מה קורה לי?

בשעה טובה! את בהריון! אז נכון, אי אפשר לשים את האצבע מתי בדיוק זה התרחש, אבל, אחת הביציות שלך יצאה לבליינד דייט עם זרע vip. למה vip? כי מתוך מיליוני זרעים הוא היחיד שהגיע לגמר וחצה את מחסום צוואר הרחם. במהלך השבוע הקרוב תנוע הביצית המופרית לכיוון הרחם ובמהלך מסעה היא תתחלק שוב ושוב לעוד ועוד תאים שיראו בתחילה כמו כדור ולאט לאט יהפכו לתינוק של ממש.

 

 

כשאותו גוש תאים שנוצר מהזרע והביצית יגיע לרחם הוא ישתרש ויתמקם בתוכו ורק בשלב זה יחל הגוף לייצר את ההורמון לו אנו מחכות ומצפות, הורמון ה-HCG, זה שגורם לשני הפסים להפיע על מקלון בדיקת ההיריון הביתית ומראה לנו אם אנחנו בהריון או שעלינו לנסות פעם נוספת. דבר נוסף שקורה כשהורמון זה משתחרר בגופנו הוא המחזור החודשי שמפסיק להופיע ולכן אם אנחנו אכן בהריון, ההורמון הזה כבר ידאג לנו למנוחה ארוכה מימי המחזור. ייתכן שבזמן שגוש התאים שנקרא גם בלסטוציסט ישתרש ברחמך, תחווי דימום קל, נפוץ ונורמלי. אל תתני לדימום להדאיג אותך יותר מידי אך עם זאת פני לבירור אצל הרופא מאחר וכל דימום במהלך הריון מצריך בדיקה על מנת לשלול סיבות אחרות להופעתו.

 

אנחנו ממליצות להתאפק כרגע עם ביצוע בדיקת ההיריון הביתית או עם בדיקות דם מאחר וגם אם בגופך התחיל להשתחרר הורמון ה-HCG הוא בוודאי עדיין נמוך מידי ולא יהיה ניתן לזהותו. בדיקה בשבוע מתקדם יותר תיתן לך תשובות ברורות ונכונות יותר.

 

מילת המפתח כרגע היא - סבלנות.

 

שבוע 3 להריון

 

 

 

מה קורה לעובר?
כתוצאה מהבליינד דייט של הביצית והזרע נוצר תא משותף שישכון מעתה ברחם וגודלו כרגע עומד על 0.1 מ״מ. עד שתתפתח השליה, ניזון העובר מכלי הדם בשק החלמון, אותו ניתן יהיה לראות באולטראסאונד בסביבות שבוע 7-10. אבל את כל זה את עדיין לא תוכלי לדעת בוודאות, עד שיגיע היום בו הוסת שלך אמורה הייתה להגיע. במידה והיא אכן לא תגיע (ואנחנו כולנו פה מחזיקות אצבעות עבורך) תוכלי לבצע בדיקת הריון ולקבל תשובה חיובית.

 

אז מתי לעשות את כל הבדיקות? מה עובר על העובר שלך מדי שבוע?

כל זה ועוד בתוספת המלצות וטיפים לגוף, לנשמה ולסטייל

נא להכניס שם

נא להזין כתובת מייל

Invalid Input

לא יודעת מהו שבוע ההריון? כנסי למחשבון שלנו כדי לבדוק >

 

 

מה ללבוש?
נכון לעכשיו, המלתחה עדיין לא משתנה והכל נשאר כפי שהיה. ייתכן ותרגישי בנפיחות קלה באזור הבטן, כמו בימי הוסת, אם כך, בגדים נוחים וקלילים יעשו לך רק טוב.
אין ספק שזה זמן מעולה להתפנק באקססורי שווה (תיק/תכשיט/צעיף וכו׳) כזה שטוב בכל מידה.

 

 

פינת התכלס
קשה להתאזר בסבלנות אבל עד שניתן יהיה לראות הורמון המבשר על קיום ההריון מוטב להמתין כ-3 ימי איחור לווסת עד לבדיקת ה-פיפי-על-מקל המפורסמת. את כל המידע הכי מפורט על בדיקת ההיריון הביתית .

יכול להיות שתחושי בהתכווצויות כמו כאבי ווסת, ייתכן אף דימום קל שמבשר על השתרשות. אבל כל עוד הוסת לא הגיעה, זה אומר דבר אחד - את בהריון!

 

 +++

 

לשבוע הקודם >>

 

לשבוע הבא >>