תאוריית רמזי: השיטה הבדוקה לגלות את מין העובר כבר בשבוע 6

12.11.17 יום א' מאת:

הציפייה לדעת מה צומח לנו בבטן, בן או בת, נראית כמו נצח בהריון. נכון שהכי חשוב שיהיה בריא וכולנו מאושרות לגלות שהעובר הממושמע שלנו פיתח את כל האיברים הנדרשים, אבל איכשהו השיא של הסקירה תמיד מסתכם ברגע אחד עוצר נשימה של גילוי איבר אחד, חשוב במיוחד.

 

גם רופא אחד, רגיש ומתחשב, בשם ד"ר רמזי (ד"ר סעד רמזי איסמעיל בשבילכן) הבין שיש גבול ואף אחת מאיתנו לא יכולה להעביר כל כך הרבה זמן באי הוודאות הזו. לפי התאוריה שהוא פיתח, שנוסתה כבר על למעלה מאלפי נשים ברחבי העולם, ניתן לגלות את מין העובר כבר מתצלומי האולטראסאונד של השבוע ה-6 להריון. כן, שמעתן נכון. אחוזי ההצלחה של השיטה הזו, אגב, לא פחות ממדהימים: היא תזהה שמדובר בבן בדיוק של 97.2% ובת בדיוק של 97.5%.

 

 

אז אך תדעו אם יש לכן בן או בת כבר בחודש השני של ההריון לפי תיאורית רמזי? כמה נקודות שיעזרו לכן בפענוח:

 

1. תשאלו את טכנאי הרנטגן באיזה צד מתפתחת השלייה שלכן; קחו בחשבון שעל מנת לגלות את מין היילוד לפי השיטה הזו, הבדיקה צריכה להיעשות באמצעות מכשיר אולטראסאונד המשלב צבעים תרמיים שיראו את המיקום של סיסי השלייה. החוק הוא כזה: אם סיסי השליה נמצאים בצד השמאלי של הרחם שלכן, סביר להניח שיש לכן בת, אם בצד הימני, מדובר בבן.

 

2. אתרו את האזור הבהיר העוטף את שק ההריון והבינו באיזה צד הוא ממוקם; זה המקום בו תתפתח השלייה. אם האזור הבהיר נמצא בצד שמאל, אז בת, אם בימין, כבר הבנתן.

 

 

3. אם אתן עוברות אולטראסאונד ואגינלי, ככל הנראה תצטרכו לסובב את התמונה; בשלב הזה של ההריון קרוב לוודאי שזו הדרך בה יתבצע האולטראסאונד. מהבחינה הזו ישנו ויכוח בין החוקרים האם אפשר להסתמך על האולטרסאונד הואגינלי על מנת לקבוע את מין הילוד על פי רמזי או לא, שכן אז התמונה המתקבלת כאן משתנה קצת - ויכולה להפוך בקלות לתמונת ראי ואז פספסנו את כל העניין. רוב המומחים טוענים שצריך לסובב את תמונות האולטראסאונד לרוחב (זווית של 90 מעלות או לעיתים 180 מעלות) על מנת להבין את מיקום סיסי השליה ביחס לרחם. ימין ושמאל - כולנו זוכרות.

 

תאוריית רמזי: השיטה הבדוקה לגלות את מין העובר כבר בשבוע 6

 

 

4. ישנם מכשירי אולטראסאונד שלא יוכלו לתת לנו זווית רוחבית של הרחם ומכאן לא יהיה ניתן להכיל את התאוריה עליהם; סקירות סגיטליות (המראות מנח אנטומי מימין לשמאל) לא יצליחו להראות את מיקום השלייה, שכן הן יראו רק את החלק האחורי והקדמי, ולא את הצדדים שאנחנו מחפשים. זווית כזו תוכל לספר לכן אם השלייה שלכן קדמית או אחורית, אך לא תוכל לספר באיזה צבעים לצבוע את החדר.

 

5. על מנת לקבוע את מין היילוד על פי שיטת רמזי סריקת האולטראסאונד חייבת להיות בתצוגה רוחבית. רק כך נוכל לראות את מיקום השליה ביחס לרחם ולהבין מה מחכה לנו כאן.

 

 

6. אין חשיבות לצד ממנו בייצת או לצד בו נמצא העובר בעת בדיקת האולטרסאונד; מה שחשוב באמת זה להבין מאיפה תצמח השלייה, לחפש את האזור הבהיר סביבה ולהבין באיזה צד הוא ממוקם. מיקום העובר בעת הבדיקה או הצד בו החל הביוץ אינם רלוונטיים ולא יכולים להעיד על מין היילוד, לעומת מיקום סיסי השלייה שיכולים לגלות לכם את הסוד הכמוס והמתוק הזה.

 

Save

up