working nine: מארחות את יוליה פריליק-ניב

20.11.17 יום ב' מאת:

במהלך עבודתנו במגזין אנו נתקלות באימהות רבות, חזקות ואמיצות אשר בונות לעצמן נתיב חדש ומג׳ונגל יחד עם חווית האימהות האינטנסיבית. במדור זה נשמח להכיר לכן את אותן:

 

ספרי לנו על עצמך

יוליה פריליק-ניב, עיתונאית ואשת תוכן כ-15 שנה. ב-10 השנים הראשונות בקריירה עבדתי כעיתונאית שכירה בכמה גופי תקשורת, בראשם מגזין "מסע אחר", שם הייתי כשש שנים בתפקידי עריכה שונים (ומרתקים!). בחמש השנים האחרונות אני עיתונאית עצמאית בתחומים של עיצוב, לייפסטייל, מסעות וטיולים, אוכל, הורות ועוד. במקביל אני ושותפתי דנה בן-ברוך הקמנו אתר תוכן העוסק כולו בעיצוב - goodesign.co.il

 

יוליה פריליק-ניב עונה על שאלון working nine במגזין 9instyleצילום: שרון חלבי

 

 

ועל המשפחה שלך
אני נשואה מאז 2007 לעדו, בעל חברה לפיתוח אפליקציות ותוכנה, אנחנו גרים במושב בשרון ויש לנו שלושה ילדים: יונתן בן 10, מאיה בת 7 ונועם בן 3.5. ויש לנו את ליצ'י הכלבה שלנו.

 

יוליה פריליק-ניב עונה על שאלון working nine במגזין 9instyle

 

ההתחלה
תמיד אהבתי לכתוב וכמובן להעשיר את עולמי בקריאה ותמיד נמשכתי למשחקי מילים, לטקסטים מורכבים ולשנינויות. למדתי תקשורת וניהול והייתי בטוחה שממתין לי עתיד מזהיר בעולם הפרסום. חוויה אחת אחרי הלימודים הובילה אותי לשנות כיוון ולחפש את חיקה החמים של העיתונות.

 

אמנם גם שם מוכרים דברים (ובעיקר רעיונות ותפיסות עולם), אבל זה תחום הרבה יותר נעים. בשנת 2004 הצטרפתי לצוות ההקמה של אתר NRG שהיה אז הבייבי של מעריב. כעבור שנתיים שמעתי שמחפשים עורכת בצוות של מגזין "מסע אחר" שהיה עבורי חלום ילדות ותיק, התקבלתי (אחרי מבחנים מפרכים!) והגשמתי את החלום מבחינתי. בדרך הצבתי עוד כמה מטרות ועוד כמה חלומות… ואני משתדלת להגשים גם אותם, לאט לאט.

 

יוליה פריליק-ניב עונה על שאלון working nine במגזין 9instyleעובדת לרוב מהבית, מדי פעם יוצאת לעבוד בבתי קפה

 

והיום
היום אני כותבת הרבה ועורכת קצת עבור שורה של גופי תקשורת - מגזין Go Style, נשיונל ג'יאוגרפיק, מסע אחר המחודש, אטמוספרה, גלובס, הורים וילדים, עכבר העיר, אתר onlife ועוד, וגם עבור חברות מסחריות שאני מספקת להן תוכן מעניין ומגוון.

 

יוליה פריליק-ניב עונה על שאלון working nine במגזין 9instyle

 

יוליה פריליק-ניב עונה על שאלון working nine במגזין 9instyleלפעמים נתפסת במצלמה ומופיעה בכתבה פרי כתיבתה. צולם במסגרת טיול צלמים לגאורגיה, צילום אסף פינטו

 

במקביל דגדג לי להקים משהו משלנו, שיהיה חלון הראווה של מה שאני (ודנה, שהיא עורכת מגזין העיצוב טרנד) אוהבות ומתחברות אליו בעולם העיצוב המרתק. לפני כחצי שנה, אחרי חודשים ארוכים של הריון וירטואלי, הקמנו את האתר גוד דיזיין.

 

יוליה פריליק-ניב עונה על שאלון working nine במגזין 9instyle

 

 

ספרי עליו קצת
האתר שלנו, goodesign.co.il, מאגד בצורה אינטליגנטית את כל מה שמעניין, טרנדי וחדש בעיצוב בארץ ובעולם. כמי שכותבת באופן שוטף על עיצוב (בעבר כתבתי גם לנישה שנסגר, ל-mako ולוואלה) אני מגלה שבגופי התקשורת יש מעט מאוד מקום בסופו של דבר, אבל יש המון דברים מעניינים שקורים כל הזמן. עיצוב הוא תחום שוקק שמתחדש ומתעדכן כל הזמן, אבל רק אחוז קטן מגיע לחובבי העיצוב באופן פשוט ונוח, בלי שיצטרכו להתרוצץ בין עשרות אתרים ופלטפורמות. החלטנו לעשות את ליקוט האוצרות הזה.

 

יוליה פריליק-ניב עונה על שאלון working nine במגזין 9instyleעציצים ממותגים כחלק מהשקת האתר. עיצוב וצילום: מוניקה לרמן

 

איך משלבים אימהות לשלושה וניהול קריירה עצמאית
שאלת מיליון האירו… יש ימים בהם אני מרגישה שאני בג'ונגל אינסופי ויש ימים שאני יותר נינוחה. מדובר בלא פחות מלוליינות בין כל הזירות. אני עובדת מהבית וחשוב לי מאוד לקבל את ילדיי בצהריים עם אוכל חם (אני משתדלת לבשל מדי יום, לא תמיד מצליחה) ולהיות נוכחת בחיים שלהם, גם אם אני יושבת ליד עם המחשב, מנסה להספיק עוד משהו אחד קטן אחרון ודי.

 

יוליה פריליק-ניב עונה על שאלון working nine במגזין 9instyleמשחקים יחד בסלון הבית

 

אני רוצה להאמין שאני עושה את הבחירה הנכונה ולא פעם מסרבת לעבודה כדי להיות מספיק פנויה עבור המשפחה. שלושה ילדים זה לא פיקניק ותמיד יש משהו שדורש תשומת לב. למזלי הרב אני אוהבת את מה שאני עושה וקמה בבוקר עם חיוך. פידבקים מהילדים ופידבקים מקצועיים הם לגמרי הדלק שלי.

 

 

טיפ ממך לעצמאיות שהן בעלות עסק
לא לפחד לבקש עזרה, גם אם היא בתשלום (עוזרת בית, בייביסיטר, קפלן/נית כביסה וכך הלאה לבית; שיווק, קידום, גרפיקה, תוכן וכדומה לעסק). לנסות לעשות ה-כ-ל לבד גם בעסק וגם בבית עלול להיות מקור לתסכול ולהוציא את הרוח מהמפרשים. במקביל אני שואפת לגדל ילדים עצמאיים שרואים מודל של אמא עצמאית שמנווטת בכוחות עצמה את גורלה המקצועי.

 

ועוד טיפ - לפרגן והרבה. זה ממש קל בעידן הרשתות החברתיות. לפרגן בעיקר לנשים אחרות שאתן אוהבות את מה שהן עושות ויוצרות (Sisterhood הוא לגמרי האג'נדה שלי), זה בדרך כלל חוזר ובגדול וגם אם לא - מסב אושר. כך גם נרקמים יופי של שיתופי פעולה יצירתיים.

 

יוליה פריליק-ניב עונה על שאלון working nine במגזין 9instyleבמסגרת נסיעה לסיקור מלונות מעוצבים בחו״ל

 

יתרון אחד וחיסרון אחד בלהיות אמא שהיא גם עצמאית
היתרון הוא אדיר - דרגות החופש מהן אני נהנית. אני בוחרת (עם דנה כמובן) מה יהיה באתר שלנו, אני בוחרת כמה לעבוד מדי יום, בוחרת עם אילו גופי תקשורת / עורכים נעים לי לעבוד ואומרת ביי למי שלא גורם לי נחת וסיפוק, בוחרת איך ייראה היום שלי מבחינת פגישות, וכך הלאה. החיסרון הוא אי הוודאות הכלכלית - יש חודשים נהדרים ויש חודשים שבהם אין כמעט התרחשות, למשל יולי-אוגוסט.

 

תוכניות לעתיד
להמשיך לפתח את האתר שלנו עם עוד תוכן מעניין, ללמוד להיות יותר טכנית וטכנולוגית בכל הנוגע לסרטונים, אינסטגרם, פייסבוק, צילום וכדומה, אני מרגישה שהצד הטכני הוא החולשה שלי ושבמידה מסוימת, כבת 40, זה לא בא לי טבעי כמו למשל לכתוב טקסט טוב, מהודק ושנון.

 

יוליה פריליק-ניב עונה על שאלון working nine במגזין 9instyleליקוט טרנדים זו עבודה כיפית, אין תלונות

 

 

מקורות השראה
"הכל חוויה" - זה המוטו שלי בחיים ואני באמת חושבת שכל מה שסובב אותנו, אפילו הדבר הפעוט ביותר, יכול לספק השראה. במסגרת עבודתי יוצא לי גם לאכול במסעדות, לבקר במקומות מעניינים, למשל בתים של אנשים, ואפילו לטוס מדי פעם לחו"ל ואני מגלה שהיציאה מהשגרה מובילה לטונות של רעיונות והשראה בכל מיני כיוונים, חלקם בלתי צפויים ומפתיעים.

 

יוליה פריליק-ניב עונה על שאלון working nine במגזין 9instyleגם אוכל הוא השראה

 

כך למשל הצטרפתי לסקר טיול צילום בגאורגיה עבור כתבה לנשיונל ג'יאוגרפיק. שיטוט אקראי בעיר הבירה טביליסי הוביל אותי לחזור לשם אחרי כמה חודשים ולהכין כתבה על בתי מלון מעוצבים בגאורגיה. אני משתדלת להשאיר את הקולטנים פתוחים ככל האפשר.

 

יוליה פריליק-ניב עונה על שאלון working nine במגזין 9instyle1משוטטת ומחפשת עיצוב מעורר השראה

 

כתבה אחת שאת אוהבת במיוחד
אהבתי לאחרונה את הכתבה על עיצוב ותכנון מסיבת חברות (רווקות, יום הולדת) על טהרת ה-Rose gold, שעשינו בשיתוף חברת כלי אוכל והגשה. הכתבה משלבת יחד גם עיצוב פרקטי ו-DIY שזה הנושא הכי חם בשטח עכשיו, גם טרנדים שהם עולמיים וגם מתכונים קלים להכנה, ובעיקר המחשה עד כמה טרנד ועיצוב קונספטואלי יכולים להיות down to earth ונגישים כמעט לכל אחד ואחת.

 

יש לעתים מחשבה שעיצוב הוא תחום אליטיסטי המיועד לבעלי ממון וטעם יוקרתי, אבל המציאות, בעיקר בשנים האחרונות עם חדירת אמנות רחוב ומיחזור לתמונה, השתנתה. עיצוב הוא דרך חיים.

 

 

up