working nine: מארחות את מעיין שקד

29.03.16 יום ג' מאת:

אצל אימהות רבות תקופת ההריון והלידה הופכת לתקופת מפנה בקריירה. מעבר מעבודה ׳אפורה׳ לפתיחת עסק עצמאי בתחום יצירתי, כזה שהלב חושק בו, מאפיין נשים רבות. במהלך עבודתנו על המגזין אנו נתקלות באימהות רבות, חזקות ואמיצות אשר בונות לעצמן נתיב חדש יחד עם חווית האימהות האינטנסיבית. במדור זה נשמח להכיר לכן את אותן.

 

הכירו את
מעיין שקד, בת 38, אמא של דרור (בת 8.5) וגפן (בת 4), המתגוררת במושב שרונה שבגליל. מעיין היא המעצבת והבעלים של Prettym, סטודיו מתוק במיוחד בו היא יוצרת בעבודת יד פריטים קסומים לחדרי ילדים ותינוקות.

 

סטודיו פריטים מעיין שקדצילום: מיכל ביז'ינסקי

 

ההתחלה
העסק התחיל כמשהו אחר לגמרי וכדרכם של עסקים פשוט התגלגל לו. הכל התחיל כאשר למדתי אמנות והתמחתי בציור. כשסיימתי את התואר סידרתי לי סטודיו פצפון בו ציירתי ציורים ענקיים, היו בו בדי קנבס פרוסים על הרצפה, צבעים ומברשות בכל מקום.
במקביל, למדתי טכניקה מיוחדת של עיצוב חרוזי זכוכית, פתחתי עסק ומכרתי חרוזים ללקוחות בחו״ל.

 

סטודיו פריטים מעיין שקדצילום: מיכל ביז'ינסקי


התנדנדתי בין הציור לחרוזים במשך שנתיים והייתי מבולבלת. הרגשתי שאני חייבת להיות ממוקדת יותר. ולא ידעתי מה ואיך. הלכתי לסדנת שיווק של מיה לנדאו ובמהלכה היא אמרה לי משפט אחד ופשוט ששינה לי החיים (באמת, אני לא מגזימה!) היא אמרה לי: "מעיין את רוצה להצליח ולהתקדם? את חייבת לצאת מהסטודיו! לא רק לצייר. לקום ולעשות פעולות!"

 

סטודיו פריטים מעיין שקדצילום: מיכל ביז'ינסקי


למחרת חברה שאלה אותי אם אני יכולה לעשות לבת שלה ולחברות סדנה בקיץ. לא עשיתי דבר כזה אף פעם וגם לא ממש רציתי אבל מיה אמרה לי לצאת מהסטודיו ומאזור הנוחות ואני הרי תלמידה טובה, אז אמרתי כן.

 

ישבתי בסטודיו וחשבתי מה אני יכולה לעשות בסדנה. ראיתי חתיכת עץ ולידה חתיכת בד. הדבקתי את הבד על העץ והייתי מאושרת. זה היה כ"כ פשוט וכ"כ יפה. מפה התגלגלו הדברים. בעלי חתך לי צורות מעץ ואני הדבקתי בדים. העליתי תמונות לפייסבוק ואנשים אהבו והזמינו.

 

וכיום
היום הסטודיו שלי נראה אחרת לגמרי. הוא גדול, מואר, מלא בפיצ׳יפקס, בדים ועצים. אני כ"כ אוהבת את מה שאני עושה ומרגישה שמצאתי את מקומי ושיש לי עוד הרבה לעצב ולהכין. הראש מלא ברעיונות והידיים תמיד עסוקות בהרבה הזמנות.

 

סטודיו פריטים מעיין שקדצילום:מיכל ביז'ינסקי

 

איך משלבים אימהות וניהול עסק?
כשהעסק התחיל לגדול, גם האנרגיה והזמן שאני צריכה להשקיע בו גדלו. אם בהתחלה הייתי בסוג של מרוץ - רצה מהסטודיו, לבישולים, להסעות, למחשב, לצילומים, למקלחות...היום אני עושה את הכול יותר בנחת או לפחות משתדלת... זה אתגר ממש לא פשוט ואני עדיין לומדת ובעיקר מזכירה לעצמי כל יום איפה לשחרר קצת בעסק ואיפה לשחרר קצת כאימא.

 

סטודיו פריטים מעיין שקדצילום: מיכל ביז'ינסקי

 

טיפ ממך לבעלות עסק שהן אימהות
לדעת ששום דבר אף פעם לא מושלם. הדבר הכי חשוב באמת מבחינתי זה להיות שם בשביל הילדות ועדיין להגשים את עצמי.

 

סטודיו פריטים מעיין שקדצילום: מיכל ביז'ינסקי

 

מני יתרון אחד וחיסרון אחד בלהיות אמא בעלת עסק
היתרון בלהיות אימא בעלת עסק הוא היכולת להיות שם בשביל הבנות שלי בשגרת היום יום. לקבל אותן כשהן חוזרות מהמסגרות עם סיר חם שמתבשל לו, לשמוע מה עבר עליהן היום, לעזור בשיעורי בית, להרכיב פאזל. לקבל טלפון מבית הספר שהילדה לא מרגישה טוב ולהיות תוך 10 דקות אצלה. זה יתרון ענק.

החיסרון הוא בתקופות שיש עומס בעסק ואז חוסר הזמן עם המשפחה לעיתים גורם לי לרגשות אשם.

 

סטודיו פריטים מעיין שקדצילום: מיכל ביז'ינסקי

 

תוכניות לעתיד
יש לי תוכניות גדולות לשנת 2016, אחד הדברים זה לעצב ולהכין קולקציה שלמה של גרפיקות עם הפריטים שלי שיגיעו במגוון רחב של מוצרים.

 

סטודיו פריטים מעיין שקדצילום: ליטל מרדכי

 

מקורות ההשראה
ההשראה שלי מגיעה מהאמהות שקונות את הפריטים שלי, מהבנות שלי והצרכים שלהן, ומפינטרסט.
הרבה פעמים האימהות חוזרות ומבקשות פריטים שחסרים להן בחדר. אחד הדברים שלמדתי זה שאין דבר יותר טוב מלהקשיב לצורך של הלקוחה.

 

סטודיו פריטים מעיין שקדצילום: מעיין שקד

 

סטודיו פריטיםצילום: מעיין שקד

 

המקום הכי רחוק אליו הגעת
פריטים שלי מקשטים חדרי ילדים ברחבי העולם וזה עושה אותי מאושרת וגאה.

 

מוצר אחד אהוב במיוחד
אני ממש אוהבת את הירח. יש פריטים שאני יכולה לעצב ולשנות מאה פעמים, תהליך ארוך ומורכב. ויש את הירח. כבר בסקיצה הראשונה הוא יצא נהדר. וכשהוא עבר מהדף לעץ והתקשט לו בבדים יפים לא הייתי צריכה לשנות דבר. הוא פשוט נולד מושלם.

 

סטודיו פריטים מעיין שקדצילום: ליטל מרדכי

 

אם נותרתן כמונו, עם טעם של עוד, המשיכו לשוטט באתר המקסים של מעיין  ולעקוב אחר עמוד הפייסבוק נעים העיניים של המותג.

 

up