פרק 16: הכנה רגשית ללידה

08.02.17 יום ד' מאת:

כשמדברים לרוב על הכנה ללידה, מתכוונים לקורס הכנה ללידה בו לומדים טכניקות נשימה, מכירים את חדר הלידה, על מה צריך להיות בתיק איתו מגיעים לבית החולים ושומעים על התהליך עצמו.

אבל מה עם הכנת הנפש שלנו לאחד האירועים הכי משמעותיים, מורכבים ועצומים שאי פעם נחווה? דווקא על זה, מדברים הרבה פחות. החוויה הפנימית בלידה היא גדולה בהרבה מהחוויה החיצונית, ולכך לא מכינים אותנו לפני הלידה.

 

בדיוק מהסיבה הזו הזמנו לפודקאסט את עדי מעוז-אפרת. עדי היא פסיכולוגית קלינית ומלווה נשים בתהליך הכנה רגשית ומנטלית ללידה ועל כך בדיוק שוחחנו בפרק.

 

איך נוכל להכין את עצמנו ללידה בעבודה פנימית? איך נצליח להתמודד עם הבלתי צפוי ולהישאר נאמנות לעצמנו בתוך התהליך? איך אפשר להפחית את הפחדים שלנו ואפילו להפחית כאבים באמצעות אותה עבודת הכנה?
איזה כלים נוכל לקבל כדי להתמודד עם הלידה? איך אפשר לצמוח ולחגוג את הרגע היפה הזה?

דיברנו גם על עיבוד לידה ככלי ריפוי והכנה ללידה הבאה ועל הרבה טכניקות מעולות שכדאי להכיר כדי להפוך את הלידה לחוויה חיובית עבורנו ועבור הנפש שלנו.

 

מוזמנות להאזין:

 

 

 

 

פודקאסט

 

 

השתתפו בפרק:


טל מאור זינגרמן
העורכת הראשית של9instyle

 

עדי מעוז-אפרת
פסיכולוגית קלינית

ואם מתעוררות אצלכן שאלות לעדי בעקבות ההאזנה לפרק, אתן יותר ממוזמנות לפנות אליה למייל: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

up