שבוע 42 להריון, מה קורה לנו?


שבוע 42 מביא איתו את ההערות והמחשבות של כ-ו-ל-ם! ההרגשה היא שכל מי שחולף מולנו, עומד בתור במכולת או לא משנה איפה מרגיש דחף בלתי נשלט לשתף אותנו בעובדות ממש ברורות "הבטן ממש גבוהה / ממש נמוכה" "האף נפוח" "את נראית בשלה" ועוד ועוד. כמובן שיש גם שאלה אחת, יחידה, מיוחדת ומקורית מאוד "מה??? עוד לא ילדת???" התשובה ברורה לכולם, ובכל זאת, הם חייבים לשאול. אתן כבר תחליטו אם אתן עונות בנימוס, בעצבנות או פשוט מתעלמות.


אנחנו מניחות שאתן מכירות את הצוות בחדר המיון של מחלקת היולדות בה אתן מתכננות ללדת, אולי רק בפנים ואולי אתן זוכרות את השמות של כולם. כנראה שאתן מתורגלות היטב בנוהל המעקבים בחדר המיון, בבדיקת כמות מי השפיר, בדיקת החלבון בשתן שנעשית באמצעות הסטיק הקטן, בדיקות הדופק ולחץ הדם ובדיקות המוניטור הרבות.


שבוע 42 הוא למעשה השבוע האחרון בהחלט להריון, אם היו לכן מחשבות או כוונות להספיק דברים נוספים לפני הלידה, זה ממש הזמן ליישם הכל. אם תכננתן לקחת איתכן שעובר בין בנות המשפחה בזמן הלידה, לתת לבן / בת הזוג מכתב או מתנה מיוחדת, לקחת קלפי משפטים מעצימים זה הזמן לוודא שהכל נמצא, כתוב, ארוז ומוכן בתיק.


אם אמא שלכן, חמותכן או דודה שלכן ממש ממש בטוחות שאתן מתכננות להודיע להן ראשונות על ירידת המים או על התקדמות כלשהי בלידה ואחת מהן או כולן יחד משוכנעות שהן הולכות לתפוס את העובר בשנייה בה הוא יגיח לאוויר העולם כשכל מה שאתן בעצם רוצה הוא להיות רק עם החצי הזוגי, זה הזמן לעדכן אותן או לפחות לתאם עמדות עם החצי. כדי שידעו איך לנהל את המקהלה המשפחתית.


אם אתן רוצות לפרוק, לשתף, להתייעץ על כל תחושה, רגש או קושי אתן מוזמנות לאמהות בסטייל – הקבוצה הסודית, תמצאו שם אמהות תומכות, מכילות, מחבקות ועוטפות.

 

שבוע 42: התפתחות העובר


בדומה לשבוע הקודם, בשבוע 42 מערכות גופו בשלות ומוכנות לחיים שמחוץ לרחם. הוא לא בטוח יודע זאת אך גם הוא היה מתרגש לו היה יודע כמה מעט זמן עוד נשאר עד לפגישתכם.

 

הריון שבוע 40

בשבוע 42 לעיתים נפח מי השפיר יורד וגדילת העובר נעצרת, לכן כדי לשמור עליו ועליכן הניטור יעשה תכוף יותר וסביר מאוד שההמלצות לזירוזים יהפכו להיות רציניות יותר מצד הצוות הרפואי. בביקורות יבצעו מעקב קפדני אחרי העובר, התנועות וההתפתחות, אך בכל מקרה הקפידו לספור תנועות גם בבית ועם כל חשש למיעוט תנועות או כל תחושה שמשהו אינו תקין פנו מיד לבדיקה.

 

 

בדיקות בשבוע 42

 

בשבוע 42 אנחנו ממשיכות עם מעקב הריון עודף. הבדיקות הרבות יכולות להיות מתישות, אך שימו לב לחשיבותן והקפידו ללכת ולהיבדק על פי הצורך. בדיקות המוניטור מוודאות את מצב העובר, את קצב פעימות ליבו, צירים שלעיתים אנחנו לא מרגישות בשלבים הראשוניים, באולטרסאונד בודקים בין היתר את כמות מי השפיר. לכל בדיקה יש משמעות והן חשובות במיוחד בשלב הזה של ההריון.


כנראה שבשלב הזה הצוות הרפואי יכוון וידחוף יותר לעבר לידה יזומה באמצעות שימוש בזירוזים רפואיים שונים. כאן תוכלו לקרוא עוד על סוגי הזירוזים שככל הנראה יציגו בפניכן.


סטייל וביוטי

 

אם זה נוח, זה טוב ואפילו מעולה, כרגע הכל הולך! אנחנו ממש מקוות שבעוד רגע תלבשו חלוק לידה, תקבלו חדר לידה ובעוד מספר שעות יהיה לכן ניובורן על הידיים.


בשורה התחתונה בשבוע 42

 

- כשתגיעו להיבדק במסגרת מעקב ההריון יציעו לכן זירוזים שונים כדי למנוע סיבוכים העלולים להיגרם עקב הריון עודף. אל תשללו את הצעות הצוות הרפואי על הסף, הקשיבו לתחושות הבטן וללב נסו לקבל את ההחלטה הנכונה לכן. במידת הצורך תוכלו להתייעץ עם גורם שלישי עליו אתן סומכת.


- במדור 'ניובורן' ריכזנו מידע וטיפים על דברים שמטרידים אותנו כאמהות לתינוקות קטנים, כמו: האמבטיה הראשונה בבית, הטרימסטר הרביעי ועוד. אתן מוזמנות להיכנס ולקרוא, אם אתן מרגישות שיש שם טיפים שיכולים לעזור לכן אמצו אותם באהבה.


- אנחנו מאחלות לכן לידה קלה, חיובית ומעבר קל ככל הניתן לתפקיד החדש, אמא. כמה מרגש!

 

הריון שבוע 40

 

 

לשבוע הקודם >>

 

 

ברוכות הבאות, נעים מאוד להכיר

שמי טל מאור זינגרמן, המייסדת והעורכת של ׳אמהות בסטייל׳.

מעצבת, יזמית, אשת קהילות ותוכן, נשואה לשי ואמא גאה לשתי בנות שהן פשוט החיים שלי. בשנת 2010 פתחתי את הבלוג הראשון שלי ׳כלות אורבניות׳ ומאז אני לא מפסיקה לכתוב ולצלם. כאן במגזין ובקהילות שלנו אני משתפת את כל ההמלצות והתובנות שלי כאמא מכורת עיצוב ואסתטיקה וגם סוקרת שלל מוצרים מעולמות הלייף סטייל לאמהות וילדים.

במהלך השנים האחרונות התאהבתי בחינוך המונטסורי והחלטתי להתעמק באהבה האמיתית שלי: לבבות של ילדים והורים.
בשנת 2021 התחלתי ללמוד את הגישה באופן רשמי בארגון המונטסורי העולמי מייסודה של ד״ר מריה מונטסורי וממשיכי דרכה.
כיום אני בעלת תעודת מונטסורי אסיסטנט לגילי 0-3, 3-6 וגם 6-12

ובאוקטובר 2023 התחלתי ללמוד לקבלת תואר דיפלומה בינלאומי ולהפוך למדריכה מונטסורית מוסמכת AMI .

אני מאמינה שתוכן טוב, יפה ואיכותי יכול לשדרג מהותית את חווית האימהות ובעיקר לגרום לכל אחת מאיתנו לא להרגיש לבד.
ואם הגעת עד לכאן,
כנראה שאת מסכימה איתי ואת הכי מוזמנת להצטרף!


מחכה לך בקבוצה הסודית  בקבוצת עיצוב חדרי הילדים  וגם באינסטגרם הפעיל שלי >

 

 

טל מאור זינגרמן