חדר השינה של הראל ועברי

21.12.17 יום ה'
מאת:

תכנון קליל וגמיש הוא שם המשחק כשלא בטוחים בוודאות כמה ילדים עתידים לעשות שימוש באותו חדר ומה יהיו הגילאים שלהם בזמן השימוש; פעמים רבות זו הופכת להיות תעלומה שתיפתר רק באמצעות הזמן שיחלוף ויאיר את התמונה. האם שווה לדחות תהליך עיצוב נחשק למשך זמן לא ידוע? שאלה זו חוזרת על עצמה לא פעם בקרב הורים לילדים קטנים והתשובה שלנו לעניין היא אחת: ברור שלא! חבל על כל יום בו מבלים בהתפשרויות בחלל שאיננו מטופל ביד חמה ואוהבת.

 

זה בדיוק המקרה בחדר הילדים בביתה של הבלוגרית והאמא (ל-3 בנים!) המוכשרת נועה הנדין הראל, בעלת העמוד האהוב ׳חיים של אמא׳. תהליך העיצוב החל בסטטוס של שני בנים + בטן הריונית ובסיום הצטרף למשפחה בשעה טובה אח קטנטן נוסף בשם דור. מרגש! בשל הנסיבות הסופר שמחות הבריף שהועבר למיכל, המעצבת המוכשרת, היה לשמור על כל האפשרויות פתוחות מאחר ואף אחד מבני המשפחה לא ידע מה יהיו סידורי השינה החדשים בחדר, שכרגע משמש את שני האחים הבוגרים, הראל ועברי בני ה-4 וה-2.5.

 

 9instyle עיצוב חדר ילדים לשני אחים

 

 

 9instyle עיצוב חדר ילדים לשני אחים

 

כשיש שינוי בהרכב המשפחתי לא תמיד הסדר נשמר כפי שהיה או כפי שתוכנן; פעמים רבות סידורי השינה החדשים פשוט קורים מאליהם ומשפחות רבות מעידות על כך שלמרות שתיכננו, הכינו ועיצבו עוד בתקופת ההיריון את החדר המושלם לתינוק החדש שעתיד להיוולד, בסופו של דבר החדר כלל לא היה בשימוש והתינוק נשאר לישון בחדר ההורים זמן רב מאוד או שעבר לחדר עם אחד האחים על פי בקשת הבוגרים יותר.

 

כך שעם הרבה ניסיון באמתחתנו, אנחנו מעידות שתכנון גמיש במקרה כזה הוא הרעיון הטוב ביותר בסיטואציה המדוברת ועל פי עקרונות אלו עוצב גם גם החדר של הראל ועברי: במידה ובהמשך יעלה הצורך בהכנסת מיטה נוספת לחדר או בשינוי הרכב הדיירים, העיצוב הקליל יתאים את עצמו ויאפשר תנועתיות ושינויים בקלילות רבה.

 

 9instyle עיצוב חדר ילדים לשני אחים

 

 9instyle עיצוב חדר ילדים לשני אחים

 

ומתכנון, נעבור לדובדבן הפוטוגני שעל הקצפת: עיצוב והלבשת החדר. אמהות היא רכבת הרים פרועה ומורכבת, לא כל שכן כשמדובר בהרכב של 3 בנים בהפרשים קטנים ולכן כשגילינו שהקונספט הנבחר הוא ברוח אינדיאנים והרפתקאות לא יכולנו שלא לחייך.

 

זה אכן רעיון מושלם שמגדיר במדויק את מה שאנחנו כרגע רק יכולות לדמיין...

 

ומכיוון שעסקינן בעיצוב דינאמי וגמיש היכול לקבל עליו שינויים בקלילות הקונספט הנבחר בא לידי ביטוי בנגיעות רכות ועדינות ואיננו משתלט על כל החדר.

 

 9instyle עיצוב חדר ילדים לשני אחים

 

סיבה טובה נוספת לבחור בקו עיצובי מינימליסטי היא גודלם הלא גדול של החדרים בבית. הרוגע והניקיון הצורני והצבעוני מאפשרים לחדר לאכלס באופן הרמוני ונעים בעין שתי מיטות מעבר, שידת החתלה, ארון עם שתי דלתות וכיסא נדנדה. בהתחשב במטראז׳ הפנוי בחדר מדובר בהישג מרשים לכל הדעות!

 

 9instyle עיצוב חדר ילדים לשני אחים

 

 9instyle עיצוב חדר ילדים לשני אחים 

 

 9instyle עיצוב חדר ילדים לשני אחים

 

פלטת הצבעים שנבחרה עשויה ברובה משילוב סקנדינבי מנצח של שחור-לבן והנגיעות הצבעוניות מאירות העיניים ומחממות הלב מגיעות דרך הפריטים המשלימים כמו השטיח המטריף שנקנה עם לידתו של הראל, הבן הגדול, מכונית הוינטג' שמשמשת כשידה לספרים ומדבקות הקיר של החיות האינדיאניות הקטנות שמציצות ברחבי החדר.

 

 9instyle עיצוב חדר ילדים לשני אחים

 

 

 9instyle עיצוב חדר ילדים לשני אחים

 

כחלק מהדינמיות בחדר, אהבנו למשל ששמות הילדים מופיעים על גבי שמיכות רקומות מה שמאפשר תנועה בהמשך לעומת תליית אותיות השם על גבי הקיר שהייתה מונעת את הקלילות שבשינויים העתידיים. גם מדפי התמונות הדקיקים על הקיר מאפשרים גמישות בסטיילינג של החדר והפרינט שמוצמד ללוח עץ עם קליפס ולא תלוי על הקיר מאפשרים יכולת שינוי מהירה.

 

 9instyle עיצוב חדר ילדים לשני אחים

 

 9instyle עיצוב חדר ילדים לשני אחים

 

 9instyle עיצוב חדר ילדים לשני אחיםצילום תמונות הכתבה: דליה שחר

 

נכון לעכשיו דור הקטנטן ישן בחדר עם הוריו, אבל לכשיגדל וירצה לעבור עם האחים הגדולים שלו אפשר יהיה להוציא את השידה ולהכניס את המיטה שלו או להעביר את אחד או שני האחים הגדולים לחדר המשחקים שתוכנן ועוצב גם הוא בצורה לא מאד מחייבת - על מנת להיות מוכנים לכל תרחיש שלא יבוא.

 

בינתיים נאחל לבני המשפחה הסתגלות נעימה לשגרה החדשה והנאה רבה מהחלל המעוצב והנעים. מזל טוב!

 

>>> מהיכן כל דבר בחדר <<<

 

עיצוב והום סטיילינג: מיכל זילברשטיין
צלמת: דליה שחר
צבע קיר: טמבור Clear Vision 1520P
מדבקת אינדיאנים: אלי אקספרס
מדבקת LITTLE ADVANTURE: אלי אקספרס
מתלה ענן: אלי אקספרס
סלסלה לבנה: ללין

 


עצים ואוהל טיפי מעץ: Living Home Fashion
לוחות עץ חיות אינדיאניות : RICO home
מדפים שחורים: איקאה
שטיח: fun-love-do
כיסא נדנדה: ניחותא
לוח שנה: שוקה
כרית דוב אינדיאני: אלי אקספרס
פוסטר DREAM BIG LITTLE ONE: אלי אקספרס
וילון: איקאה
מד גובה: אלי אקספרס
פוסטר: WAKE UP AND BE AWESOME: מ- NOOK
מכונית עץ לספרים: הזמנה אישית מנגר
גרילנדת עננים על המיטה: אלי אקספרס
ידיות שידת ההחתלה: שוקה
שמיכות שם: SHIMRITGA, שמרית כהן

 

ברוכות הבאות, נעים מאוד להכיר

שמי טל מאור זינגרמן, המייסדת והעורכת של ׳אמהות בסטייל׳.

על קצה המזלג - אני מעצבת, יזמית, אשת קהילות ותוכן, נשואה לשי ואמא גאה לשתי בנות שהן פשוט החיים שלי. כאן במגזין ובקהילות שלנו אני כותבת, מעצבת, ממליצה, קונה, מדברת, מלקטת וגם מארגנת לנו דילים שווים, איכותיים ומאוד משתלמים.

במהלך השנים האחרונות התאהבתי בחינוך המונטסורי ולאחרונה התחלתי ללמוד את הגישה באופן רשמי ב- AMI, איגוד המונטסורי העולמי מייסודה של ד״ר מריה מונטסורי וממשיכי דרכה. כיום אני בעלת תעודת מונטסורי אסיסטנט לגילי 0-3 וגם 6-12

אני מאמינה שתוכן טוב, יפה ואיכותי יכול לשדרג מהותית את חווית האימהות ובעיקר לגרום לכל אחת מאיתנו לא להרגיש לבד. ואם הגעת עד לכאן,
כנראה שאת מסכימה איתי ואת הכי מוזמנת להצטרף אלינו!


מחכה לך בקבוצה הסודית שלנו, בקבוצת עיצוב חדרי הילדים שלנו וגם באינסטגרם הפעיל שלי >

כדי לעקוב אחרי כל הדילים שאני מעלה הכי כדאי לעקוב אחרי הטלגרם שלנו.

טל מאור זינגרמן
@imahotbstyle
הצטרפו אלינו באינסטגרם - הכי כיף איתנו!
אמהות בסטייל - המגזין