שולחן משלה: הצצה לפינת היצירה והאמנות של אן

26.12.22 יום ב'
מאת:

והנה שוב חוזר הניגון ואותה פינה בבית שלנו מקבלת אבזור חדש בהתאם לצורך ולשלב ההתפתחותי של אן. בעבר הייתי צוחקת על עצמי ועל הצורך התכוף שלי לשנות ולארגן כל הזמן את ההבית עבור הבנות, היום אני יודעת שפעלתי בצורה אינטואיטיבית לחלוטין כדי ליישם את הגישה המונטסורית בבית וחלק מהעניין זה לארגן ולסדר אותו בהתאם לצרכים ההתפתחותיים של הבנות שלי.

אז לאחר שהתבוננתי היטב באן, בת הארבע וחצי, הגעתי לשתי מסקנות חשובות:
אני יכולה להציג בפניה את כל חומרי האמנות והיצירה לשימושה החופשי והיצירתי
(כן כן, כולל דבק, מספריים, צבעי מים, דבק נצנצים ועוד ״מלכלכים״)

 

ו.. למרבה הצער שולחן ה- FLISAT מאיקאה (הידוע בכינויו שולחן סנסורי) האהוב עליי עד מאוד, כנראה סיים את תפקידו ונדרש עבורה שולחן וכיסא מוגדרים וברורים שיתחמו עבורה שטח אישי ופרטי משלה ויאפשרו לה לשבת בצורה נוחה ממש.

 

זאת אומרת שסיימנו באופן ודאי ומוחלט את שלב ההתנסות והחקירה הסנסורית (העובדת הבלתי מודעת במונסטורית) והיא חזק בתוך שלב העובדת המודעת, בתקופת רגישות מוגברת לשפה הכתובה. עכשיו היא צריכה שולחן וכיסא שיענו על הצורך שלה לתרגל כתיבה, עבודה מוטורית עדינה וקטנה ולשקוע לתוך ציורים ויצירות מורכבות.

מכיוון שאני כל כך אוהבת את האסתטיקה והפשטות המינימליסטית של ׳העץ של יאשה׳ עם רהיטים מטריפים שנרכשו עבור חדרי הבנות בבית - פניתי אליו בבקשה להמליץ לי על שולחן וכיסא מתאימים למידותיה.

פינת יצירה מונטסורית לילדים העץ של יאשה

 

יעקב, הידוע בכינויו יאשה (ככה לפחות אני קוראת לו..) המליץ לי בחום על השולחן והכיסא המתכווננים שפיתח, אלה שמתאימים את עצמם למידותיהם של פעוטות וקטנטנים מגיל ישיבה ומלווים אותם עד לגיל בית ספר. מעבר ליופי ולאסתטיקה הנורדית המינימליסטית שכל כך מזוהה איתו, הגאונות פה היא שהכל מתכוונן ומתאים את עצמו לילדים ולא להפך, כמו שלרוב קורה עם רהיטים שהם רק ליד ולא בדיוק. מסוג הדברים שאני אומרת לעצמי שהייתי צריכה לקנות הביתה הרבה הרבה קודם... אבל בלי חרטות - פנינו קדימה!

אוקיי, אמרתי. בוא נלך על זה!

 

ומניסיון של כמה חודשים של הנאה ויצירה -  השולחן והכיסא עונים בדיוק על הצורך שלנו ואני מאמינה שבכל בית ובכל שלב התפתחותי מגיל ישיבה ועד גיל בית ספר יוכלו ליהנות ממנו ולהשתמש בהם בדיוק מירבי לכל הצרכים השונים.

 

פינת יצירה מונטסורית לילדים העץ של יאשה


יש גם גרסה זוגית לשולחן שיכולה להתאים לשני ילדים, או למי שמחפשת יותר מרחב. אנחנו בחרנו באופציה האישית, כדי להשאיר מקום בחלל (המאוד מצומצם) לעגלת היצירה מצד אחד ובצד השני הספרייה הפתוחה והמדורגת המהממת שלנו, גם היא פרי כשרונו של העץ של יאשה, ובה תצוגה מרהיבה ומתחלפת של מבחר ספרי עיון, אמנות, עיצוב שיעניקו ערימות של השראה.

שולחן יצירה מתכוונן לילדים העץ של יאשה

 

תוספת חשובה: אני ממליצה בחום להוסיף לשולחן ציפוי פורמייקה, לניקוי מהיר וקל.

אז מה יש בפינה שלנו?

כיסא עץ מתכוונן
מתאים לפעוטות וילדים מגיל ישיבה, דואג לכך שהרגליים תמיד יהיו יציבות ובטוחות על הקרקע. סופר חשוב וארגונומי, בכל גיל!
מכאן >

 

כיסא עץ מתכוונן לפעוטות וילדים


שולחן ילדים אישי מתכוונן
גם הוא מתאים לפעוטות וילדים מגיל ישיבה, הוא כל כך נעים ונכון בפרופורציות שלו וממש ״מושך״ אחריו לשבת ולהתרכז בצורה נוחה בכל משחק או יצירה.
מכאן >

שולחן עץ מתכוונן לפעוטות וילדים


ספרייה מדורגת
לא חדשה אצלנו, אבל שימושית תמיד! הייחודיות בה היא אופן הצגת הספרים, עם הפנים של הכריכה לכיוון הילדים, שזה הרבה יותר מזמין ונגיש. אני מאוד אוהבת את הויזואליות שלה ומשתמשת בה לתצוגת ספרים יפים ומעוררי השראה (פחות ספרי קריאה, יותר ספרים לדפדוף אישי של הבנות)
מכאן >


gallery yasha art 9

ועכשיו מה שנותר לי זה לארגן את עגלת היצירה שלנו RÅSKOG (היא מאוד ישנה, הצבע הטורקיזי כרגע לא נמצא במגוון העגלות באיקאה, אבל יש מלא צבעים אחרים מהממים!) במטרה שתכיל המון סוגי צבעים, עפרונות, ניירות, שבלונות, חותמות, תפתח לה את הראש ותעודד מקסימום יצירתיות וביטוי עצמי.

 

אבזור וסידור עגלת יצירה של איקאה

את שלושת הקומות של העגלה סידרתי באופן הבא:

 

קומה עליונה - ניירות, ערכות אמנות וארגז ״שימוש חוזר״

המצע הוא הכל

 

אבזור וסידור עגלת יצירה של איקאה


חשוב לי להציג בפני אן שלל סוגי ניירות בעוביים, צבעים וטקסטורות שונות שמתאימים לכל מיני סוגים של יצירה. ניירות צבעוניים, שחורים, לבנים, קרטונים, ניירות אוריגמי, ניירות שרטוט חצי שקופים וגם ניירות ייעודיים לצבעי מים.


הנטייה הראשונית שלנו היא להגיש לילדים ניירות לבנים פשוטים, אבל כמעצבת גרפית אני יודעת עד כמה חשוב לחשוף למגוון, כי יש משמעות גם למצע שעליו מציירים והוא חלק בלתי נפרד מכל יצירה ומשפיע מאוד על אופן העבודה עם הצבעים ועל נראות שלהם. וכדי שהכל יהיה מסודר ונגיש, בחרתי בפתרון המעולה של מעמדי מגזינים בהם ניתן להעמיד את כל אוסף הדפים שלנו לשימוש חופשי ונגיש.

בנוסף אני מאוד אוהבת את ערכות האמנות של DJECO, הן מאוד איכותיות, פותחות את הראש ומלמדות טכניקות שונות ומעניינות. אני מאוד אוהבת לרכוש אותן, גם בארץ וגם בחו״ל, הן לא יקרות ובכל ערכה ניתן להשתמש כמה פעמים כך שזה יוצא מאוד משתלם. אז במעמד המגזינים השני שלנו (זה מגיע בסט של שניים מאיקאה) שמתי מבחר ערכות כאלה לשימוש חופשי ונגיש.


ולצד המעמדים, הנחתי קופסה יפה (הגיעו בתוכה מוצרי טיפוח של פרומיס שהזמנתי עבורי) ובתוכה את אוסף ה״שימוש החוזר״ של אן. היא אוהבת לשמור תוויות של בגדים, אריזות שונות וכל מיני דברים שנראים יפים בעיניה ומשמשים אותה אחר כך ליצירה.

 

איך לסדר עגלת יצירה של איקאה לילדים

קופסת השימוש החוזר והאוצרות של אן

 

קומת ביניים - עפרונות, עטים וטושים מסוגים שונים, דבק, שבלונות, מספריים ועוד
יצירתיות מתפרצת זה כאן

אבזור וסידור עגלת יצירה של איקאה

האוסף הכמעט מלא של הצבעים שיש לנו בבית נמצא שם, מוכן לשימוש ומחולק לצנצנות ומיכלים שונים. את המיכלים העגולים מעץ קניתי בחנות לציוד אמנות ויצירה והשאר זה אלתור מוחלט של צנצנות אוכל שונות שעברו ניקוי, סלסילות של פטריות מהסופר ועוד אילתורים.

קומה תחתונה - צבעי מים, מכחולים ועוד
עולם קסום, עולם מופלא

אבזור וסידור עגלת יצירה של איקאה


יש שם את כל מה שדרוש לציור בצבעי מים עם שני סטים שונים של צבעים, מכחולים וגם צנצנת זכוכית קטנה וריקה שאפשר למלא במים. בנוסף יש שם טושטושים ועוד ציוד שימושי.

 

ומה עוד יש בפינה?

 

פינת יצירה מונטסורית לילדים

 

מעל השולחן נמצא סטריפ האותיות המעולה של המונטסוריה,

וגם עבודות של אן ואחותה שהודפסו עם לופה בריבוע
ועל השולחן יש אותיות נעות מנוקדות (גם הן של המונטסוריה) שמשמשות את אן לתרגול כתיבה,
תצוגה קטנה ומתחלפת של גלויות להשראה
ופח קטן לפסולת.

 

וזוהי הפינה נכון לעכשיו, תואמת את הצרכים המדויקים ותעבור עוד גלגולים בהמשך, אבל בינתיים כיף לראות איך היא מושכת אליה את אן לשעות ארוכות של יצירה ועבודה שמחה.

 

אבזור וסידור פינת יצירה לילדים

 

ומי שרוצה גם יש לנו קוד שמעניק 10% על הפריטים הבאים באתר העץ של יאשה (כולל כפל מבצעים!)

Style10

כיסא עץ מתכוונן, מכאן >

(על הכיסא יש כרגע מבצע ממש שווה!)


שולחן ילדים אישי מתכוונן, מכאן >


ספרייה מדורגת, מכאן >

 
והקוד תקף גם על מגדל הלמידה המתקפל, מכאן >


וגם על סט מגשי העץ המעולה מכאן >


הקוד בתוקף עד ה- 31.1.2023
תיהנו המון
ובואו לאינסטגרם שלי לעוד השראה ותוכן מונטסורי נגיש. מחכה לכן >

גילוי נאות >

ברוכות הבאות, נעים מאוד להכיר

שמי טל מאור זינגרמן, המייסדת והעורכת של ׳אמהות בסטייל׳.

מעצבת, יזמית, אשת קהילות ותוכן, נשואה לשי ואמא גאה לשתי בנות שהן פשוט החיים שלי. בשנת 2010 פתחתי את הבלוג הראשון שלי ׳כלות אורבניות׳ ומאז אני לא מפסיקה לכתוב ולצלם. כאן במגזין ובקהילות שלנו אני משתפת את כל ההמלצות והתובנות שלי כאמא מכורת עיצוב ואסתטיקה וגם סוקרת שלל מוצרים מעולמות הלייף סטייל לאמהות וילדים.

במהלך השנים האחרונות התאהבתי בחינוך המונטסורי והחלטתי להתעמק באהבה האמיתית שלי: לבבות של ילדים והורים.
בשנת 2021 התחלתי ללמוד את הגישה באופן רשמי בארגון המונטסורי העולמי מייסודה של ד״ר מריה מונטסורי וממשיכי דרכה.
כיום אני בעלת תעודת מונטסורי אסיסטנט לגילי 0-3, 3-6 וגם 6-12

ובאוקטובר 2023 התחלתי ללמוד לקבלת תואר דיפלומה בינלאומי ולהפוך למדריכה מונטסורית מוסמכת AMI .

אני מאמינה שתוכן טוב, יפה ואיכותי יכול לשדרג מהותית את חווית האימהות ובעיקר לגרום לכל אחת מאיתנו לא להרגיש לבד.
ואם הגעת עד לכאן,
כנראה שאת מסכימה איתי ואת הכי מוזמנת להצטרף!


מחכה לך בקבוצה הסודית  בקבוצת עיצוב חדרי הילדים  וגם באינסטגרם הפעיל שלי >

 

 

טל מאור זינגרמן
@imahotbstyle
הצטרפו אלינו באינסטגרם - הכי כיף איתנו!
אמהות בסטייל - המגזין