working nine: מארחות את בבי סלודקי

19.10.15 יום ב' מאת:

אצל אימהות רבות תקופת ההריון והלידה הופכת לתקופת מפנה בקריירה. מעבר מעבודה ׳אפורה׳ לפתיחת עסק עצמאי בתחום יצירתי, כזה שהלב חושק בו, מאפיין נשים רבות. במהלך עבודתנו על המגזין אנו נתקלות באימהות רבות, חזקות ואמיצות אשר בונות לעצמן נתיב חדש יחד עם חווית האימהות האינטנסיבית. במדור זה נשמח להכיר לכן את אותן.

 

working nine בבי סלודקיצילום: מתוך האינסטגרם של pitzkadulim

 

הכירו את
בבי סלודקי. בת זוגו של רועי, שף ובעלים של מסעדת Bindella Osteria & Bar ואמא לליהיא, בת 4.5 - בעלת העסק ׳פיצקדולים סרוגים׳.

 

בבי סלודקי צילום איילת לנדאוצילום: איילת לנדאו

 

ההתחלה
הרעיון להקים עסק עלה בזמן חופשת הלידה כאשר הבנתי שאני רוצה להשאר בבית קרוב כמה שיותר לליהיא ביתי. פיצקדולים, הוא הכינוי הראשון מני רבים שהדבקתי לה. היום כבר כולם מכירים אותה בתור שוגי. הפריט הראשון שייצרתי היה סרט הראש עם הפרח. חברה צילמה את שוגי בגיל 3 חודשים, הלבשתי לה את הסרט על הראש, והתאהבתי. חזרתי הביתה והודעתי לבן זוגי, שאני מקימה עסק של סרטי ראש סרוגים, הוא חייך (היה סקפטי) ואיחל לי בהצלחה. זמן קצר לאחר מכן העלתי לפייסבוק תמונה של שטיח שסרגתי לחדר של שוגי ומשם הכל התגלגל.

 

פיצקדולים סרוגים - ההתחלהצילום: שרונה גיא

 

כיום
פיצקדולים היום כבר בת מעט יותר מ-4. את כל המוצרים, אני מעצבת ומייצרת לבד, ביד. בין המוצרים האהובים ביותר, שטיחים לחדרי ילדים וחדרי מגורים, כובעי חיות מאקריליק רך ונעים למגע, תחפושות לפורים, ואביזרים לצילום תינוקות. כמו כן אני מעבירה סדנאות ללימוד סריגה למתחילים ולמתקדמים, בחוטי טריקו וגם בצמר.

 

פיצקדולים סרודים בניין אין סטיילצילום: מתוך האינסטגרם של pitzkadulim

 

איך משלבים אימהות וניהול עסק
העסק כאמור הוקם במהלך חופשת הלידה, ידעתי שאני רוצה להשאר עם שוגי בבית, במשך שנה. בפועל בגיל 11 חודשים הבנו שתינו שכדאי שדרכנו יפרדו, ושוגי החלה ללכת לגן. מכיוון שהעסק כיום ברובו עובד מהבית (עד לקיץ שעבר היה לי סטודיו בשוק הפשפשים, נסענו לחופשה ארוכה, אז מסרתי אותו, ועדיין לא מצאתי את השטח שאני מתחברת אליו, האמת, זה גם כייף לעבוד מהבית) קל יותר להתנהל, למרות שהשעות הן לא שעות, אני יכולה למצוא את עצמי מסיימת לסרוג שטיח לתוך הלילה, כיוון שזה הזמן היחיד שהיה לי פנוי באותו היום... מצד שני אם שוגי נשארת בבית, אז לא תמיד זה נוח לעבוד. הג'ינגול בין העבודה לאמהות שהיא עבודה בפני עצמה לא קל אבל הכרחי מבחינתי לשמירה על השפיות.

 

פיצקדולים סרוגים שטיח ובובת פינגוויןצילום: Moranka

 

טיפ לבעלות עסק שהן אימהות
לא לוותר על בילוי אחה"צ עם הילד. העבודה לפעמים שואבת אותנו ותקופת הילדות על כל הנאותיה והקשיים בה לא תחזור.

 

מתוך האינסטגרם של בבי סלודקיצילום: מתוך האינסטגרם של pitzkadulim

 

יתרון אחד וחיסרון אחד בלהיות אמא בעלת עסק
היתרון הוא בכך שאני יכולה לסדר לעצמי את הזמנים, לקחת חופש כשבא לי ולא צריכה לתת דין וחשבון לאף אחד פרט לעצמי. החיסרון (והיתרון) הוא שאני אדון לעצמי.

 

 בבי סלודקי צילום שרית גופןצילום: שרית גופן

 

תוכניות לעתיד
התכנון הוא להתפתח עוד יותר בנושא הסדנאות ולחדור לתוך מערכת החינוך. אני מעבירה סדנאות להסתדרות המורים, במתנס״ים, ב״ותיקים ונהנים״ והעברתי סדנת העשרה לגננות בגני הילדים. רוצה להעביר חוגים בבתי הספר ולהמשיך לפתח את הסדנאות שלי.

 

שטיח, פוף וכובע של פיצקדולים סרוגיםצילום: מתוך האינסטגרם של pitzkadulim

 

מקורות ההשראה
עונות השנה, אוכל וקינוחים בעיקר, בעלי חיים, שווקים ועוד...

 

שטיח יונק הדבש של פיצקדולים סרוגיםצילום: Moranka

 

פריט אהוב במיוחד
שטיח יונק הדבש בלי צל של ספק.

 

שטיח מהמם של פיצקדוליםצילום: דניה ויינר

 

 

- - -

ועוד אימהות מעוררות השראה:


- אלה סברדלוב קרן כותבת על צילום אינסטגרמי >>


- המעצבות שמאחורי סטלה ולורי >>

 

up