צעצועולוגית ממליצה: משחקי עץ מעשירי עולם של kru-toy

17.09.21 יום ו'
מאת:

עולם המשחקים מתחדש ללא הרף עם טרנדים חדשים, חומרים מסקרנים, נדמה שזה בלתי אפשרי לעמוד בקצב. לפעמים אני מרגישה שדווקא כדאי להאט, לנשום עמוק ולחזור לבייסיק - עם משחקים איכותיים וקלאסיים, שמאוד מזכירים לי את הילדות ומשחקים בהם אני שיחקתי בתור קטנטנה.
אותם משחקים קלאסיים מבוססי פדגוגיות חינוכיות וותיקות ותמיד רלוונטיות - כולם תורמים להתפתחות השפה, המוטוריקה העדינה, חשיבה לוגית ועוד ועוד דברים טובים.

 

אבל מעבר לכל הפדגוגיה - הם פשוט מהנים! ומהניסיון שלי איתם בבית - מאוד מושכים תשומת לב ומזמינים למשחק, ממש כמו המשחקים של Kru-toy שזוכים מבחינתי בפרס תגלית השנה.

 

את המשחקים הנפלאים שתראו פה בכתבה מייבאת לישראל באופן בלעדי, אירה גל, הייטקיסטית לשעבר ואמא מדהימה לשני ילדים, שהקטנה מביניהם, לורן, בת שלוש. כמו אמהות רבות בתקופה המשוגעת הזאת (אהמ, אהמ!) אירה מצאה את עצמה משוטטת בלילות בין שלל עמודי אינסטגרם וחנויות צעצועים מכל רחבי העולם כדי לחפש צעצועים חדשים ומעשירים ללורן, עד שהגיע לעמוד אחד שפשוט שבה את ליבה - צעצועי עץ כמו של המותג האוקראיני an yan toys. היא הזמינה כמה פריטים וכשהחבילה הרחוקה הגיעה היא פשוט עפה מהאיכות, מהגימורים, מהצבעים - הכל היה כל כך מוקפד ברמות שאנחנו כבר פחות רואות. והכי חשוב - לורן התלהבה מהמשחקים ופשוט שקעה בהם, שזה בגדול החלום של כל אמא שקונה משחקים, מי כמונו יודעות.

 

זה היה הניצוץ שגרם לאירה לעשות שינוי חד בקריירה שלה ולהחליט לייבא את כל המשחקים האיכותיים האלה כדי שכל הילדים בארץ יוכלו ליהנות מהם, ולא רק לורן המתוקה. כשאירה פנתה אליי וסיפרה לי על הצעצועים האיכותיים והמעשירים הרגשתי שזה בדיוק הטאצ׳ שהיה חסר לאוסף המשחקים שלנו בבית.

יש בהם משהו מאוד אחר, קצת קשה להסביר זאת במילים, אבל אצלם לכן כמה סרטונים שיעלו לאינסטגרם שלי כדי שתוכלו קצת יותר להרגיש את האיכות, ההקפדה, היופי ואת כל הלמידה והעבודה היפה שמתרחשת במוח של הקטנטנים שמשחקים בהם. מבחינתי הם הפכו להיות חלק בלתי נפרד מהרוטציה בשידה שלנו ומתוך כל המבחר הגדול שיש באתר של אירה - kru-toy בחרתי כמה שאני ממליצה עליהם במיוחד, בעיקר מהזווית המונטסורית* שמאוד חשובה לי בבחירת משחקים אלינו הביתה ובכלל.

 

(זוכרות? ניתן לשחק באופן מונטסורי כמעט בכל משחק קיים, גם אם הוא לא עונה ב-100% על ה״חוקים״ שוחחתי על זה בהרחבה בפודקאסט, ממש כאן)

 

אז בואו נתחיל לשחק יחד, וכדי שיהיה לנו עוד יותר כיף, אנחנו מקבלות הטבה ממש כיפית:

10% הנחה (כולל כפל מבצעים) בכל רכישה באתר
ומתנה מקסימה מקסימה שתצטרף לחבילה של כל מי שמשמשת בקופון שלנו -

STYLE

ההטבה בתוקף עד סוף ספטמבר - 30.9.2021

וזו המתנה, תוכלו לראות את כל הפרטים שלה כאן > (אין צורך לצרף לסל):

פאזל שכבות דוב פנדה
לחנות של Kru-toy הכנסו מכאן >


אז מה נכנס לי ללב במיוחד? הרבה... אבל השתדלתי לצמצם ולדייק:

הפאזלים המקסימים האלה עוסקים בהמחשת מושגי גודל, לצד הכרת ירקות ופירות שונים. העבודה בשכבות מאוד כיפית ומעניקה מימד נוסף לחוויה.

פאזלים מעץ לילדים גדול בינוני קטן
אהבתי את השימוש בירקות שקיימים גם אצלנו, במטבח בישראל - כך שזה כלי מעולה להעשרת השפה גם עבור קטנטנים שעדיין מתקשים בפעולה ההרכבה של הפאזל. מכאן >

יש עוד פאזל דומה, עם ירקות קצת אחרים, גם פה, מדובר בכאלה לגמרי נמצאים בכל בית בישראל. מכאן >

ועוד אחד עם פירות, כולם מוכרים לנו, במיוחד לאור הצפת השווקים בארץ עם אננסים טריים מכאן >

אני מציינת במיוחד את היתרון שבהיכרות שיש לנו עם הפירות והירקות כי יצא לי כבר לקבל כמה משחקים שמגיעים מסין ומדינות המזרח הרחוק ומכילים פירות או ירקות שאין לי מושג מהם, ובטח לא לבנות שלי וזה פוגע לטעמי בחווית המשחק והלמידה בגילים האלה.

טיפ למשחק: אם פעולת הרכבת הפאזל בשכבות מאתגרת מדי ומתסכלת - ניתן להגיש בתור התחלה רק את השכבה הגדולה ביותר ולאט לאט להגיש את שאר השכבות.

פאזלים איכותיים לילדים מעץ

עוד באותו נושא של קטן, בינוני וגדול, רק מוגש באופן אחר ועוסק בתחום הצורות הגיאומטריות - פאזל הצורות הגיאומטריות. הוא מאתגר ומתאים בעיניי לילדים יותר גדולים, אבל ניתן להגיש ולהנגיש אותו בצורה מדורגת גם לקטנטנים יותר. קודם את הצורות הגדולות בלבד (להחביא את הבינוניות והקטנות), אחר כך להוסיף את הבינוניות ובסוף להגיש אותו במלואו. אופציה נוספת לדרגת קושי נמוכה יותר היא להגיש את הפאזל כשהוא מורכב, במטרה לפרק אותו. הידיות הקטנטנות יעזרו להבין מה צריך לעשות.

תוך כדי המשחק אפשר לשוחח על הצורות (מי שמכירה אפשר גם לעשות את שיעור שלושת השלבים המונטסורי) לשיים אותן, לחפש בבית חפצים שבנויים באותה צורה ועוד ועוד. זה משחק נהדר בעיניי כי הוא מאוד ורסטילי, מתאים לטווח גילים רחב ומעשיר במושגי יסוד מאוד חשובים. אפילו תלמידי בית ספר בכיתות הנמוכות יכולים ליהנות ממנו. אפשר לשלב אותו במשחק סנסורי - כמו למשל למלא את השקעים באורז או קטניות ואפילו יחד עם בצק איכותי סטייל פליידו. בקיצור - אהבתי מאוד, זה משחק לשנים!
מכאן >

עוד בנושא פירות ממש אהבתי את הפאזל הבפנים-בחוץ. הוא דו שכבתי, כך שמבחינת רמת קושי קל יותר מהתלת שכבתיים שלמעלה, ומבחינת הנושא, מציג לנו את מראה הפרי מבפנים ומבחוץ.  עוד נושא שמאוד קרוב לעולם הילדים, כזה שמאוד מסקרן ומפתיע . אני השתמשתי במשחק הזה כדי ליצור משחק חדש - מיון בין פירות קיץ לבין פירות חורף. נפלא בזמן חילופי עונות כמו עכשיו. אן מאוד נהנתה מהתרגיל שבניתי לה.  הפאזל של הפירות, מכאן >
יש גם גרסה של ירקות, מכאן >

פאזל כיוונים מעץ

פאזל נוסף שאהבתי, מבחינת מיון ושפה - הוא פאזל כיוונים שמטרתו להמחיש את אחד המושגים הקשים להמחשה: למעלה, למטה, ימינה ושמאלה. הוא טיפה יותר מאתגר מכיוון שאין ממש בקרת טעות עצמית (כל הריבועים מתאימים לכל מקום) אבל למי שזה חשוב, ניתן לייצר בקרה עצמית עם הדבקה של חלק מרכיבי הפאזל על לוח העץ.

יש בנושא כלי תחבורה, מכאן >

ויש בנושא חיות, מכאן >

הגענו לפרח, שהוא אחד המשחקים שאני הכי הכי אוהבת!


פאזל עץ משחק פרח
מי שכבר מכירה אותי היטב, בטח גם תדע למה - משחק פאטרנים של כרטיסיות, שניתן לשחק בו גם באופן חופשי ולהפוך אותו לפתוח לגמרי (ללא הכרטיסיות). גם פה יש אלמנט של גדול- בינוני - קטן שיכול לעבוד טוב בפורמט של מיקום העיגולים בצורה חופשית ללא המסגרת שסביבם. גם הצבעוניות יפה ומעודדת היכרות וחשיפה לצבעים - בקיצור - ניתן לעשות מהמשחק הזה מטעמים - וזה למה אני כל כך מחוברת אליו. מכאן >

ועוד טיפ שיש לי - הפרח עצמו, משמש כמגש נהדר והצטרף לאוסף מגשי המשחקים שלי. מה שמעיד על האיכות הגדולה של העץ שיש פה.

פאזל עץ ספירה ומניית מספרים

 

בקונספט דומה, אך פחות פתוח ויותר מיועד ללימוד ספרות ומניה, יש לנו את האבטיח והחמניה המהממים ביופים. מושלמים להמחשת עולם המספרים וגם אותם ניתן להגיש ולהנגיש בכמה דרכים ובכמה רמות קושי שונות.

האבטיח, מכאן >
החמניה, מכאן >

טיפ שלי: אפשר לצרף למשחק גרעיני אבטיח וגרעיני חמנייה אמיתיים ולהוסיף עוד מימד סנסורי.

הגענו לשוס מטורף, מזהירה מראש שהמלאי מוגבל ואני ממליצה בחום - לחטוף!

משחק פאזל מעץ אנטומיה של גוף האדם בן ובת

משחק פאזל רב שכבתי, עם בקרת טעות עצמית פשוט מושלמת וחלוניות צד שמראות איך כל שכבה צריכה להראות לאחר ההרכבה, מה שמאפשר להבין באמת את ההבדל בין השכבות השונות וממחיש בצורה מדהימה לפעוטות ולילדים איך גוף האדם עובד. את הפאזל הזה הנחתי כמו שהוא, על השידה, בלי הכנות והנגשות ואן ישר הבינה מה עושים איתו. לידו שמתי ספר לשוניות בנושא גוף האדם שיש לנו בבית וערכת רופאה וזו הפכה להיות מיני פינת משחק אהובה מאוד אצלנו.

עוד משהו שחשוב לציין זה שרואים את איברי המין (בצורה מאוד עדינה אבל הם קיימים) לי זה מאוד חשוב במשחק שעוסק בגוף האדם. כרגע יש לנו את הבת, אבל אני שוקלת ברצינות לרכוש גם את הבן, כי אני חושבת שזו חשיפה מאוד חשובה לגוף של המין השני.

פאזל בן, מכאן >

 פאזל בת, מכאן >

 

ומהפאזלים המעשירים - אני עוברת למשחקי השידות, משחקי מיון והעשרה שפתית פשוט מקסימים, בנושאים הלקוחים מתוך עולמות שילדים מכירים כמו רכבים, אשפה, מכשירי חשמל, ארון הבגדים ועוד.

משחקי השידה הקסומה מעץ משחק מיון לילדים

לילדים יש נטייה טבעית למיין ולעשות ״סדר״ והמשחק הזה עונה בצורה מעולה על הנטייה הזאת, אהבתי גם את הסאונד של כרטיסיית העץ שנכנסת לתוך השידה - מאוד מוסיף לקסם בעיניי.

מבחינת מוטוריקה עדינה, וזאת תעיד כל אמא, אין פעוט בעולם שלא אוהב להשחיל חפצים לתוך חריצים ולכן זה בנוי בצורה נהדרת ומתאימה גם לקטנטנים לעבודה מוטורית, לצד כמובן העשרה השפה והנושאים היפים והמגוונים שהמשחק מציג.

 אין בקרת טעות מובנית במשחק, אבל אפשר לייצר כזו באופן יצירתי על ידי חלוקת הכרטיסיות שצריך למיין לכלים שונים מסודרים מראש לפי נושאים, מספור הכרטיסיות ועוד שיטות.

 

רכבי שירות, מכאן >
סוגי אשפה, מכאן >
מכשירי חשמל ועבודות הבית, מכאן >
ארון הבגדים, מכאן >
אלו הפייבוריטים האישיים שלי, יש עוד עולם שלם ואיכותי באתר של KRU-TOY
מוזמנות לשוטט ולמצוא תוספות מעולות וחכמות למשחקים שכבר יש לכן בבית :)

אל תשכחו את הקוד שלנו לקבלת ההנחה והמתנה
10% הנחה (כולל כפל מבצעים) כל רכישה באתר
ופאזל פנדה עשוי שכבות יפהפיה שיצטרף לחבילה של כל מי שמשמשת בקופון שלנו:

STYLE

ההטבה בתוקף עד סוף ספטמבר - 30.9.2021


מתנה בכל רכישה עם הקופון של אמהות בסטייל

מוזמנות לעקוב אחרי האינסטגרם המעולה של אירה, יש שם המון רעיונות והדגמות ומידע מרתק על המשחקים
וגם אצלי יעלו הדגמות ועוד, כמו שתמיד קורה כשאני מתאהבת לגמרי - היכנסו לעקוב >

גילוי נאות >

 

ברוכות הבאות, נעים מאוד להכיר

שמי טל מאור זינגרמן, המייסדת והעורכת של ׳אמהות בסטייל׳.

על קצה המזלג - אני מעצבת, יזמית, אשת קהילות ותוכן, נשואה לשי ואמא גאה לשתי בנות שהן פשוט החיים שלי. כאן במגזין ובקהילות שלנו אני כותבת, מעצבת, ממליצה, קונה, מדברת, מלקטת וגם מארגנת לנו דילים שווים, איכותיים ומאוד משתלמים. במהלך השנים האחרונות התאהבתי בחינוך המונטסורי ולאחרונה התחלתי ללמוד את הגישה באופן רשמי ב- AMI, איגוד המונטסורי העולמי מייסודה של ד״ר מריה מונטסורי וממשיכי דרכה.

אני מאמינה שתוכן טוב, יפה ואיכותי יכול לשדרג מהותית את חווית האימהות ובעיקר לגרום לכל אחת מאיתנו לא להרגיש לבד. ואם הגעת עד לכאן,
כנראה שאת מסכימה איתי ואת הכי מוזמנת להצטרף אלינו!


מחכה לך בקבוצה הסודית שלנו, בקבוצת עיצוב חדרי הילדים שלנו וגם באינסטגרם הפעיל שלי >

כדי לעקוב אחרי כל הדילים שאני מעלה הכי כדאי לעקוב אחרי הטלגרם שלנו.

טל מאור זינגרמן
@imahotbstyle
הצטרפו אלינו באינסטגרם - הכי כיף איתנו!
אמהות בסטייל - המגזין