מה קורה לי?

נמאס לך, כבד לך, את כבר לא יכולה לחכות למפגש המרגש עם תינוקך. בתוך תוכך את יודעת שלעובר הכי טוב להישאר עוד קצת בפנים, לפחות עד שבוע 40, שזה המקום הבטוח ביותר עבורו ושככל שיצא מאוחר יותר כך יצא 'בשל' יותר לאוויר העולם. יחד עם זאת, רובנו מצפות בסתר ליבנו כבר ללדת ושבוע 38 נשמע כמו זמן מצוין, לא מוקדם מידי אבל גם לא מאוחר מידי.

 

אם הערכת המשקל שלך גבוהה או שאת סובלת מסוכרת הריון, בצקות, קשיי נשימה או כל תופעת הריון אחרת בצורה שמשפיעה על ההתנהלות שלך, וודאי היית רוצה שהרגע המיוחל כבר יגיע. למרות זאת, אם את קוראת שורות אלו, ככל הנראה תאלצי לחכות רק עוד קצת, סמכי על התינוק שלך שיידע בדיוק מתי לצאת, ברגע הנכון לו ולך. בכל זאת, וודאי תשמחי לדעת שלרוב בשבוע זה, העליה הדרמטית שלך במשקל מפסיקה ורק העובדה הזו יכולה לשמש כנחמה כלשהי.

 

אנחנו ממליצות ליהנות מהתקופה הזו "ללא דאגות" ולפנק את עצמך במפגש עם חברה טובה, כזו שתדע להכיל אותך, להצחיק אותך, זו שמבינה אותך ללא מילים. הלידה תגיע, זה נראה כאילו נצח אבל היא ממש מעבר לפינה.

 


בינתיים את יכולה לדבר איתו, לספר לו כמה את מצפה לו, שאת מתרגשת ואולי גם חוששת, איך את מדמיינת את הרגע הזה ומה היית רוצה שיקרה, הוא מקשיב לך. הניחי לתינוק שלך להגיע בקצב שלו, בטחי בו ובגופך שידעו מה טוב עבורך ועבורו. נסי גם לחשוב מה יוריד ממך מתח ודאגות ויהיה נוח לך. אולי טיפול שיאצו? מסג׳ מפנק להריוניות? דיקור? כל דבר שיעזור לך להירגע הוא מבורך כרגע!

 

אם קשה לך במיוחד את יכולה לשקול את האפשרות להקדים את חופשת הלידה ולהתחיל לבלות את הזמן הנותר באיזור הספה, ממש מול הטלוויזיה או עם ספר טוב ביד.

 

בשבועות מתקדמים נשים רבות חוות את צירי הברקסטון היקס בעוצמה גבוהה יותר. אלו הם צירים מדומים הגורמים להתכווצויות ולהתקשות של הרחם וניתן לחוש מהם כבר מאמצע ההיריון אך בשבועות המתקדמים לעיתים קשה לדעת אם מדובר בצירים אמיתיים או מדומים, בעיקר אם מדובר בהריון הראשון שלך. צירים אלו אינם סדירים ואמנם הם מכינים את הרחם וגורמים להתכווצויות אך אינם יכולים להביא איתם את הלידה.

 

 

על הפקק הרירי כבר שמעת? סביר להניח שכן ושבקרוב גם תראי אותו. מדובר באותה הפרשה צמיגית שאוטמת את צוואר הרחם ויציאתה מבשרת על סיומו של ההיריון אך לא תמיד על תחילתה של הלידה הפעילה. לרוב, הלידה תתחיל כמה שעות לאחר יציאת הפקק אך ישנם מקרים בהם יקח שבוע או אפילו שבועיים עד שלידה של ממש תתפתח ולכן המתיני בסבלנות. אם את *בטוחה* שמדובר בפקק הרירי ולא בדימום מכל סיבה אחרת, את לא חשה בכאבים ותנועות העובר סדירות, אין צורך לגשת למיון מאחר ומדובר בדבר טבעי שהוא אחד מהסממנים המבשרים על בואה הקרב של הלידה. בכל מקרה, אנחנו ממליצות לפחות להתקשר להתייעץ עם אחות במוקד קופת החולים. לכל מקרה שלא יבוא...

 

כל הצירים המדומים והשבוע המאוד מתקדם שאת כבר נמצאת בו עשויים לגרום לך לחשוב שוב ושוב על העתיד הצפוי הקרב, על העבודה שלך שאולי כבר יצאת ממנה לחופשת לידה ואם לא אז תעשי זאת ממש בקרוב, אולי על לימודים, אולי על הקריירה והאופק התעסוקתי שלך. כל המחשבות האלו מאוד מבלבלות ולכן ישבנו לעשות קצת סדר בדברים, בעיקר לדבר עליהם, לחשוב קצת, להחליף רעיונות ובעיקר המון המון טריקים על איך לג'נגל בין אמהות טרייה לקריירה.

 

כאן תוכלו לשמוע אותנו ואת כל הטיפים והתובנות שלנו >>

 

הריון שבוע 38

 

 

מה קורה לעובר?

אורכו כ-49 ס"מ ומשקלו נושק ל-3 ק"ג, איבריו מפותחים והוא מוכן לצאת לאוויר העולם.


כל מערכות גוף התינוק מפותחות דיין על מנת שיוכל להסתדר מחוץ לרחם, יחד עם זאת ישנן מערכות שימשיכו להתפתח לאחר לידתו כמו מערכת העיכול, המוח והריאות.
משקלו ממשיך לעלות בקצב איטי והוא ממתין לרגע הנכון ליציאה לאוויר העולם, לו, לך ולגופך.

 

 

אם את תוהה לגבי צבע העיניים של תינוקך, דעי שגם לאחר הלידה הצבע עוד עשוי להשתנות. אמנם עיניים עם גוון כהה לרוב יישארו כפי שהן עם שינויים קלים ביותר בטון ובגוון מאחר והפיגמנטים יכולים רק להתחזק אך לא להיעלם. עיניים בעלות גוונים בהירים יותר כמו כחול, ירוק או אפור עוד עשויות לשנות את צבען עד כשנה לאחר הלידה ולקבל גוון עמוק יותר או להפוך אפילו לחומות.

 

 

מה ללבוש?
רצינו לכתוב משהו שיקי כמו סקיני ג'ינס הריוני בשילוב טופ מדגיש בטן ואקססוריז לוהט. אבל בשלב הזה כנראה שתנעלי כפכפי אצבע ותלבשי משהו מהארון של בן זוגך. זוכרת את אטמי האוזניים מלפני כמה שבועות? הצטיידי באטמים כפולים.

 

הריון שבוע 38

 

תכלס

- חשבתם כבר על שמות?

- זה הזמן לשיחה פתוחה עם בן זוגך על הציפיות שלך ממה שיקרה בלידה ולאחריה, האם תרצי שהוא יבלה עם תינוקך כל רגע בבדיקות ובחיסונים בבית חולים, האם כל הטיפולים שבית החולים מציע מקובלים על שניכם.

- בנוסף, חשוב לדבר עם בן הזוג ולהגיד לו מי היית רוצה שיהיה נוכח בשעת הלידה, מתי להודיע להורים שזה קורה ומה לגבי מבקרים בבית החולים לאחר הלידה כי לא בטוח שאחרי הלידה יהיה לך את הפנאי הנפשי להתעסק בנושאים אלו. במידה ויש לך ילדים ׳גדולים׳ בבית זה הזמן להכין אותם מבחינה לוגיסטית ללידה המתקרבת ולוודא שגם מהבחינה הזו הכל סגור ואתם יכולים לצאת לחדר הלידה בכל רגע נתון בראש שקט.

- מתכננים לחגוג את הולדת התינוק במסיבה? זמן מעולה לקבל המלצות על מקומות לחגוג בהם ולקבל מושג של עלויות אירוע כזה.

- יש לך בן? כדאי להתחיל לברר על מוהלים / רופאים מוהלים מומלצים.

 

-  לקראת הלידה אנחנו ממליצות לך לקרוא את מה שכתבנו לגבי מקלחת ראשונה לתינוק, זה יעזור לך לעשות סדר בדברים ולהפחית את המתח סביב המאורע המרגש כל כך >

 


- אנחנו מזכירות שבכל מקרה של חשש מירידת מים, זה הזמן לפנות לחדר הלידה. אולי עכשיו המילה חשש נשמעת קצת מוזר אבל נשים רבות מדווחות על ירידת מים בצורות שונות ולא תמיד זה נראה ומרגיש כמו בסרטים, כשכל הרצפה מתמלאת במים. לפעמים מדובר על טפטופים קלים שלא ברור אם הם אכן הדבר האמיתי. לרוב ירידת מים תהייה בלתי נשלטת וצבעם יהיה לבן-צהבהב. חשוב שתדעי שהמים ממשיכים להיווצר בתוך הרחם וממשיכים לטפטף או לזרום עוד ועוד בלי הפסקה ובכל מקרה אם את לא בטוחה, לכי להיבדק. במידה והמים בעלי גוון חום, ייתכן ומדובר במים מקוניאליים ובמצב זה חשוב למהר לבית החולים כדי למנוע מצוקה של העובר.

- את כבר יודעת איך הלידה שלך הולכת להתרחש? אם את מתכננת ללדת בלידה טבעית (ללא אפידורל או משכחי כאבים אחרים) אנחנו מקוות שעשית את כל ההכנות מראש, חקרת ולמדת את הנושא וממליצות לקרוא גם כאן >. גם אם זה תרחיש שאינך מתכננת יתכנו מצבים רפואיים בהם לא תוכלי לקבל אלחוש, או שיקח קצת זמן עד שהמרדים יגיע. כך או כך ממש כדאי להתכונן גם לאופציה הזו.

 

 

- קשה לך לצאת מהבית? משעמם לך? בא לך בכל זאת להמשיך ולהתכונן לקראת התינוק או התינוקת החדשים? אם בא לך להתחיל ולקנות קצת בגדי תינוקות. הכנו עבורך רשימה של חמש חנויות אונליין עם הסבר על כל חנות, מה תוכלי למצוא בה ומה מדיניות המשלוחים. 5 חנויות בגדי ילדים אונליין שכל אמא חייבת להכיר, קליק >

 


אם פנייך לקראת ניתוח קיסרי מכל סיבה שהיא, הנה מידע הכרחי בנושא. וגם אם לא, אנחנו מאמינות שחשוב להיות מוכנות לכל תרחיש כדי להגיע ללידה כמה שיותר רגועות, ידע הוא כח.

- דבר נוסף לגבי ניתוח קיסרי: נשים רבות חוששות מכך שלא יוכלו להניק לאחר הניתוח, ישנה חרושת שמועות וספקולציות סביב הנושא, עם הרבה קולות ודעות של נשים מנוסות שבטוחות שהנקה אחרי ניתוח קיסרי היא הרבה יותר קשה עד בלתי אפשרית. במיוחד כדי לפזר את הערפל מעל נושא זה וכדי להבהיר כמה נקודות חשובות לגבי הנקה הקלטנו את פרק מספר 9 בפודקאסט שלנו - ניפוץ מיתוסים בהנקה.

 

להאזנה לחצי play:

 

את יותר ממוזמנת להצטרף לקבוצה הסודית שלנו בפייסבוק, היא חמה, נעימה ומחבקת עם המון טאצ׳ של סטייל - יש לנו תחושה שזה בדיוק מה שאת מחפשת >>

 

לשבוע הקודם >>

 

לשבוע הבא >>

 

 

 

ברוכות הבאות, נעים מאוד להכיר

שמי טל מאור זינגרמן, המייסדת והעורכת של ׳אמהות בסטייל׳.

על קצה המזלג - אני מעצבת, יזמית, אשת קהילות ותוכן, נשואה לשי ואמא גאה לשתי בנות שהן פשוט החיים שלי. כאן במגזין ובקהילות שלנו אני כותבת, מעצבת, ממליצה, קונה, מדברת, מלקטת וגם מארגנת לנו דילים שווים, איכותיים ומאוד משתלמים.

במהלך השנים האחרונות התאהבתי בחינוך המונטסורי ולאחרונה התחלתי ללמוד את הגישה באופן רשמי ב- AMI, איגוד המונטסורי העולמי מייסודה של ד״ר מריה מונטסורי וממשיכי דרכה. כיום אני בעלת תעודת מונטסורי אסיסטנט לגילי 0-3 וגם 6-12

אני מאמינה שתוכן טוב, יפה ואיכותי יכול לשדרג מהותית את חווית האימהות ובעיקר לגרום לכל אחת מאיתנו לא להרגיש לבד. ואם הגעת עד לכאן,
כנראה שאת מסכימה איתי ואת הכי מוזמנת להצטרף אלינו!


מחכה לך בקבוצה הסודית שלנו, בקבוצת עיצוב חדרי הילדים שלנו וגם באינסטגרם הפעיל שלי >

כדי לעקוב אחרי כל הדילים שאני מעלה הכי כדאי לעקוב אחרי הטלגרם שלנו.

טל מאור זינגרמן