מה קורה לי?

את כבר בשבוע האחרון לחודש השלישי והרחם גדל ועולה כלפי מעלה והחדשות הטובות הן שהלחץ משלפוחית השתן ירד. החדשות הפחות טובות הן, שהחל מעכשיו הלחץ יהיה על הסרעפת והצלעות; הלחץ יכול לבוא לידי ביטוי בקושי לנשום או בלקיחת נשימות עמוקות.

 

 

יש הריוניות שנושמות מעולה גם עד סוף ההיריון אבל הרוב מדווחות בשלב כזה או אחר על קושי 'לקחת אוויר' בגלל הלחץ, לפעמים בתנוחה מסוימת ולפעמים פשוט כל הזמן. אם לפתע תרגישי שקצת קשה לך לנשום את יכולה להתנחם בכך שזה עובר ממש רגע אחרי הלידה.

 

שריר הלב שלך גדל בשלושת האחרונים והוא מזרים עכשיו כ-20% יותר דם בגוף, הלחץ על הנימים והורידים גדל ואת עשויה לחוש יובש בעור תחת אוויר מזגנים ולכן נסי להימנע מכך, גם דימום מהאף יכול להיות שכיח אז אל תתני לזה להלחיץ אותך.

 

אם העלייה שלך במשקל התחילה, קבלי אותה באהבה ואל תלחמי בה, הזיזי את הבגדים הצמודים והלוחצים לקצה הארון ופני מקום לבגדים נוחים יותר, קלילים ומרווחים. כמובן שאת גם יכולה להתחיל לקנות בגדי הריון מאחר ורובם מותאמים החל מהשלב הזה ועד לסוף ההיריון.

 

איפה קונים? אם יש לך כוח את מוזמנת לטייל בין הקניונים במחלקות ההיריון הייעודיות. לנו אין כל כך סבלנות לשיטוטים רגליים ואנחנו מעדיפות להזמין אותם אונליין מכמה חנויות נבחרות,

כאן תמצאי את כל החנויות החביבות עלינו >


אם את עדיין מסתירה את ההיריון שלך היינו ממליצות על בגדים רחבים ופחות על בגדי הריון חדשים בשלב זה, הרי יש סיכוי שאם תחליפי את כל המלתחה יתחילו לחשוד ובכל מקרה בגדי הריון בנויים כך שהם מבליטים את הבאמפ. בכל מקרה, בקרוב כנראה שכבר יהיה בלתי אפשרי להתעלם מהבליטה החדשה שתצוץ.

 

בינתיים, את יותר ממוזמנת להצטרף לקבוצה הסודית שלנו בפייסבוק, היא חמה, נעימה ומחבקת עם המון טאצ׳ של סטייל - יש לנו תחושה שזה בדיוק מה שאת מחפשת >>

 

הריון שבוע 15

 

 

מה קורה לעובר? או אולי לעוברית?
העובר שוקל עכשיו בין 70-100 גר'. אם עדיין לא ביצעת את סקירת המערכות המוקדמת, אנחנו מקוות שיש לך כבר תור לימים הקרובים. מדובר בבדיקת אולטרסאונד חשובה במיוחד שתפקידה הוא גילוי מומים עובריים.

 

הבדיקה נעשית בתחילת השליש השני להריון, בין השבוע ה-14 לשבוע 16 ואם בבדיקת השקיפות העורפית הרופא העריך אם מדובר בבן או בבת, הפעם תוכלו לקבל סוף סוף תשובה ודאית ומוחלטת שלא תותיר מקום לספק! לפרטים נוספים אודות הבדיקה והמלצות של חברות הקבוצה הסודית על רופאים קראי כאן >>


הגילוי על מין העובר הוא בהחלט אחד הרגעים המרגשים שיש בהריון זה בהחלט מספיק זמן מראש לעיצוב החדר ובחירת צבעי הגרדרובה. מרגש! כדאי שתדעי שזכותך המלאה גם לא לדעת מה ין העובר ולשמור את רגע הגילוי המרגש לחדר הלידה. ההחלטה היא שלכם בלבד.

 


יכול להיות שתוכלי לראות אותו או אותה באולטראסאונד בועטים וזזים ואולי אפילו מוצצים אצבע מאחר וזהו השלב בו מתפתח רפלקס המציצה.


כל גופו של העובר גדל ומתפתח במהירות בשלב זה, עורו עדיין שקוף אבל הוא נראה כבר ממש כמו תינוק עם כל האיברים. כמו שאמרנו, יתכן ותוכלי לראות באולטרסאונד את העובר זז ובועט אך ככל הנראה את עוד לא יכולה להרגיש אותו מאחר והוא עוד פצפון ועדין. ככל שיחלוף הזמן, שריריו יתחזקו וגופו יגדל והתנועות יהפכו למורגשות יותר ויותר.

 

 

מה ללבוש?
אם שרדת עד עכשיו על עקבים, המשאית עם הפרסים בדרך אלייך! מכירה את הקלישאה את הכי יפה כשנח לך? אז נעליים שטוחות!
בנוסף, היינו ממליצות לקחת איתך לכל מקום בקבוק מים שעושה חשק לשתות.

 

בפרק 30 בפודקאסט שלנו שוחחנו על מה לובשים בהריון, מוזמנות להאזין, לחצו על ה- Play:

 

 

 

הריון שבוע 15

 

 

אז מתי לעשות את כל הבדיקות? מה עובר על העובר שלך מדי שבוע?

כל זה ועוד בתוספת המלצות וטיפים לגוף, לנשמה ולסטייל

נא להכניס שם

נא להזין כתובת מייל

Invalid Input

לא יודעת מהו שבוע ההריון? כנסי למחשבון שלנו כדי לבדוק >

 

תכלס

- מים. הקפידי לשתות 8-10 כוסות מים ביום, מעבר לעובדה שזה עושה טוב לעור הפנים זה יחסוך ממך עצירויות ודלקות בדרכי השתן. win win

- נו? היית בסקירה הראשונה? אם לא יש לך שבוע אחד בלבד להיבדק. רוצי.

- יצר הקינון מתחיל לפעול כעת בעוצמה רבה. רוצה להציץ על כמה חדרי ילדים שווים להשראה? בואי למגזין והתפנקי >>

- את הרשימה המיוחדת שלנו לכל הדברים החשובים באמת שאת צריכה לשליש השני כבר קראת? אם לא, זה הזמן הרשימה: כל מה שצריך לשליש השני

- בינתיים, בטח יש לך המון שאלות בנוגע להריון ולא תמיד קל למצוא את החברה או האחת שתקשיב לך או תדע את כל התשובות הנכונות, בדיוק בשביל זה קיימת הקבוצה הסודית שלנו בפייסבוק ואת יותר ממוזמנת להצטרף, היא חמה, נעימה ומחבקת עם המון טאצ׳ של סטייל - יש לנו תחושה שזה בדיוק מה שאת מחפשת >>

 

לשבוע הקודם >>

 

לשבוע הבא >>