working nine: מארחות את גל בן זאב

09.11.15 יום ב'
מאת:

אצל אימהות רבות תקופת ההריון והלידה הופכת לתקופת מפנה בקריירה. מעבר מעבודה ׳אפורה׳ לפתיחת עסק עצמאי בתחום יצירתי, כזה שהלב חושק בו, מאפיין נשים רבות. במהלך עבודתנו על המגזין אנו נתקלות באימהות רבות, חזקות ואמיצות אשר בונות לעצמן נתיב חדש יחד עם חווית האימהות האינטנסיבית. במדור זה נשמח להכיר לכן את אותן.

 

הכירו את
גל בן זאב. צלמת ובעלת סטודיו להפקות תוכן קריאייטיב קולינארי, בלוגרית ואושיית פודי׳ז. בת זוגו של צדוק ואמא לכרמל בת השבע ואופק בן השנתיים.

 

working nine גל בן זאב

 

ספרי לנו קצת על ההתחלה
העצמאות העיסקית שלי התחילה בהחלטה שקיבלתי בסיום לימודי הצילום שלי במכללת הדסה בירושלים. אמרתי לעצמי שאני חייבת למצוא דרך להתפרנס מהאהבה שלי לצילום כי ידעתי שלא אוכל לעסוק במשהו אחר. שום דבר אחר לא בער בי כמו הצילום. במהלך השנים התמחתי במגוון תחומי צילום לקהל הפרטי בתחילת הדרך ובשנים האחרונות לקהל העיסקי. ידעתי עליות ומורדות. הגעתי לצומת דרכים בקריירה והייתי צריכה לקבל החלטה האם להמשיך את דרכי כעצמאית בתחום הצילום או לחפש כיוון אחר.
 

working nine גל בן זאבמתוך הפקה עם הקונדיטורית מירב שיינר דנצ׳נקו

 

תוך כדי ההתלבטויות צילמתי באותה תקופה מספר פרויקטים בתחום האוכל, ופתאום הכל התחיל להתחבר, הרגשתי שמצאתי את המקום שלי. החלטתי לשבת וללמוד, לצלם ולהתנסות בזה כמה שיותר ולבסוף פתחתי סטודיו לצילום הפקות תוכן קולינאריות.

 

working nine גל בן זאבהפקה לשבועות עם הקונדיטורית יאנינה מירסקי בלוך

 

ומה קורה בו כיום

אני יוצרת הפקות צילום קולינארית עבור חברות מזון, משרדי שיווק ופרסום, שפים, קונדיטורים ומגזינים. מספרת את סיפור האוכל כחוויה רב חושית. סיפור שמורכב מאווירה, קריאטיב וסטיילינג ומייצרת עבורם חומרי שיווק ותוכן לפירסום וקידום במדיות השונות האינטרנטיות והמודפסות.

 

working nine גל בן זאב


עובדת בשיתוף פעולה עם סטייליסטיות מוכשרות, צלמי וידאו, מעצבת גרפית וחונכת זו השנה השניה סטודנטיות שנה ד׳ ממכללת הדסה שעוברות בסטודיו שלי את ההתמחות שלהן לקראת סיום הלימודים.

 

working nine גל בן זאבמתוך הפקת צילומים עבור השפית מירי הבר

 

יש לך בייבי חדש בעסק - סדנאות
זה התחיל די במקרה מכל מיני פניות שקיבלתי ששאלו אם אני מלמדת צילום אוכל, החלטתי להתחיל ומשם הכל היסטוריה. יש לי מגוון סדנאות בתחום הצילום הקולינארי שבהן אני מכניסה את המשתתפים לעולם שלי ומלמדת את הסודות לצילום קולנארי מוצלח, שימוש במצלמה, איך לייצר תכנים שיניעו לפעולה ולהגיע לתוצאות. לסדנאות שלי מגיעים אנשים מתחום האוכל, צלמים חובבים, בלוגרים ובעלי עסקים קטנים.

 

working nine גל בן זאבמתוך הפקת צילומים עבור רשת הגלידריות דלי קרים

 

אני משלבת בסדנאות שיתופי פעולה פוריים עם קונדיטורים, שפים ועסקים שונים בתחום האוכל שמגיעים ומכינים עבורנו בסטודיו מטעמים והמשתתפים מצלמים אותם בהנאה.
סדנה נוספת ויומית לצילום קולינארי בסמארטפון שהשקנו זה עתה בשיתוף עם קולגה מוכשרת שלי ומעל להכל חברה טובה ואהובה תמר גוז׳נסקי, זוכה להצלחה רבה וזה משמח מאוד.

 

working nine גל בן זאבמתוך קטלוג צילומים לקונדיטורית לינת

 

ואם כל זה איננו מספיק, יש לך גם בלוג
הבלוג שלי נולד מתוך הרצון ליצור לי פינה שהיא רק שלי, המגירה שלי. קראתי לו סיפור קולינארי. אני פוגשת בכל פעם שף / קונדיטור / שוקוליטייר / אופה עם סיפור מיוחד מאחוריי העשייה שלהם.
הבלוג משלב את שתי האהבות הכי גדולות שלי: צילום דוקומנטארי וקולינארי. מרתק אותי להכיר אנשים.

 

working nine גל בן זאבמתוך הפקה איטלקית עם השף לירן גרודה ל"קלפטיש מגזין"

 

איך משלבים אימהות וניהול עסק
הפכתי לאמא בפעם הראשונה לכרמל שלי בתי בכורתי ממש עם תחילת הקריירה שלי בצילום ומאז התווסף לו עוד חמודוני קטן ומקסים, אופק. כך שדי מהרגע הראשון שלי כאמא הייתי צריכה ללמוד איך לשלב את האמהות לצד ניהול העסק.

 

אני חושבת שהאימהות הכניסה בי הרבה איזון. פשוט זה לא אבל בהחלט אפשרי ממלא ומספק. למדתי עם הזמן לנהל את הזמן שלי בצורה טובה יותר. ולמדתי גם לשחרר את רגשות אשמה שמגיעים באופן בלתי נפרד עם האימהות. כי מבחינתי הדוגמה הכי טובה שאוכל לתת לילדים שלי היא ללכת בעקבות החלומות, ולהראות להם שחלומות נועדו להתגשם.

 

working nine גל בן זאב

 

טיפ ממך לבעלות עסק שהן אימהות
לכתוב הכל ביומן ולעבוד עם תכנון שנתי.

 

working nine גל בן זאבמתוך הפקת צילומים עבור השפית מירי הבר

 

מני יתרון אחד וחיסרון אחד בלהיות אמא בעלת עסק
לדעתי היתרון הבולט הוא באירגון סדר היום שלך, בסדר העדיפות שנכון לך. בחופשות למשל כרמל מגיעה לעזור לי בסטודיו. החיסרון: ישנה אחריות רבה בלהיות עצמאית וכמובן, שעות עבודה מרובות.

working nine גל בן זאבמתוך קטלוג צילומים לקונדיטורית לינת

 

ומה בעתיד
אני יזמת בנשמה. אוהבת להיות כל הזמן בעשייה. בסטודיו יש פרויקטים ושיתופי פעולה יצירתיים ופוריים שנרקמים כל הזמן ואני שמחה על ההזדמנות להכיר ולעבוד עם אנשים חדשים ומוכשרים.
השנה לצד secrets מתחילים תפתח סדנה חדשה למתקדמים, מיוחדת באופיה ובתוכנה עם הרבה הפתעות טובות שאני מכינה.

 

working nine גל בן זאבמתוך הפקת צילומים עבור רשת הגלידריות דלי קרים

 

מקורות השראה שלך
אני שואבת השראה מדמויות חזקות ומשפיעות בחיי, אמא שלי ללא ספק היא אחת הדמויות שגורמות לי תמיד להאמין בעצמי וביכולת שלי וללכת בעקבות החלומות.

 

working nine גל בן זאב

 

צילום אהוב במיוחד

 

working nine גל בן זאב


לאחרונה הסטודיו עבר מיתוג חדש בעזרת מעצבת גרפית מוכשרת ואהובה מיטל רטיג. החלטנו לספר את הסיפור שלי דרך סידרת צילומים בשילוב מיתוג. את הסטיילינג האסתטי, החם והמדויק יצרה תמר גו׳זנסקי בשילוב הכלים המדהימים של Meda. האתגר היה איך להעביר אותי גם ללא מילים. כשזה על עצמך זה הכי קשה. הייתה לנו עבודת הכנה רבה לקראת הצילומים ואני גאה מאוד בתוצרים וחושבת שזה מאפיין את הערכים שאני מייצגת בעולם הצילום הקולנארי. ושבכלל עבודה עם אנשים שאוהבים זה הכי חשוב.

working nine גל בן זאב

 

working nine גל בן זאבמתוך הפקת צילומים עבור השפית מירי הבר

 

working nine גל בן זאבצילום יובל טבול

 

working nine גל בן זאבהפקה הודית עם השפית סרנדה דילבסקי

 

 - - -

 

ועוד אימהות מעוררות השראה:


- בבי סלודקי, האמא של פיצקדולים >>

 

- נועה קליין, I'm on leave >>

ברוכות הבאות, נעים מאוד להכיר

שמי טל מאור זינגרמן, המייסדת והעורכת של ׳אמהות בסטייל׳.

על קצה המזלג - אני מעצבת, יזמית, אשת קהילות ותוכן, נשואה לשי ואמא גאה לשתי בנות שהן פשוט החיים שלי. כאן במגזין ובקהילות שלנו אני כותבת, מעצבת, ממליצה, קונה, מדברת, מלקטת וגם מארגנת לנו דילים שווים, איכותיים ומאוד משתלמים.

במהלך השנים האחרונות התאהבתי בחינוך המונטסורי ולאחרונה התחלתי ללמוד את הגישה באופן רשמי ב- AMI, איגוד המונטסורי העולמי מייסודה של ד״ר מריה מונטסורי וממשיכי דרכה. כיום אני בעלת תעודת מונטסורי אסיסטנט לגילי 0-3 וגם 6-12

אני מאמינה שתוכן טוב, יפה ואיכותי יכול לשדרג מהותית את חווית האימהות ובעיקר לגרום לכל אחת מאיתנו לא להרגיש לבד. ואם הגעת עד לכאן,
כנראה שאת מסכימה איתי ואת הכי מוזמנת להצטרף אלינו!


מחכה לך בקבוצה הסודית שלנו, בקבוצת עיצוב חדרי הילדים שלנו וגם באינסטגרם הפעיל שלי >

 

 

טל מאור זינגרמן
@imahotbstyle
הצטרפו אלינו באינסטגרם - הכי כיף איתנו!
אמהות בסטייל - המגזין