אקו ברוטבוקס: קופסאות האוכל שאתן חייבות להכיר

16.07.23 יום א'
מאת:

המסע שלי עם קופסאות האוכל החל אי שם לפני שבע שנים כשבכורתי עלתה לגן עירייה ואז הסתבר לנו שארוחת עשר בגן היא עלינו ובאחריותנו. אצתי רצתי להצטייד בקופסאות אוכל מאויירות בחמידות ואז גיליתי שאותם איורים מתוקים פשוט לא שורדים מדיח. זה מסוג הדברים שבאופן אישי פשוט מטריפים אותי!

 

אז חיפשתי קופסאות לא מאויירות, שגם נוח לשטוף במדיח ואז גיליתי שהן לא באמת עמידות וכל מיני חלקים מתפרקים או נשברים. אז קניתי חדשות ששוב לא שרדו וכך הלאה - מעגל של עצבים.

עד שלבסוף נמאס לי.
נמאס לי מקופסאות לא עמידות, נמאס לי לקנות שוב ושוב,
נמאס לי מהפלסטיק שהבריאות שלו שנויה במחלוקת וגם אם אומרים לי שזה סוג שהוא בריא, אני לא באמת יודעת מה ההשפעה של שריטות והרתחה במדיח -
פשוט נמאס.
אז החלטתי לעבור לקופסאות נירוסטה ולראות איך זה עובד בשבילנו.

במקום מגירה מפוצצת בקופסאות פלסטיק חצי כוח - שתי קופסאות בלבד - אחת גדולה ליום ארוך ואחת קטנה יותר ליום קצר. זה כל מה שהיינו צריכים בשביל שלי תוכל לקחת כל יום כמות מספיקה של אוכל לבית הספר, לפי טעמה - כריך + פרי + ירק+ נשנוש קטן.
את הקופסאות הזמנו מאמזון וההתנסות בהן הייתה חיובית והעניקה המון שקט.

במקביל הפסקנו להשתמש בחומרי אריזה חד פעמיים כמו ניילון נצמד, ניירות לעיטוף סנדביצ׳ים ושקיות פלסטיק קטנטנות. ואפילו לא התכוונו לעשות את זה, פשוט גילינו שכשיש את הכלים הנכונים - כל אלה פשוט מיותרים.
לאט לאט מצאתי את עצמי משתמשת בשתי הקופסאות שלנו גם מחוץ לשעות בית הספר.

לכל טיסה או נסיעה אני לוקחת אותן כצידה לדרך ובמהלך הטיול עושה ריפיל של נשנושים מהסופר - זה כזה כיף לעשות איתן פיקניקים בכל מקום, האוכל נשאר טרי ומופרד ואיך לא - יפה ומזמין. בואו נגיד שלא משנה מה אני שמה בקופסאות האלה - הכל כולל הכל נטרף. שלא לדבר על כך שהאפשרות לקחת איתנו אוכל טעים לדרך חוסכת לנו הרבה כסף.

בקיצור התאהבתי בקונספט.

ידעתי שהגעתי לפתרון הכי נכון עבורנו, אבל משהו שם הרגיש לא הכי מדויק. משהו בחיבורים, בקושי שהתגלה בפתיחה וסגירה של הקופסאות, במחיצות שזזות יותר מדי טוב - משהו לא היה עד הסוף.

 

ואז פגשתי את הקופסאות של אקו ברוטבוקס דרך לילך פלר סלע המדהימה מ- Don't cry wolf, שמייבאת אותן לארץ זו השנה השלישית.

 

קופסאות האוכל של ברוטבוקס קופסאות נירוסטה רב פעמיות מעולות

צילום: eco brotbox

 

ואז הבנתי, שרק התחלתי להבין את הפוטנציאל. כי הקופסאות של אקו ברוטבוקס (ומכאן לשם הנוחות אקרא להן ברוטבוקס בלבד) הן פשוט ליגה אחרת.

אלה קופסאות סופר איכותיות, שעומדות מאחורי כל הבטחה לאורח חיים של קיימות ואפס פסולת, בצורה נוחה, נגישה ומאפשרת. זה לא לשנות את כל אורחות חיינו באופן קיצוני, אלא לשלב בחיי היומיום העמוסים שלנו שינויים לא גדולים שנטמעים בקלילות.

קופסאות האוכל של ברוטבוקס קופסאות נירוסטה רב פעמיות מעולות

צילום: eco brotbox

 

במקום לקנות המון המוני קופסאות מתקלקלות ונזרקות כמו שאני קניתי וזרקתי קניתי וזרקתי (ואני מתחרטת על כך מאוד!) - פשוט לקנות קופסאות טובות, עמידות וחזקות שאפשר להשתמש בהן מדי יום וליהנות למשך שנים ארוכות מאוד.

הקופסאות של ברוטבוקס אלה קופסאות לקנות פעם אחת בלבד, ובמידת הצורך לתקן או להחליף חלק.

באתר של ברוטבוקס מצאתי ציטוט שמסכם הכל ממש יפה, ש-Anne-Marie Bonneau , בלוגרית ושפית שמתמחה באפס פסולת:


״אנחנו לא צריכים קומץ אנשים שמקיימים אפס פסולת באופן מושלם,
אנחנו צריכים מיליוני אנשים שעושים את זה לא מושלם״


 אז מה הסיפור של ברוטבוקס


אמנם מדובר במותג גרמני, אבל כל מה שאי פעם הייתה בהודו, תרגיש איזה נינוח מוכר של טאלי כשתביט על המוצרים של ברוטבוקס. וזה לא במקרה. כשמייסד המותג, אב לשניים, חיפש פתרון אקולוגי ובריא יותר לקופסאות האוכל עבור ילדיו, הוא חיפש חלופות לקופסאות הפלסטיק הנפוצות בגרמניה. את מבוקשו מצא דווקא בהודו - שם באופן מסורתי נעשה שימוש במכלי מזון עשויים נירוסטה במהלך דורות. ושם, יש בסיס ידע מקצועי, טכני וגם עיצובי לגבי איך לייצר מוצרים נהדרים שמשלבים פרקטיקה ואסתטיקה יחד והם פשוט עובדים בצורה מוצלחת.

עוד דבר שאני מאוד מחבבת בברוטבוקס, זה העובדה שהם עוסקים אך ורק בכלי אוכל רב פעמיים מנירוסטה. בזה הם מבינים, את זה הם חוקרים ומייצרים. קצת כמו פעם כשכל בית מלאכה עסק והתמקצע בנישה מאוד ספציפית. עולם רומנטי הולך ונעלם של בעלי ובעלות מקצוע שחקרו לעומק כל פרט וכל בורג והגיעו לדרגת התמחות מטורפת. אני ושי מאוד אוהבים לקנות מעסקים כאלה, מאוד!

 

ברוטבוקס קופסאות אוכל בריאות ואיכותיות מנירוסטה לילדים

צילום: eco brotbox

 

בואו נדבר על בריאות


לא כל מוצרי הנירוסטה זהים מבחינת איכות וטיב החומר וחשוב להדגיש שכל המוצרים של ברוטבוקס מיוצרים מפלדת אל חלד ברמה מאוד גבוהה, בעלי תקן בטיחות למזון וכולם נקיים מחומרים מזיקים וגם אין להם טעם או ריח שמאפיינים מוצרי נירוסטה באיכות נמוכה. אפשר להיות רגועות גם מהבחינה הזאת. גם אם החומר נשרט או נדפק לא קורה כלום (וזה מתיישן בצורת וואבי סאבי נפלאה, כך לפי התמונות של לילך שמשתמשת בברוטבקס שלה כבר ארבע שנים) והכי חשוב, בשבילי לפחות: כל המוצרים מאושרים ומומלצים לשטיפה במדיח.

קופסאות אוכל ובקבוקים מומלצים מנירוסטה

צילום: eco brotbox

 

ולמה כל כך יקר

מחירי קופסאות האוכל המתאימות לשימוש ילדים נעים בין 209 ש״ח ל- 240 ש״ח לפני הנחות.

המוצרים של ברוטבוקס הם מוצרי פרימיום ונוגעים בסקאלה העליונה של המחירים - הם לא זולים. גם בגרמניה הם נחשבים ליקרים ותמיד יהיו חלופות זולות יותר מברוטבוקס, אבל הסיפור של העולם הצרכני שלנו הוא אכזרי בפשטותו:
כשאנחנו משלמות על מוצר קצת כסף, זה אומר שהחומרים שממנו הוא עשוי הם חומרים באיכות ירודה והאנשים שיצרו אותו עבורנו לא קיבלו תגמול הולם עבור עבודתם ויתכן וגם ילדים היו מעורבים איפשהו בשרשרת הייצור.

 

כשאנחנו קונות ממותג שמצהיר ומגבה את ההצהרות שלו במידע גלוי לגבי טיב החומרים אופן הייצור ותנאי העבודה לכל העוסקים במלאכה - זה אומר שבהכרח המוצר יעלה יותר כי כל המעורבים בדבר קיבלו שכר טוב יותר עבור עבודתם.

ברוטבוקס קופסאות אוכל בריאות ואיכותיות מנירוסטה לילדים

צילום: eco brotbox

 

עכשיו תוסיפו לכל הקלחת את עלויות השילוח לישראל, יוקר המחייה, מכון התקנים ושאר ההוצאות הכרוכות בייבוא וקיבלנו מוצרים יקרים. מאוד. אבל כשאני מסתכלת על כל הסכומים שהוצאתי לאורך השנים על קופסאות מסוגים שונים, בעיצובים שונים ובסקאלת מחירים רחבה ומשווה לרכישה אחת של ברוטבוקס לכל המשפחה שלנו - החישוב שלי מתהפך. ואם אכניס לחישוב את מוצרי אריזת הכריכים שהפסקתי לקנות באופן שוטף - אז ההסתכלות היא אחרת לגמרי.

איך להתחיל ברוטקוס
אם זו השנה הראשונה בה אתן נדרשות לדאוג לקופסאות אוכל עבור הילד.ה שלכן - הרווחתן, זה הכי קל. פשוט הצטיידו בקופסה אחת או מקסימום שתיים וזהו, אתן לגמרי מסודרות. וכן, אפשר להסתדר גם עם קופסה אחת, שנשטפת בערב ומתייבשת ממש במהירות.

אם כבר יש לכן פז״ם בקופסאות וילדים, יתכן ומדובר במעבר יקר יותר. אז גם כאן אני ממליצה להתחיל פשוט מקופסה אחת לכל ילד.ה ולהרגיש איך זה עובד עבורכן - תמיד אפשר בהמשך לקנות עוד.

 

ברוטבוקס קופסאות אוכל בריאות ואיכותיות מנירוסטה לילדים

צילום: eco brotbox

 

מה לקנות? וכמה מילים על קבוצת הרכישה


זו שאלת השאלות ואין תשובה אחת. לכל משפחה יש צרכים אחרים, העדפות אחרות. יש ילדים שאוהבים פירות חתוכים שתופסים פחות נפח, יש ילדים שאוהבים פירות שלמים שדורשים יותר מקום. יש ילדים שיתקשו בפתיחת קופסאות מסוימות ואחרים שיעשו זאת בזריזות ויעילות מרשימה. יש כאלה שממש חשוב להם אטימות מוחלטת של הקופסאות, ויש מי שזה פחות רלוונטי עבורם. יש ילדים שאוהבים את הכל מופרד בין תאים ויש כל מיני מאכלים מיוחדים שדורשים פתרונות אריזה מיוחדים.

 

אין תשובה אחת כבר אמרתי?

קופסת הבנטו אטומה וגם קלה ממש לפתיחה ולכן תתאים לקטנטנים בגיל הגן. גם קופסת הדאבה מעולה לידיים קטנטנות, היא אמנם לא אטומה אבל בשבילנו למשל היא מתאימה בול.

 

ברוטבוקס קופסאות אוכל בריאות ואיכותיות מנירוסטה לילדים

צילום: eco brotbox

היוגי דאבל אטומה לנוזלים אבל קצת יותר קשה לפתוח אותה ולכן תתאים יותר לילדים וילדות מגיל שש. שלישיית הקערות אטומות לנוזלים ומושלמת לפיקניקים או לתגבור אוכל עבור ילדים ממש גדולים שנשארים עד שעות מאוחרות בלימודים. מי שאוהבות לקחת לדרך קערת מוזלי צוננת בקיץ או מרק חם בחורף תוכל ליהנות מהמיכלים התרמיים לי (הקטן) או בו (הגדול).

מה שהיה לי הכי חסר כשהתבוננתי בתמונות באתר זה להבין מה בדיוק נכנס לכל קופסה כדי שאוכל לתכנן את הרכישה לפי ההעדפות המשפחתיות ולכן ריכזתי את שלל האפשרויות לקופסאות האוכל שנהוגות אצלנו בבית וצילמתי עבורכן תכולה אפשרית לכל קופסה. כל התמונות יעלו לסטורי שלי באינסטגרם וישמרו בהיילייט ברוטבוקס:

מה נכנס לאיזו קופסה של ברוטבוקס?

צילום: טל מאור זינגרמן

 

לגבי קבוצת הרכישה של  don't cry wolf
יש כרגע קבוצת רכישה פעילה עם 20% הנחה לכל מוצרי אקו ברוטבוקס באתר don't cry wolf - הטיימינג חשוב כדי שההזמנה תצא למותג ותספיק לחזור עד תחילת שנת הלימודים.
במהלך שלושת הימים הראשונים ניתן יהיה להזמין חריטת שם על הקופסאות, לאחר מכן ובשל אילוצי הזמן לא יהיה ניתן.

ויש עוד הטבות!
רף המשלוח חינם יורד ל- 550 ש״ח
ובכל רכישה מעל 550 ש״ח תקבלו מתנה שווה: ספורק (זה כף + מזלג מושלם לאכילה בחוץ)

במידה וכמוני וקניתן תיקי גב הורסים של פאבלאב, תוכלו לאחד את שתי ההזמנות יחד למשלוח אחד - תכתבו זאת בהערות להזמנה. עוד משהו שכדאי לכן לכתוב בהערות להזמנה זה ׳אמהות בסטייל׳ כי אחת מכותבות ההערה תקבל בחזרה את כל סך הרכישה שלה לקנייה באתר המושלם של don't cry wolf. וזה, כמו שהזוכה שלנו בפעילות הקודמת עם סטפלשטיין יכולה להעיד - זו זכייה שווה מאוד!

לרכישה דרך קבוצת הרכישה הכנסו מכאן >
הקבוצה בתוקף עד ה-23.7.23. אין הרבה ימים, זה מאוד ממוקד :)

 

ולסיום, כמה מילים לגבי בקבוקי שתיה
שהם בגדול עקב אכילס של הרבה משפחות ודורשים סקירה שלמה עבור עצמם. אבל בכל זאת אשתף, שלמרות שדי הייתי מרוצה מהבקבוקים המשפחתיים שלנו (ואפילו המלצתי עליהם קבוע לאורך השנים בכל דיוני האיזה בקבוקים כדאי לקנות בקבוצה הסודית) החלטתי כן לרכוש בקבוקים של ברוטבוקס, בעיקר כי הם ממש יפים בעיניי, מודה.

 

בקבוקי שתייה ברוטבוקס מנירוסטה מומלצים לילדים

צילום: eco brotbox


אבל רק כשהתחלתי להשתמש בהם הבנתי עד כמה הם מעולים וזהו, הפסקתי להשתמש בכל בקבוק אחר. טוב שקניתי שלושה, חבל שלא ארבעה. ומה טוב בהם? אין להם פיה, זה פשוט כמו לשתות מכוס גדולה וניידת. כל כך נוח, כל כך פשוט וכל כך גאוני. ועבור קטנטנים? צרפו קשית נירוסטה וזהו. יש גרסה תרמית ויש גרסה שהיא לא ופשוט תבחרו לפי ההעדפה האישית שלכן.

וידית הנשיאה - וואוו. אין נוחה כזאת!

---

 

תיהנו המון מהברוטבוקס שלכן, ומזכירה שוב - שמי שרוצה לראות הדגמות מוחשיות של מה נכנס בכל קופסה - בואי אליי לסטורי >

 

 גילוי נאות >

 

ברוכות הבאות, נעים מאוד להכיר

שמי טל מאור זינגרמן, המייסדת והעורכת של ׳אמהות בסטייל׳.

מעצבת, יזמית, אשת קהילות ותוכן, נשואה לשי ואמא גאה לשתי בנות שהן פשוט החיים שלי. בשנת 2010 פתחתי את הבלוג הראשון שלי ׳כלות אורבניות׳ ומאז אני לא מפסיקה לכתוב ולצלם. כאן במגזין ובקהילות שלנו אני משתפת את כל ההמלצות והתובנות שלי כאמא מכורת עיצוב ואסתטיקה וגם סוקרת שלל מוצרים מעולמות הלייף סטייל לאמהות וילדים.

במהלך השנים האחרונות התאהבתי בחינוך המונטסורי והחלטתי להתעמק באהבה האמיתית שלי: לבבות של ילדים והורים.
בשנת 2021 התחלתי ללמוד את הגישה באופן רשמי בארגון המונטסורי העולמי מייסודה של ד״ר מריה מונטסורי וממשיכי דרכה.
כיום אני בעלת תעודת מונטסורי אסיסטנט לגילי 0-3, 3-6 וגם 6-12

ובאוקטובר 2023 התחלתי ללמוד לקבלת תואר דיפלומה בינלאומי ולהפוך למדריכה מונטסורית מוסמכת AMI .

אני מאמינה שתוכן טוב, יפה ואיכותי יכול לשדרג מהותית את חווית האימהות ובעיקר לגרום לכל אחת מאיתנו לא להרגיש לבד.
ואם הגעת עד לכאן,
כנראה שאת מסכימה איתי ואת הכי מוזמנת להצטרף!


מחכה לך בקבוצה הסודית  בקבוצת עיצוב חדרי הילדים  וגם באינסטגרם הפעיל שלי >

 

 

טל מאור זינגרמן
@imahotbstyle
הצטרפו אלינו באינסטגרם - הכי כיף איתנו!
אמהות בסטייל - המגזין