מה קורה לי?

בשעה טובה! את בהריון! אז נכון, אי אפשר לשים את האצבע מתי בדיוק זה התרחש, אבל, אחת הביציות שלך יצאה לבליינד דייט עם זרע vip. למה vip? כי מתוך מיליוני זרעים הוא היחיד שהגיע לגמר וחצה את מחסום צוואר הרחם. במהלך השבוע הקרוב תנוע הביצית המופרית לכיוון הרחם ובמהלך מסעה היא תתחלק שוב ושוב לעוד ועוד תאים שיראו בתחילה כמו כדור ולאט לאט יהפכו לתינוק של ממש.

 

 

כשאותו גוש תאים שנוצר מהזרע והביצית יגיע לרחם הוא ישתרש ויתמקם בתוכו ורק בשלב זה יחל הגוף לייצר את ההורמון לו אנו מחכות ומצפות, הורמון ה-HCG, זה שגורם לשני הפסים להפיע על מקלון בדיקת ההיריון הביתית ומראה לנו אם אנחנו בהריון או שעלינו לנסות פעם נוספת. דבר נוסף שקורה כשהורמון זה משתחרר בגופנו הוא המחזור החודשי שמפסיק להופיע ולכן אם אנחנו אכן בהריון, ההורמון הזה כבר ידאג לנו למנוחה ארוכה מימי המחזור. ייתכן שבזמן שגוש התאים שנקרא גם בלסטוציסט ישתרש ברחמך, תחווי דימום קל, נפוץ ונורמלי. אל תתני לדימום להדאיג אותך יותר מידי אך עם זאת פני לבירור אצל הרופא מאחר וכל דימום במהלך הריון מצריך בדיקה על מנת לשלול סיבות אחרות להופעתו.

 

אנחנו ממליצות להתאפק כרגע עם ביצוע בדיקת ההיריון הביתית או עם בדיקות דם מאחר וגם אם בגופך התחיל להשתחרר הורמון ה-HCG הוא בוודאי עדיין נמוך מידי ולא יהיה ניתן לזהותו. בדיקה בשבוע מתקדם יותר תיתן לך תשובות ברורות ונכונות יותר.

 

מילת המפתח כרגע היא - סבלנות.

 

שבוע 3 להריון

 

 

 

מה קורה לעובר?
כתוצאה מהבליינד דייט של הביצית והזרע נוצר תא משותף שישכון מעתה ברחם וגודלו כרגע עומד על 0.1 מ״מ. עד שתתפתח השליה, ניזון העובר מכלי הדם בשק החלמון, אותו ניתן יהיה לראות באולטראסאונד בסביבות שבוע 7-10. אבל את כל זה את עדיין לא תוכלי לדעת בוודאות, עד שיגיע היום בו הוסת שלך אמורה הייתה להגיע. במידה והיא אכן לא תגיע (ואנחנו כולנו פה מחזיקות אצבעות עבורך) תוכלי לבצע בדיקת הריון ולקבל תשובה חיובית.

 

 

 

מה ללבוש?
נכון לעכשיו, המלתחה עדיין לא משתנה והכל נשאר כפי שהיה. ייתכן ותרגישי בנפיחות קלה באזור הבטן, כמו בימי הוסת, אם כך, בגדים נוחים וקלילים יעשו לך רק טוב.
אין ספק שזה זמן מעולה להתפנק באקססורי שווה (תיק/תכשיט/צעיף וכו׳) כזה שטוב בכל מידה.

 

 

פינת התכלס
קשה להתאזר בסבלנות אבל עד שניתן יהיה לראות הורמון המבשר על קיום ההריון מוטב להמתין כ-3 ימי איחור לווסת עד לבדיקת ה-פיפי-על-מקל המפורסמת. את כל המידע הכי מפורט על בדיקת ההיריון הביתית .

יכול להיות שתחושי בהתכווצויות כמו כאבי ווסת, ייתכן אף דימום קל שמבשר על השתרשות. אבל כל עוד הוסת לא הגיעה, זה אומר דבר אחד - את בהריון!

 

 +++

 

לשבוע הקודם >>

 

לשבוע הבא >>

 

 

ברוכות הבאות, נעים מאוד להכיר

שמי טל מאור זינגרמן, המייסדת והעורכת של ׳אמהות בסטייל׳.

על קצה המזלג - אני מעצבת, יזמית, אשת קהילות ותוכן, נשואה לשי ואמא גאה לשתי בנות שהן פשוט החיים שלי. כאן במגזין ובקהילות שלנו אני כותבת, מעצבת, ממליצה, קונה, מדברת, מלקטת וגם מארגנת לנו דילים שווים, איכותיים ומאוד משתלמים.

במהלך השנים האחרונות התאהבתי בחינוך המונטסורי ולאחרונה התחלתי ללמוד את הגישה באופן רשמי ב- AMI, איגוד המונטסורי העולמי מייסודה של ד״ר מריה מונטסורי וממשיכי דרכה. כיום אני בעלת תעודת מונטסורי אסיסטנט לגילי 0-3 וגם 6-12

אני מאמינה שתוכן טוב, יפה ואיכותי יכול לשדרג מהותית את חווית האימהות ובעיקר לגרום לכל אחת מאיתנו לא להרגיש לבד. ואם הגעת עד לכאן,
כנראה שאת מסכימה איתי ואת הכי מוזמנת להצטרף אלינו!


מחכה לך בקבוצה הסודית שלנו, בקבוצת עיצוב חדרי הילדים שלנו וגם באינסטגרם הפעיל שלי >

כדי לעקוב אחרי כל הדילים שאני מעלה הכי כדאי לעקוב אחרי הטלגרם שלנו.

טל מאור זינגרמן