מה קורה לי?
אם את קוראת את זה את בטח מבינה עכשיו למה קוראים לתל"מ "תאריך משוער" ולא "תאריך מדויק".
לא נשאר לך עוד הרבה, מקסימום שבועיים. כנראה שהרחם שלך נעים מאוד לתינוק שלך והוא מוצא לנכון להמשיך לשהות שם עד להודעה חדשה!

 


התינוק שלך מחכה לפגישה איתך בחמימות הרחם שלך, אולי קשה לו להיפרד, ואולי הוא ממש זקוק לעוד קצת זמן על מנת לצאת לאויר העולם כשהוא מוכן יותר וחזק יותר שהמעבר יהיה קל יותר עבורו.
אנחנו (ואף אחד, כולל הרופאים) לא לגמרי יודעות מה גורם לתינוק להיוולד במועד שבו הוא נולד. אבל אנחנו מניחות שלתינוק שלך ולגוף שלך יש את הסיבות שלהם לכך שהלידה שלך מתרחשת בדיוק מתי שהיא מתרחשת ולא בזמן אחר.


גם אם את לא מרגישה אפילו סימנים לצירים, דעי לך שהסיכוי לכך שהלידה תתרחש בימים הקרובים או עוד שבוע וחצי סביר באותה המידה. הצירים יכולים להתחיל בהפתעה ובלי הכנה מוקדמת וגם ירידת מים עשויה להתרחש כמובן בהפתעה. גם אם אכן חשה צירים אבל הם לא סדירים, באים ונעלמים, אל תחששי, ככה הרחם מכין את עצמו, תני לעצמך זמן והכל יקרה בסופו של דבר.

 


את בטח יודעת שאת מעקב ההריון בשבוע כל כך מתקדם עליך לבצע כבר בבית החולים בו את עתידה ללדת וההנחיה הרגילה היא להגיע למעקב כל יומיים שלושה אלא אם הרופאים הנחו אותך אחרת. אל מעקב ההיריון העודף (כך נקרא כל מעקב בבית חולים בשבוע הריון שהוא מעל ל-40) אין צורך להגיע עם הפניה או טופס 17 וברוב המקומות תתבקשי רק לקבוע תור או להגיע בחלון זמנים מסויים.

התעניינת כבר בנוגע למדיניות אפס הפרדה בבית החולים בו את עתידה ללדת? אם לא ואת כבר אורחת קבועה שם, נסי לברר בין הבדיקות מה הגישה הנהוגה במקום ואיך תוכלי למצוא את עצמך משתלבת כך שהדברים יפעלו לפי רצונך אחרי הלידה. אם את לא יודעת על מה אנחנו מדברות או רוצה לקרוא עוד מידע הנושא, כאן תוכלי לעשות זאת >

 

נושא נוסף שחשוב לנו להזכיר או לספר לך עליו במידה ולא שמעת עליו עד כה הוא מה קורה לאחר לידתו של התינוק בשעה טובה ומשמחת. אם חשבתן שכאן תהליך הלידה הסתיים, אז לא, יש עוד דבר אחד חשוב: לידת השליה מה?! כן, לידת שליה. אז על מה אנחנו מדברות בעצם? אז ככה - במידה והלידה שלך תהיה לידה וגינלית לאחר יציאת התינוק לאוויר העולם, השליה שהגנה והזינה את התינוק במשך כל תקופת ההיריון מהגוף מסיימת את תפקידה ויוצאת החוצה.

 

היא נפלטת מהגוף על ידי התכווצויות, ממש כמו צירי לידה. השליה צריכה לצאת מהגוף כשהיא שלמה לחלוטין ולכן לאחר שתצא החוצה המיילדת תשקול אותה ותבדוק אותה. חשוב לוודא שהיא שלמה כדי לדעת שלא נשארו שאריות ממנה ברחם מאחר והדבר יפריע לרחם להתכווץ בחזרה ועלול לגרום לדימומים מסוכנים. בסיום הלידה, במידה ועולה חשד כי יש שאריות נוספות ברחם, יהיה צורך להוציא אותן באמצעות פרוצדורה רפואית. רק לאחר יציאתה החוצה בהצלחה אפשר להגדיר את סיום הלידה ולהתפנות לתפקיד החדש והמשמח כאמא של תינוק שזה עתה נולד.


אם אפס הפרדה חשוב לך דעי שניתן לחלוטין (ואפילו מומלץ על ידי ארגון הבריאות העולמי) ללדת את השליה כשהתינוק נמצא עור לעור עליך. כמובן כתלות בהרגשתך ובהרגשתו. אך אם שניכם בטוב - אין עם זה שום בעיה!

 

הריון שבוע 40

 

 

מה קורה לעובר?
תופתעי לשמוע שגם התינוק (או התינוקת כמובן) מחכה כבר למפגש המרגש, נעים לו וחמים לו בבטנך ואולי קשה לו להיפרד מהתחושה המוכרת והנוחה והוא כנראה צריך עוד קצת זמן, להתחזק לקראת המעבר לעולם האמיתי.

ככל הנראה התינוק כבר במצג ראש ובתנוחה הנכונה שלו לקראת היציאה החוצה (מאחר והריונות בהם התינוק במצג עכוז לרוב מסתיימים בקיסרי שתוכנן מראש עד שבוע 39) וכל שנשאר לשניכם הוא להמתין.

 

 

מה ללבוש?
מעתיקות ומדביקות את מה שכתבנו בשבוע 39- בשלב הזה את יכולה ללבוש חלוק בית חולים מצידנו. כל מה שנוח לך ומסייע לך לא להסתובב עירומה ברחובות - הולך.

 

הריון שבוע 40

 

תכלס
- ס ב ל נ ו ת, תסמכי על אמא טבע ועל תינוקך שיידעו להתחיל את הלידה במועד הנכון הטוב ביותר עבורך ועבורו.
זוכרת את תחילת ההריון? זוכרת מה היה לפני? הציצי באלבומי התמונות שלך, חייך עומדים להשתנות. בקרוב. מאוד.

- זכרי שלא כל אמא מתאהבת בתינוק שלה ברגע הראשון ולכן אל תרגישי לא טוב עם עצמך לאחר הלידה אם לא תרגישי בדיוק מה שציפית או שמעת עליו, כמו שללידה זמן משלה, גם לקשר בינך לבין התינוק זמן משלו ויש לכם חיים שלמים להכיר זה את זה.

 


- אם יש לך קצת חששות בנוגע לטיפול בתינוק לאחר הלידה, בין אם יש מי שיוכל לעזור לך בבית ובין אם לא, תוכלי לבקש הנחיות והסברים מהאחיות במחלקה או בתינוקייה, אל תתביישי או תחששי לשאול כל שאלה שתעלה בראשך, הן שם בשבילך.

 


- כאן תוכלי לקרוא את כל המידע הדרוש לאמבטיה הראשונה של התינוק בבית, כולל סרטון להמחשה. אנחנו ממליצות בחום להתכונן מראש לרגע המיוחד (והקצת מלחיץ) הזה.

- לאחר הלידה תשמעי הרבה קולות שונים שיתנו לך טיפים ועצות על איך נכון ולא נכון לנהוג או לעשות עם התינוק, בנוגע לכל דבר ודבר. זכרי לסנן רעשים, לספוג רק את מה שנראה שנכון לך ונסי לא להלחץ מעודף המידע. כאן תוכלי למצוא הרבה טיפים שיעזרו לך לצלוח את התקופה הראשונית והמאתגרת עם התינוק בבית.

 


- אנחנו מאחלות לידה קלה וחיובית עבורך ומעבר קל ככל הניתן לתפקידך החדש, אמא. כמה מרגש!
 

את יותר ממוזמנת להצטרף לקבוצה הסודית שלנו בפייסבוק, היא חמה, נעימה ומחבקת עם המון טאצ׳ של סטייל - יש לנו תחושה שזה בדיוק מה שאת מחפשת >>

 

לשבוע הקודם >>

 

לשבוע הבא >>

 

 

 

ברוכות הבאות, נעים מאוד להכיר

שמי טל מאור זינגרמן, המייסדת והעורכת של ׳אמהות בסטייל׳.

על קצה המזלג - אני מעצבת, יזמית, אשת קהילות ותוכן, נשואה לשי ואמא גאה לשתי בנות שהן פשוט החיים שלי. כאן במגזין ובקהילות שלנו אני כותבת, מעצבת, ממליצה, קונה, מדברת, מלקטת וגם מארגנת לנו דילים שווים, איכותיים ומאוד משתלמים.

במהלך השנים האחרונות התאהבתי בחינוך המונטסורי ולאחרונה התחלתי ללמוד את הגישה באופן רשמי ב- AMI, איגוד המונטסורי העולמי מייסודה של ד״ר מריה מונטסורי וממשיכי דרכה. כיום אני בעלת תעודת מונטסורי אסיסטנט לגילי 0-3 וגם 6-12

אני מאמינה שתוכן טוב, יפה ואיכותי יכול לשדרג מהותית את חווית האימהות ובעיקר לגרום לכל אחת מאיתנו לא להרגיש לבד. ואם הגעת עד לכאן,
כנראה שאת מסכימה איתי ואת הכי מוזמנת להצטרף אלינו!


מחכה לך בקבוצה הסודית שלנו, בקבוצת עיצוב חדרי הילדים שלנו וגם באינסטגרם הפעיל שלי >

כדי לעקוב אחרי כל הדילים שאני מעלה הכי כדאי לעקוב אחרי הטלגרם שלנו.

טל מאור זינגרמן