צרותיה של הריונית גרגרנית

04.04.13 יום ה' מאת:

זהירות, הקריאה עלולה לגרום לרעב

 

 "ואז הגיע שלב האיסורים; אסור אלכוהול, אסור נקניקים, אסור גבינות לא מפוסטרות, אסור סושי וסביצ'ה, אסור קרפצ'יו ובשר נא וצריך להרוג את הסטייק, לרצוח אותו!ברוקולי עושה גזים לילד (איזה ילד? זה צ'ופצ'יק קטן שגדל לי בבטן...מוקדם מידי בשביל שישלוט לי על החיים!) והכי חמור, אסור לאכול ביצים לא מבושלות, מלא קינוחים שנעלמו לי מהחיים.

 

מה עושים? מה אני אוכל???"

 

בצק לפיצה

 

דילמות קשות שררו בביתי ובמטבחי בימים המרגשים ההם, כשגיליתי שאני בהריון. באותם ימים גרתי ברומא, עיר קולינרית מרגשת בפני עצמה, ובין לילה השתנו לי החיים. עד ההריון כללה ארוחת הערב שלי בדר"כ ברוסקטות עם עגבניות, צלחת גדושה בנקניקים וגבינות וכוס יין. מהיום שבו הופיעו שני הקווים הורדרדים נשארו לי בצלחת רק הברוסקטות. ההליכה שלי לסופר כללה בדיקה דקדקנית של כל הגבינות בחיפוש אחר המילה "מפוסטר", את הנקניקים הרשו לי לאכול רק על הפיצה, אחרי שחום הטאבון הרג את כל החיידקים וספרו לי את השלוקים של היין תוך כדי השאלה "את מודעת לגודל הכבד שלו?".

 

הכנת בצק לפיצה

 

ככה זה, את נכנסת לתפקיד האמא חודשים רבים לפני שאת אמא באמת, זר לא יבין זאת, את הקורבנות שאת מקריבה עבור הבייבי שלך עוד לפני שיצא לאוויר העולם.

אז אין בררה, וחייבים למצוא פינוקים שמותר, ומה שלי בא כל הזמן זה פחמימות, בכל צבע, גזע, דת ומין...לא בוחלת, פסטה וניוקי, ותפוחי אדמה ופיצה, ואם אפשר גם קצת תפוחי אדמה למעלה על הפיצה, כן כן, אל תרימו גבה, עד שלא טעמתן פיצה כזאת לא ידעתן מהי חדווה אמיתית.

 

תוספות לפיצה

 

רק שם יכולתי להשתולל - עם התוספות על הפיצה, שם כאמור יכולתי לאכול את הנקניקים ואת הגבינה הכחולה וכל תוספת שרק רציתי.

 

פיצה

 

9 אומרת: אננס זאת תוספת ממש לא טעימה, וזאת המצאה אמריקאית... אל תנסו לחפש אותה ברומא, אבל אם בא לכן עופו על זה, לא שופטים כאן נשים בהריון

 

פיצה בהיריון

 

ברומא היתה פיצה בכל מקום, אבל אז חזרנו למולדת ועברנו לפיצה ביתית. אחרי שניסינו המון, אבל המון פעמים הגענו למתכון המנצח. אז אם אתן ביום טוב, כנסו למטבח, או - שתעמידו את בחיר ליבכן שילוש קצת בצק באהבה ויפנק אתכן עם תוספות מפתיעות.

 

 

*רומי היא בעלת הבלוג romina e la cucina, בלוג אוכל לאוהבי המטבח האיטלקי, פתחה לאחרונה מעדניית פסטות טריות בתל-מונד, שם היא מכינה פסטות טריות, ניוקי, לזניות ורביולי, עם רטבים המתאימים לעונה (מומלץ להזמין מראש). ומעבירה סדנאות פסטות ופיצות לקטנים ולגדולים.

up