מה קורה לי?

שבוע 41 הוא שבוע מיוחד במיוחד, קודם כל כי את קצת לא מאמינה שזה אכן המספר המתאים לשבוע ההיריון, ככל הנראה את מרגישה שפשוט לא יתכן שעם כל הצירים המדומים (או הלא מדומים), הבדיקות, הציפיה, הכאבים ושאר תופיני ההיריון שהיו מנת חלקך כל כך הרבה זמן לאורך המסע - עדיין לא ילדת!

 

 

עם כל יום שעובר אנחנו מבינות שלא רק אנחנו לא מאמינות אלא גם כל מי שמכיר אותנו, בין אם מדובר בקרובי משפחה או חברים ובין אם מדובר במוכר במכולת השכונתית או בשכנה מהבניין ליד, לכל מקום אליו תלכי וודאי תקבלי מבט משתאה ושאלה מנוגע למצבך המדויק. את כבר יודעת שהלידה צריכה לקרות בכל רגע ומחשבות קיומיות על מהות החיים שאחרי הלידה מתחילות להציף את הראש ואת הלב.

 

נקודה נוספת שחשוב לדבר עליה או לפחות שתהיי מודעת אליה היא העניין של זירוז לידה. בשבוע 41 את כבר נמצאת למעשה אחרי תאריך הלידה המשוער שלך ולכן נושא זירוז הלידה עלול להופיע שוב ושוב במהלך הבדיקות אותן תעברי במסגרת המעקב הכמעט יומיומי שאת עושה כרגע הנקרא בשם המלבב ׳הריון עודף׳. (נו באמת, אי אפשר היה למצוא שם יותר נחמד ואופטימי?!)

 


אם הכיוון שלך הוא זירוז טבעי, זה כבר ממש הזמן לנסות את כל השיטות ששמעת עליהן - הליכות על שפת הים, טיפוסים בחדר המדרגות, סקס, שיאצו, לישת חלה, ניקיון הבית, דיקור וכל עצה או המלצה אחרת שקיבלת. אם את נוטה לזירוז בבית החולים, חשוב שתדעי שיש שיטות רבות ושונות ולרופאים כלים ודרכים מגוונות לזרז לידה, קחי את הזמן הפנוי שיש לך עכשיו ולמדי על שלל השיטות כדי שתדעי מה הכי מתאים לך ולגוף שלך.

אם את רוצה לקרוא קצת יותר לעומק על שיטות הזירוז השונות תוכלי לעשות זאת כאן >

 

נושא נוסף שחשוב לנו להזכיר או לספר לך עליו במידה ולא שמעת עליו עד כה הוא מה קורה לאחר לידתו של התינוק בשעה טובה ומשמחת. אם חשבתן שכאן תהליך הלידה הסתיים, אז לא, יש עוד דבר אחד חשוב: לידת השליה מה?! כן, לידת שליה. אז על מה אנחנו מדברות בעצם? אז ככה - במידה והלידה שלך תהיה לידה וגינלית לאחר יציאת התינוק לאוויר העולם, השליה שהגנה והזינה את התינוק במשך כל תקופת ההיריון מהגוף מסיימת את תפקידה ויוצאת החוצה.

 

היא נפלטת מהגוף על ידי התכווצויות, ממש כמו צירי לידה. השליה צריכה לצאת מהגוף כשהיא שלמה לחלוטין ולכן לאחר שתצא החוצה המיילדת תשקול אותה ותבדוק אותה. חשוב לוודא שהיא שלמה כדי לדעת שלא נשארו שאריות ממנה ברחם מאחר והדבר יפריע לרחם להתכווץ בחזרה ועלול לגרום לדימומים מסוכנים. בסיום הלידה, במידה ועולה חשד כי יש שאריות נוספות ברחם, יהיה צורך להוציא אותן באמצעות פרוצדורה רפואית. רק לאחר יציאתה החוצה בהצלחה אפשר להגדיר את סיום הלידה ולהתפנות לתפקיד החדש והמשמח כאמא של תינוק שזה עתה נולד.


אם אפס הפרדה חשוב לך דעי שניתן לחלוטין (ואפילו מומלץ על ידי ארגון הבריאות העולמי) ללדת את השליה כשהתינוק נמצא עור לעור עליך. כמובן כתלות בהרגשתך ובהרגשתו. אך אם שניכם בטוב - אין עם זה שום בעיה!

 

הריון שבוע 40

 

 

 

מה קורה לעובר?

 העובר כבר גדול ובשל וודאי שוקל קצת מעל ל-3 ק"ג. מערכות גופו בשלות לגמרי חיים שמחוץ לבטן וגם אם טוב ונעים לו שם בפנים, אל תדאגי, ממש בקרוב הוא יצא החוצה.

 

יתכן ותרגישי בהפחתה בתנועות הגדולות והחזקות שהרגשת עד כה. יחד עם זאת, הקפידי לשים לב שאת אכן מרגישה תנועות והקפידי לספור אותן, במידה ועולה בליבך חשד כלשהו למיעוט תנועות - פני מיד לבדיקה.

 

 

 

מה ללבוש?

שאלה מצחיקה. אנחנו ממש מקוות שאת יכולה לשאול את עצמך את השאלה הזו כשאת קמה בבוקר ונעמדת מול ארון הבגדים. אם יש לך עדיין מבחר כלשהו של פריטי לבוש שעדיין עולים עלייך אנחנו כבר מלאות בקנאה. תלבשי את מה שהכי הכי נח לך, אל תשכחי שאת עשויה ללדת בכל רגע :)

הריון שבוע 40

 

אז מתי לעשות את כל הבדיקות? מה עובר על העובר שלך מדי שבוע?

כל זה ועוד בתוספת המלצות וטיפים לגוף, לנשמה ולסטייל

נא להכניס שם

נא להזין כתובת מייל

Invalid Input

לא יודעת מהו שבוע ההריון? כנסי למחשבון שלנו כדי לבדוק >

 

תכלס

תיק הלידה שלך וודאי כבר מוכן מזמן לרגע שבו הוא יועמס לרכב, אל תדאגי, הוא לא יישאר בודד לעוד זמן רב. וודאי שיש בו ממש הכל, החל ברשימת הטלפונים הדרושה לך - יועצת הנקה שתגיע להדריך אותך אחרי הלידה, הדולה (שאנחנו מקוות שאת לא זוכרת את המספר שלה כבר בעל פה) וכל שאר הדברים החשובים שתצטרכי לקחת איתך עבורך ועבור הבייבי.

 


הבדיקות הרבות בימים האחרונים וודאי מעבירות לך את הזמן, שימי לב לחשיבותן והקפידי ללכת ולהיבדק על פי הצורך, בדיקות המוניטור מוודאות את מצב העובר, את קצב פעימות ליבו. במידה ויש לך צירים שעדיין אינם מתפתחים ללידה פעילה, המוניטור יוכל לעקוב אחריהם ויבדוק את חוזקם ותכיפותם.

 

והכי חשוב - זה הזמן לנוח! לצפות בסדרות כיפיות כאן יש לך המלצות לסדרות מעולות לחופשת הלידה שאת יכולה להתחיל לצפות בהן כבר עכשיו), לאכול אוכל מזין וטעים, להשלים פערים של זמן איכות עם חברות, משפחה או בן הזוג ולהתמקד בכל מה שעושה לך טוב.
 

 

ואם את עדיין לא שם, את יותר ממוזמנת להצטרף לקבוצה הסודית שלנו בפייסבוק, היא חמה, נעימה ומחבקת עם המון טאצ׳ של סטייל - יש לנו תחושה שזה בדיוק מה שאת מחפשת >>

 

לשבוע הקודם >>

 

לשבוע הבא >>