שבעה דברים מפתיעים שכל עובר עושה

08.11.17 יום ד' מאת:

לא משנה כמה פעמים חווינו את זה, הבליינד דייט עם העובר שלנו מעל מסכי האולטראסאונד תמיד יפתיע וירגש אותנו כל פעם מחדש. פלאי הטכנולוגיה מספקים לנו הצצה מרתקת לעולמו המופלא ומגלים לנו שחוץ מלגדל תאים ולבעוט בנו יפה יפה (כמו גם לפתח יכולת מרשימה למקם את עצמם בדיוק מעל שלפוחית השתן שלנו) הוא גם עושה לא מעט דברים מפתיעים אחרים. מה למשל? כמה דוגמאות לפניכן.

 

הוא ממצמץ
אז נכון שברחם שלנו אין חשיפה לאור חזק, או לאבק שיכול לגרום למצמוץ, אבל מסתבר שגם עוברים ממצמצים, 6.2 פעמים בשעה, ליתר דיוק. הסיבה לכך היא התפתחותית, שכן המצמוץ מסייע להם לחזק את שרירי העיניים לפני היציאה לאוויר העולם.

 

 

הוא מפהק
אפשר אולי לתהות מה מעייף כל כך בלאכול ולישון בתוך מים כל היום, אבל מסתבר שגם עוברים מפהקים. מחקרים מלמדים שהפיהוק מאפשר להם לתרגל את שרירי הלסת ומעבר לכך גם מסייע לפתח חלקים במוח שאחראים על תנועה. זה לא שאת משעממת חלילה.

 

הוא שומע הכל
מהשבוע ה-16 של ההריון העובר מפתח את חוש השמיעה וער לקולות מחוץ לרחם. מחקרים גילו עובדה מרעישה שתינוקות זיהו את אות הפתיחה של סדרת הטלוויזיה שהייתה חביבה על אמם במהלך ההריון, אז קחו את זה בחשבון. הכל נרשם.

 

הוא מוצץ אצבע
גם הסיבה לפעולה המתוקה הזו נעוצה בסיבה התפתחותית. המציצה מאפשרת להם להתחיל לתרגל את מיומנות המציצה הקריטית להתפתחותם, שהרי בקרוב יגיחו לאוויר העולם ויצטרכו להתחיל למצוץ בקצב. אז שקט בבקשה, מתאמנים פה.

 

הוא משהק
אם את מרגישה קפיצות קטנות בבטן, ייתכן שלא תמיד מדובר בעוד סשן בעיטות מוכר- יכול להיות שהעובר הקטן שלך פשוט משהק. מעבר לזה שזה חמוד להפליא, מדובר בתגובה טבעית לבליעת או שאיפת מי שפיר המשתחררת באמצעות השיהוקים המתוקים האלה.

 

 

הוא מטייל על קירות
העוברים המצטיינים שלנו לא רק בועטים, אלא גם יוצאים למסעות חובקי רחם. הם מטיילים על קירות הרחם ואם תניחו את היד על הבטן ההריונית שלכן ו"תטיילו" איתה לאורכה תרגישו איך העובר עוקב אחריכם וזז בעקבותיה. בנוסף, חוקרים גילו שהעוברים מייצרים מסלולי תנועה הנחקקים בזיכרונם, עליהם הם נוהגים לחזור גם מחוץ לרחם. מדהים, לא?

 

וכן, הוא מרגיש את האורגזמה שלנו
זה טוב ונהדר, לא לדאוג, רק קחו בחשבון שכשאתן נהנות זה משפיע על כולם (גם בחיים, הלא כן?). חוקרים גילו שעוברים חשים בחוויית האורגזמה של אמם, ובמהלכה הם מגיבים בשינויים הניכרים בדופק הלב שלהם.

 

Save

Save

Save

up