עוד לא

05.01.14 יום א'
מאת:

סיפור על מסע אחר

 

אז איך מתחילים לספר סיפור שכזה? סיפור שעדיין אין לו סוף אבל נמשך לו כבר תקופה לא מבוטלת של זמן...

 

נעים מאוד אני מירית ואני צלמת הריון ומשפחה שלא מצליחה להיכנס להריון. במקרה שלי הסנדלר לגמרי הולך יחף.

 

מירית קרמןצילום: מירית קרמן

אירוני לא? המקצוע שלי והחיבור שלו לחיים שלי. כשהלקוחות מגיעים אליי תמיד נראה תמוה בעיניהם איך זה שעדיין אין לי ילדים. הרי אני נשואה כבר כמה שנים ואני בוחרת לעסוק בתחום הזה, ברגעים המיוחדים האלו של האנשים. ואיך זה שאני לא חלק מזה? איך זה שאני לא רוצה גם? הם שואלים - את לא רוצה? לא הגיע הזמן? זה לא עושה לך חשק?

 

אז כן, אני רוצה וזה עושה לי חשק אבל אני לא מצליחה!

 

מירית קרמןצילום: מירית קרמן

לחלק מהשואלים אני בוחרת לספר על המסע ולחלקם אני אומרת את המשפט הקבוע "עובדים על זה". ואנחנו בהחלט עובדים על זה ואוהו כמה שזו עבודה קשה ולא פשוטה בכלל! לצערי קיום יחסים – פעולה פשוטה וכיפית שכזו לא מספיקה בסיפור הזה שלנו. המסע הזה כבר נמשך שנתיים. שנתיים של חלומות ותקוות וייאוש ושוב תקווה.

 

מירית קרמןצילום: מירית קרמן

הבעיה שיש לנו היא בעיה שידועה לנו עוד מתחילת הדרך לפני שהתחתנו. כמובן שהייתה אופטימיות כזו שהכל יהיה בסדר למרות שהנתונים מצביעים אחרת. בשנה הראשונה של הנישואים ממש לא הוטרדתי מזה, רציתי לפתח את הקריירה, להנות קצת משנת הנישואים שלנו כזוג לבד, לכייף קצת בשניים רגע לפני שמשקיעים בהקמת משפחה, קצת בילויים, קצת נסיעות, קצת אנחנו. אחרי שנה וחצי כשהעסק התחיל לצמוח לו ובעלי כבר היה לקראת סיום הלימודים החלטנו שהגיע הזמן לנסות. כמובן שהייתה אופטימיות מטורפת! הייתי בטוחה שהסיפור שלנו יהיה מסיפורי הניסים והנפלאות שלמרות שהסיכויים הם נגדנו נצליח מהר להיכנס להריון ובאופן טבעי. אבל אז החודשים התחילו לעבור להם עוד חודש ועוד חודש ועוד מחזור ועוד מחזור ועוד ציפייה ועוד תקווה ועוד אכזבה אחרי אכזבה. ולאט לאט ההבנה שקעה לה והמציאות נתנה סטירה. הבעיה קיימת והיא פה להישאר וכנראה שזה כבר לא יהיה פשוט כמו שחשבנו. המשכנו והמשכנו עד שעברה לה שנה, השנה הזאת שמספרת שלפי הסטטיסטיקה מי שלא מצליח להרות בתקופה הזו הגיע הזמן לפנות לבדיקות מעמיקות ולייעוץ רופא מומחה.

 

מירית קרמן ובעלהצילום: מירית קרמן

המשמעות של זה ריסקה אותי. אני הולכת להיות מטופלת פוריות! אני! עכשיו אני כבר סיפור, סיפור מורכב. כבר לא סיפור על ניסים ונפלאות. סיפור על מסע אחר.

 

מירית קרמןצילום: מירית קרמן

הגענו לרופא חביב והוא מצידו הפגין אופטימיות קסומה. הגעתי בזמן, אני צעירה ובריאה ועל פניו הכל נראה תקין; "לפי הנתונים נראה לי שנצליח בהחלט להגיע להריון בקלות יחסית – (הכל בעיני המתבונן ) אני לא דואג, את תהיי בהריון! "

 

איזה כיף לשמוע את זה מהרופא!! יצאתי מהפגישה בעננים! האופטימיות חזרה! אם הרופא מאמין שיהיה קל גם אני מאמינה שהשלב הזה יהיה קצר ויסתיים עם הריון במהרה .

 

מירית קרמןצילום: מירית קרמן

ואז התחלנו...וזה לא היה כזה קל. ושוב עבר לו חודש ועוד חודש וטיפול ועוד טיפול וההריון לא מגיע, זה לא קורה! נו ד"ר, מה קורה? למה זה לא קורה? הרופא כבר נהיה פחות ופחות אופטימי ואמר "כנראה שהבעיה עמוקה יותר ממה שחשבנו. צריכים לעלות מדרגה, זה יקרה אני לא דואג רק סבלנות" סבלנות הוא אומר לי!! אבל אני רוצה להיות אמא! ועכשיו! כבר חיכיתי ועשיתי מה שצריך.

 

צילום של מירית קרמןצילום: מירית קרמן

שוב ההכרה וההבנה שאני מטופלת פוריות ועכשיו אני מטופלת פוריות "אמיתית" כזו שעולה מדרגות, כזו שכבר נמצאת בטיפולים זמן מה וכזו שעדיין לא בהריון...

 

עכשיו יהיו הרבה הרבה יותר זריקות, מעקבים, חדירות, בדיקות והרבה יותר תופעות לוואי. עוד כל מיני דברים שלא מאחלת לאף אחת לחוות אותן. מפגשים עם בתי חולים וחדרי ניתוח, הרדמה מלאה!! שאיבות, ילד מבחנה.

אנחנו כאן עכשיו.

 

בכל הזמן הזה שעבר לו בינתיים החברים מסביבנו החלו להיכנס להריון, הריון טבעי, (זה קורה?) וחלקם כבר עם ילדים והלקוחות חוזרות עם הריון שני, עם חגיגות יומהולדת שנה, ואני, אני עדיין במסע. אני יודעת שאהיה אמא, אין לי שום

 

ספק בכך זה רק עניין של זמן וסבלנות כמו שכולם דואגים להזכיר לי... ואני מחכה. עוד יהיה סוף טוב לסיפור הזה שלי, שלנו. סבלנות...

 

אז תאחלו לי בהצלחה!!

______________________________________________________

 

את מירית קרמן הכרנו דרך צילומי ההריון והמשפחה היפים שהיא מצלמת. באומץ לב היא פתחה בפנינו את ליבה וסיפרה לנו את הסיפור שלה. היא הוסיפה ושלחה לנו סדרה יפיפיה של תמונות שצילמה סביב הנושא. המצולמים הם כמובן מירית ובעלה.

 

אנחנו מחזיקות איתה אצבעות וממתינות (בסבלנות...) לסוף הטוב שכל כך מגיע לה.

 

מזמינות אתכן לחזק את מירית דרך התגובות כאן באתר.

ברוכות הבאות, נעים מאד להכיר

שמי טל מאור זינגרמן, המייסדת והעורכת של ׳אמהות בסטייל׳.

על קצה המזלג - אני מעצבת, יזמית, אשת קהילות ותוכן, נשואה לשי ואמא גאה לשתי בנות שהן פשוט החיים שלי. כאן במגזין ובקהילות שלנו אני כותבת, מעצבת, ממליצה, קונה, מדברת, מלקטת וגם מארגנת לנו דילים שווים, איכותיים ומאוד משתלמים.

אני מאמינה שתוכן טוב, יפה ואיכותי יכול לשדרג מהותית את חווית האימהות ובעיקר לגרום לכל אחת מאיתנו לא להרגיש לבד. ואם הגעת עד לכאן,
כנראה שאת מסכימה איתי ואת הכי מוזמנת להצטרף אלינו!


מחכה לך בקבוצה הסודית שלנו, בקבוצת עיצוב חדרי הילדים שלנו וגם בסטורי.

כדי לעקוב אחרי כל הדילים שאני מעלה הכי כדאי לעקוב אחרי הטלגרם שלנו.

טל מאור זינגרמן
@imahotbstyle
הצטרפו אלינו באינסטגרם - הכי כיף איתנו!
אמהות בסטייל - המגזין