צעצועולוגית ממליצה: מה זה סטפלשטיין ולמה מדובר באחד המשחקים הכי אדירים שיש

13.06.23 יום ג'
מאת:

לפני כשנתיים התחלתי לראות אותם.

מעין מקרונים צבעוניים ויפים, בשלל סביבות מעוצבות ומזמינות של ילדים וילדות מכל רחבי העולם.

 

הילדים בתמונות קפצו, עמדו בשיווי משקל, הכניסו והוציאו כל מיני דברים, שמו על הראש ככובעים, לקחו איתם למשחק בגינה בחוץ, על גדות הנחל, בשפת הים.

סטפלשטיין סקירה והמלצה לקבוצת רכישה

צילום: stapelstein

 

ההורים של אותם ילדים חמודים הפכו את הדבר הזה גם לשלל רהיטים פוטוגנים ושימושיים - שרפרף, שולחן קטן, קערה למשחק סנסורי - אינספור רעיונות, אינספור. הסתקרנתי נורא!

לא מזמן התחלתי לראות את הערימות היפהפיות האלה גם פה בישראל, בבתים של אמהות שאני מאוד סומכת ומעריכה את דעתן.

ולפני כשבוע הכל התפוצץ עם פרסום קבוצת הרכישה של Don't Cry Wolf, הלא היא לילך פלר הנהדרת, שסגרה לאחרונה הסכם יבוא בלעדי עם סטפלשטיין, המותג הגרמני שיצר את כל היופי הפוטוגני הזה.

סטפלשטיין סקירת צעצועים קבוצת רכישה

צילום: stapelstein

 

פה כבר סקרנותי לא עמדה בזה יותר והייתי חייבת להתנסות ולהבין במו עיניי במה מדובר.

 

לשמחתי הרבה לילך שלחה אליי את סמפלים לבדיקה, התנסות וצילומים ולהלן המסקנות המפורטות (ספוילר - זה מושלם!) ואת התמונות מההתנסות הכיפית בבית שלנו תוכלו לראות באינסטגרם שלי, בהיילייט ״סטפלשטיין״.

בסוף הכתבה צירפתי הסבר על קבוצת הרכישה שפעילה עד ה- 18.6.2023 ולמה ממש כדאי לכן להצטרף אליה, אם אתן כמוני מאוהבות ומתחברות.

שנתחיל?

סטפלשטיין -סקירת צעצועים


סטפלשטיין בגרמנית זה ערימת אבנים. ובתור מעצבת, הפרשנות שלי היא (לא מצאתי לכך סימוכין רשמיים) שהרעיון הצורני והתנועתי הראשוני שעומד מאחורי המשחק זו הנטייה הטבעית של ילדים וילדות לקפוץ בין סלעים שטוחים, ממש כמו אלה שנמצאים בין שתי גדות נחל.  מקור נוסף להשראה לדעתי זו הנטייה האוניברסלית של בני אדם וגוריהם לערום אבנים זו על זו.

סטפלשטיין סקירת צעצועים וקבוצת רכישה

צילום: stapelstein

 

אבל זו רק נקודת ההתחלה, כי ערימת האבנים האסתטית הזו היא למעשה משחק פתוח חכם ונפלא המשלב בין תנועה חופשית, יצירתיות ועבודת דימיון פנימית של ילדים.

 

הכל מבוסס על הפדגוגיה החינוכית של ד״ר אמי פיקלר (את שמה בוודאי תכירו מ״משולש פיקלר״ המפורסם) עם רעיונות מדעיים שמאוד מזכירים את הפדגוגיה של ד״ר מריה מונטסורי ועוסקים בין השאר בקשר החזק שיש בגיל הילדות בין התפתחות הגוף להתפתחות המוח.

ד״ר פיקלר אמרה ש״תנועה היא השפה הראשונה של המוח״ ואכן כל שימוש שילדים ימצאו בסטפלשטיין יכיל סוג כלשהו של תנועה חופשית, קטנה או גדולה, עדינה או גסה - תנועה שמגיעה ממקור פנימי ועונה על תהליך ההתפתחות הטבעי והעצמאי.

סטפלשטיין סקירת צעצועים קבוצת רכישה

צילום: stapelstein

כשהסטפלשטיין היפים הגיעו אלינו הביתה, אן הייתה בגן וכל מה שעשיתי זה להניח אותם בשורה, אחד אחרי השני.

 

כשנכנסתי איתה הביתה התיישבתי בשקט לידם והיא באופן אינטואיטיבי החלה לקפץ ביניהם, הלוך וחזור.

כשהבינה קצת יותר את היכולות של האלמנטים החדשים, היא ישר הביאה את הוואבל שלנו ובנתה לעצמה מסלולי מכשולים, בדרגות קושי שונות.

 

כשהתעייפה מכל הקפיצות והתנועה, הלכה להביא את כל הבובות האהובות עליה וארגנה לעצמה סט של משחק דימיון אישי משלה ובנקודה הזאת הבנתי שזה הרבה יותר נהדר ממה שחשבתי!

 

סטפלשטיין סקירת צעצועים קבוצת רכישה


בניגוד לשם ולכובד המשקל שיש למילה ״אבנים״ הדבר הראשון ששמים לב אליו במגע עם סטפלשטיין זה המשקל, ליתר דיוק חוסר המשקל. כל אבן שוקלת 180 גרם בלבד - זו תחושה מאוד מפתיעה ביחס לגודל ולפרופורציות הגדולות ביחס לגוף של ילדים.

עוד דבר מפתיע לטובה, אחרי שמבינים באופן מוחשי את המשקל הקל, זו היציבות הרבה שיש לכל חלק. ואכן, בתחתית של כל ״מקרון״ מוטבעות טבעות קטנות שיוצרות חיכוך עם הרצפה ומעניקות יציבות מאוד מרשימה.

 

סטפלשטיין סקירת צעצועים קבוצת רכישה

צילום: stapelstein


ולמרות שזה קצת מרגיש כמו קלקר, החומר רחוק מזה שנות אור ועשוי פוליפרופילן מוקצף במבנה של תא סגור - EEP. זהו חומר חדשני ומאוד עמיד שהפך לנחשק במיוחד בתעשיית המשחקים ומוצרי הפרימיום לילדים. כדאי גם לדעת שה- EEP ניתן למחזור ומכיל 15% פסולת ימית, בעיקר רשתות דייגים.

 

והשוס: כל אלמנט מהסטים הגדולים יכול לשאת עד 180 ק״ג ולכן מתאים גם לנו, ההורים. אפשר להשתמש בחלקים השונים בעצמנו באימוני פילאטיס, יוגה, חדר כושר או סתם בשביל הכיף.

 

סטפלשטיין סקירת צעצועים קבוצת רכישה

בורד - לוח איזון כיפי וידידותי לרצפה. צילום: stapelstein

 

מוצרי סטפלשטיין, המיוצרים בגרמניה, עברו בדיקת מכון התקנים בישראל ונמצאו בטוחים לשימוש של פעוטות וילדים. מוצרי המותג מתאימים לפעוטות מגיל שנה, עמידים בפני מים, מתנקים בקלות וגם עמידים מפני קרני UV - לכן מותר ורצוי להשתמש בהם גם מחוץ לבית. ליתר ביטחון וזהירות מומלץ להרחיק מהם מספריים, סכינים או כל אלמנט חד אחר.

 

סטפלשטיין סקירת צעצועים קבוצת רכישה


אז מה באמת עושים עם זה? שאלה הגיונית מאוד עבור מבוגרים תוהים.

וכמו בכל המשחקים הפתוחים, זו תשובה שלרוב ילדים מגיל שלוש ואילך ידעו כבר בעצמם ובאופן אינטואיטיבי מה לעשות עם זה. (מסייגת שהעיקרון הזה פועל במידה ואין תחרות קשה בדמות מסכים, שלצערנו ממסכים ועלולים לפגוע באפשרות האינטואיטיבית הזו) אבל את הסקירה הזו קוראים ההורים :)

 

ולכן אני מצרפת רשימה קטנה וחלקית מאוד של מה שאפשר לעשות עם ערימות האבנים והבורד (לוח איזון) שמשתלב איתם פשוט נפלא:

 

♡ מסלולי מכשולים ומשחק ״לבה״

 

♡ אתגרי איזון שונים

 

♡ משחק סנסורי: כל אחת האבנים יכולה להתהפך על פיה ולהפוך לקערה סנסורית שתקבל לתוכה כל חומר אפשרי: אורז ושלל סוגי קטניות, חול רגיל וחול קינטי, מים, בועות סבון, בוץ, אדמה, קרח ועוד

 

♡ משחק דימיון בשילוב בובות מכל הסוגים והמינים. אצלנו בבית האבנים היו מיטות לבובות, כיסאות לבובות שחגגו יום הולדת ושיחקו משחק הכיסאות, טירה קסומה שבתוכה התחבא ארנבוני

 

♡ בניית טירות ומבצרים בשילוב רהיטים ואלמנטים נוספים שיש בבית

 

♡ שרפרף לישיבה וכאמצעי להגבהה והנגשת הבית

 

♡ תחפושות: כובע, קסדה, מגן, גב של חיפושית, שבלול וכו׳

 

סטפלשטיין סקירת צעצועים קבוצת רכישה

מושלם גם לקחת איתנו לטבע. צילום: stapelstein

 

סטפלשטיין סקירת צעצועים קבוצת רכישה


בניגוד למשחקים גדולים רבים שצריך למצוא עבורם מקום אחסון, לסטפלשטיין אין צורך למצוא שום מקום אחסון. כל החלקים נערמים אחד מעל השני והוא הופך לרהיט של ממש שמשתלב באופן ויזואלי מושלם בכל בית. למעשה, הוא כל כך יפה ושימושי שהוא פשוט הופך להיות חלק בלתי נפרד מהבית ומתאים את עצמו בצורה מושלמת לכל סביבה ולצרכים שלה.

 

סטפלשטיין סקירת צעצועים קבוצת רכישה

השרפרף הכי יפה שראיתי. צילום: stapelstein

 

סטפלשטיין סקירת צעצועים קבוצת רכישה


מדובר במוצר פרימיום, לא זול, אפילו יקר. בכל העולם הוא נחשב לכזה. היצור האירופאי המוקפד, החומרים האיכותיים, העמידות והבטיחות וכן, גם האסתטיקה, הארגונומיה והעיצוב המדויק עולים כסף ואני לחלוטין יכולה להבין את ההתנגדות הרבה שהמחיר מעורר.


במסגרת קבוצת הרכישה ניתן להזמין את כל הערכות ומוצרי סטפלשיין במחירים שמאוד קרובים למחירים האירופאיים ויש אפשרות גם לקבל 10% הנחה בהרשמה לניוזלטר של Don't cry wolf.


הערכה הקלאסית עם שש אבנים בצבעי פסטל או קשת
עולה אחרי קוד ההנחה לנרשמות לניוזלטר 836 ש״ח - עם משלוח חינם

ואם תצרפו לערכה גם את הבורד
עולה אחרי קוד ההנחה לנרשמות לניוזלטר 980 ש״ח - עם משלוח חינם

ניתן לרכוש במחירים נוחים יותר ערכות של שלוש אבנים, את הבורד בנפרד וגם ערכה של אבנים קטנות יותר, הנקראית אינסייד.

 

את כל הפרטים של קבוצת הרכישה תמצאו כאן >

 

סטפלשטיין סקירת צעצועים קבוצת רכישה

זה האינסייד, איזה מתוק, נכון? צילום: stapelstein

 

גם אני בהתחלה תמהתי על המחיר וככל שהתחלתי לחקור, הבנתי שמדובר ברכישה שהיא אמנם יקרה, אבל מאוד VFM מתאימה לערכים בבית שלנו. אני תמיד מחפשת משחקים פתוחים שיכולים להיות גם וגם וגם ולכן יש לנו בבית וואבל, ערכות של גראפאט וקשת עץ, וכבר שנים ארוכות שהבנות שלי משחקות בהם וכל הזמן מוצאות עוד ועוד שימושים.


אני לא קונה הרבה צעצועים, על אף המחיר המפתה שמציעות רשתות וסטוקים - כל משחק שנכנס אלינו הביתה מגיע אחרי הרבה מחשבה ותכנון והתבוננות על מה הבנות שלי צריכות.

לפני כל יום הולדת אני ממש יושבת ומתכננת איזה מתנות לבקש ובמידה ויש חגיגה עם כל הכיתה אני פותחת פייבוקס וקונה מתנה אחת משמעותית.


אני גם תמיד אעדיף משחקים נעימים לעין, שמשתלבים יפה ובצורה הרמונית בבית שלנו ולא הופכים אותו לג׳ימבורי רעשני. כן זה חשוב לי ואני מוכנה לשלם על זה.

 

סטפלשטיין סקירת צעצועים קבוצת רכישה

צילום: stapelstein


תמיד אעדיף גם משחקים שגדלים איתנו, שמשמשים אותנו למשך שנים ובכל שלב התפתחותי הבנות שלי מגלות אותם מחדש. והאמת שכאן הייתה ההתלבטות הגדולה שלי, הרגשתי שהבנות שלי כבר גדולות ושאם אן הייתה בת שנתיים או שלוש היה לי הרבה יותר קל לרכוש.

 

התייעצתי עם לילך והיא שכנעה אותי שמדובר במשחק מהנה לכל הגילים אבל רק כשהסמפלים הגיעו לפה הבנתי באמת עד כמה אינספור שימושים יש לו.

זה קרה בעיקר כשראיתי את לי בת ה-10 עפה איתו וממציאה שלל תרגילי איזון, התעמלות וריקוד.

 

באמת שיהיה לנו קשה להיפרד ואנחנו כבר לא יכולים לחכות למכולה שתגיע לישראל באוגוסט, עם הסטפלשטיין החדש שלנו.

 

---

 

מי שרוצה להתחדש ומחליטה ללכת על זה, אני ממליצה לה בחום להצטרף לקבוצת הרכישה, היא פעילה עד ה- 18.6 ואז נסגרת ההזמנה ונשלחת לגרמניה לייצור. בהמשך המחירים של המותג בארץ יעלו, כי ההנחה שיש כרגע במסגרת הרכישה הקבוצתית היא באמת חד פעמית ומי שמכירה את Don't cry wolf כבר יודעת שזו הנחת השקה אותנטית שמסבסדת הרבה עלויות יבוא יקרות.


ומי שתרכוש ותכתוב בהערות שהגיעה דרך ׳אמהות בסטייל׳ תוכל להשתתף בפעילות מתנה משגעת: אחת מבין הרוכשות תקבל במתנה שובר בסך הרכישה שלה למימוש ב- Don't Cry Wolf. זה כל כך שווה ואני סופר מתרגשת בשביל מי שתקבל את המתנה השווה הזאת!

 

להצטרפות לקבוצת הרכישה, היכנסו לכאן >
ומי שרוצה להתייעץ איתי, מוזמנת >

 

ברוכות הבאות, נעים מאוד להכיר

שמי טל מאור זינגרמן, המייסדת והעורכת של ׳אמהות בסטייל׳.

מעצבת, יזמית, אשת קהילות ותוכן, נשואה לשי ואמא גאה לשתי בנות שהן פשוט החיים שלי. בשנת 2010 פתחתי את הבלוג הראשון שלי ׳כלות אורבניות׳ ומאז אני לא מפסיקה לכתוב ולצלם. כאן במגזין ובקהילות שלנו אני משתפת את כל ההמלצות והתובנות שלי כאמא מכורת עיצוב ואסתטיקה וגם סוקרת שלל מוצרים מעולמות הלייף סטייל לאמהות וילדים.

במהלך השנים האחרונות התאהבתי בחינוך המונטסורי והחלטתי להתעמק באהבה האמיתית שלי: לבבות של ילדים והורים.
בשנת 2021 התחלתי ללמוד את הגישה באופן רשמי בארגון המונטסורי העולמי מייסודה של ד״ר מריה מונטסורי וממשיכי דרכה.
כיום אני בעלת תעודת מונטסורי אסיסטנט לגילי 0-3, 3-6 וגם 6-12

ובאוקטובר 2023 התחלתי ללמוד לקבלת תואר דיפלומה בינלאומי ולהפוך למדריכה מונטסורית מוסמכת AMI .

אני מאמינה שתוכן טוב, יפה ואיכותי יכול לשדרג מהותית את חווית האימהות ובעיקר לגרום לכל אחת מאיתנו לא להרגיש לבד.
ואם הגעת עד לכאן,
כנראה שאת מסכימה איתי ואת הכי מוזמנת להצטרף!


מחכה לך בקבוצה הסודית  בקבוצת עיצוב חדרי הילדים  וגם באינסטגרם הפעיל שלי >

 

 

טל מאור זינגרמן
@imahotbstyle
הצטרפו אלינו באינסטגרם - הכי כיף איתנו!
אמהות בסטייל - המגזין