תחתוני מחזור - כל מה שכדאי לדעת: סקירת השוואה

17.05.21 יום ב'
מאת:

בחודשים האחרונים נראה שקיימת מגמה מאוד מובהקת: תחתוני המחזור הרב פעמיים יוצאו מהשוליים והפכו להיות חלק בלתי נפרד מהמיינסטרים. נערות ונשים רבות מתחילות להשתמש בהם ולדווח על שדרוג משמעותי באיכות החיים ואין ספק שהגיע הזמן לפתרונות חדשניים ומצטיינים לימי הווסת.  הרחבת האפשרויות הניצבות בפני כל אחת מאיתנו היא פשוט מבורכת, כמו גם הבאת נושא הווסת מהחשיכה שבתוך כף יד המסתירה טמפון אל האור המנרמל ברשתות החברתיות.

 

אני חושבת שחלק בלתי נפרד מתפקיד המגזין שלנו הוא לאוורר ולדבר בפתיחות גלויה גם על הנושאים האלה, מחשבה שהולכת ומתחזקת בי כאמא לשתי בנות, שהגדולה מהן בת שמונה והיום בו היא תצטרך לבחור את אמצעי הספיגה המועדף עליה לימי הווסת קרוב מתמיד. ואני רוצה להיות שם בשבילה, בשבילנו ובשביל הבנות שלכן, עם המידע הכי מעודכן והכי רלוונטי כדי שכולנו נוכל להרגיש הכי בנוח עם הגוף שלנו והתהליכים הטבעיים שמתרחשים בו.

 

לפני הכל, קצת רקע למי שלא מכירה: מה זה תחתוני מחזור?
תחתוני בד רב פעמיים, בעלי נראות והרגשה של תחתונים רגילים המכילים בתוכם שכבות הסופגות את דם הווסת באופן מלא כך שהם יכולים לשמש כאמצעי הספיגה הבלעדי, ללא שימוש באמצעים נוספים.  לאחר השימוש ניתן לכבס אותם, לייבש ולהשתמש שוב ושוב ושוב עד שהם מתבלים (תהליך האורך כשנתיים בממוצע, תלוי בתדירות השימוש ובאופן הכביסה).

 

תחתוני מחזור - מודיבודי ישראל - סקירת השוואה אמהות בסטייל

תחתוני מחזור של מודיבודי ישראל

 

איך זה פועל?
בתוך התחתונים  יש משטח ספיגה המכסה את כל האזורים האסטרטגיים (ממש כמו פד). המשטח הסופג עשוי מכמה שכבות בד, כל מותג והטכנולוגיה מוגנת הפטנט שלו, אבל זה פועל באופן זהה: שכבה ראשונה (ואניטיבקטריאלית) סופגת נוזלים במהירות, מתייבשת מהר ומעבירה את הכל לשכבה חכמה (או שכבות, תלוי בפטנט של המותג) ה״נועלת״ את כל הנוזלים בתוכה. מתחתיה יש שכבה נוספת העשויה מבד עמיד לנוזלים. שילוב השכבות יוצר את האפקט החדשני והופך את התחתונים למוצר ספיגה.

ולמה לא לקרוא להם פשוט תחתוני וסת?
זו אחת השאלות הראשונות שעלו לי בראש, מכיוון שיש לי רתיעה מאוד גדולה מהמילה ״מחזור״ שמייצגת בעיניי שיח מיושן בו אנחנו צריכות להחביא את קיום הווסת שלנו. התשובה הפשוטה היא שהתחתונים האלה מיועדים לכל ימי המחזור (זאת אומרת הסייקל החודשי של כל אחת מאיתנו) בהם אנחנו מרגישות צורך בפתרון ספיגה עבור הפרשות מכל סוג שהוא במהלך החודש, הכתמות, הזעה מרובה או בקיצור כל מה שתחתונית חד פעמית עושה - תחתוני מחזור עושים (והרבה יותר טוב). חלק מתחתוני המחזור מיועדים גם לספיגת שתן ואפילו לשימוש לאחר לידה.

 
תחתוני מחזור THINX סקירת השוואה

תחתוני מחזור של THINX


למה בכלל להשתמש בתחתוני מחזור רב פעמיים? אני מוצאת כמה סיבות מרכזיות:

1. פתרון נוח ופשוט לשימוש
כל מה שצריך לעשות זה ללבוש תחתונים - וזהו. כל כך קל ואינטואיטיבי.

2. עיצוב המותאם באופן מירבי לגוף
התחתונים מעוצבים בדיוק כמו תחתונים רגילים ואפילו מעבר. יש אינספור דגמים, גזרות, סוגי בדים, עיצובים כך שכל אחת, בכל מידה ובכל טעם יכולה למצוא את התחתונים האהובים והמחבקים אותה, שזה קריטי במיוחד לימים הכי הכי רגישים שלנו בחודש.

 

3. הזווית האקולוגית
והמאוד חשובה לטעמי - שימוש בתחתוני מחזור רב פעמיים חוסך פסולת בלתי מתכלה של מוצרי ספיגה חד פעמיים כמו פדים, טמפונים והאריזות שעוטפות אותם.

 

4. חומרים ידידותיים לעור ולגוף
בניגוד לטמפונים ומוצרי ספיגה חד פעמיים סטנדרטיים המכילים בתוכם שלל חומרים מלבינים ותעשייתיים שאנחנו לא באמת רוצות להחדיר או לקרב לגוף שלנו, רובם הגדול של תחתוני המחזור הקיימים בשוק עשויים מחומרים טבעיים, אנטי בקריטריאליים וסופר ידידותיים לעור ולגוף שלנו.  שלא לדבר על הסיכון ללקות בתסמונת ההלם הרעלי הקיים בשימוש בטמפונים, סיכון שבשימוש בתחתונים האלה פשוט לא קיים.

 
סקירת השוואה - תחתוני מחזור Flux

תחתוני מחזור של פלוקס ישראל


למה יש צורך בסקירת השוואה?
מכיוון שתחתוני מחזור אינם מוצר זול (יש שיאמרו מוצר פריוולגי מאוד, בעולם בו ישנן נערות ונשים אשר אין ברשותן אמצעים לרכוש אמצעי ספיגה חד פעמיים וזולים) ורכישתם כרוכה בהשקעה כספית משמעותית.  לכן אני מוצאת את ההשוואה הזאת נדרשת, כדי שכל אחת תוכל לעשות את הבחירה המתאימה עבורה בהתאם לקריטריונים מסודרים, עליהם חשבתי רבות תוך כדי התנסות אישית כמובן, שנעשתה למשך מספר חודשים.

 

איך התבצעה ההשוואה?
כדי לעבוד על הכתבה הזאת ולהגיש לכן סקירה אובייקטיבית ומקיפה  FLUX ישראל, Modibodi ישראל ו- THINX שלחו אליי לצורך ביצוע סקירה והשוואה שלושה תחתוני מחזור, בצבע שחור, בשלוש דרגות ספיגה: קלה, בינונית וכבדה בהם התנסיתי כמה חודשים.

טל מאור זינגרמן - סקירת השוואה תחתוני מחזור

כן, זאת אני

 

למה בשחור ובשלוש דרגות ספיגה שונות?
הבחירה בשחור נעשתה כדי לנטרל את הרתיעה שיש לי ולנשים רבות אחרות מהכתמת בגדים בדם הוסת והטיפול בניקיון התחתונים, שהופך למאתגר יותר בעיניי ברגע שמעורבים שם בדים שאינם בצבע שחור.
הסיבה שסקרתי כמה דרגות ספיגה היא כדי לבחון את השימוש בתחתונים בהתאם לשינויים הטבעיים ברמת הדימום במשך כל ימי הווסת.

 

לצורך השקיפות אספר שפניתי למותג מקומי ישראלי בבקשה זהה מתוך רצון להכניס לסקירה שלי מותג בייצור מקומי כחול לבן, אבל הם שלחו אליי לסקירה זוג תחתונים אחד, בדרגת ספיגה אחת (שזו הדרגה היחידה שקיימת אצלם) בצבע שאיננו שחור. החלטתי בכל זאת לנסות ולבדוק את מה ששלחו, אבל הגזרה של התחתונים ששלחו לא הייתה לי נוחה וגם עניין צבע הבד הפנימי (לבן) מאוד הרתיע אותי ולכן לא יכולתי להשתמש בהם ולצרף לסקירת ההשוואה. אני מזמינה אותם (במקרה וחלו שינויים מאז שיצרתי איתם קשר) ובאופן עקרוני - כל מותג אחר שירצה להשתתף ועומד בשני הקריטריונים האלה (צבע שחור, שלוש דרגות ספיגה שונות) ליצור איתי קשר ואשמח להכניס אותם בהמשך לסקירה זו.
 

לפני שנתחיל בהשוואה, אני רוצה לשתף ממש בקצרה את החוויה הכללית שלי מהמוצר עצמו - תחתוני מחזור.

כשהוצאתי אותם לראשונה מהחבילה ממש שמחתי, כי הם כל כך יפים ומעוצבים ונעימים, שזה כל כך מנוגד לכל ״פתרון״ שאי פעם השתמשתי בו ולכל ההרגשה האישית שיש לי לגבי ימי הווסת שלי (ימים קשים, כואבים, לא נעימים, מציקים). כמו הרבה נשים גם אני שומרת לכבוד הימים המיוחדים האלה את התחתונים הכי הכי ישנים ומרופטים שלי והנה חידוש: כל היופי והסטייל הזה רק יושב בארון ומחכה לרגע המתאים.
וכשהרגע הגיע, זה היה בערב, לפני השינה. הוצאתי מהארון תחתוני מחזור בעלי ספיגה גבוהה ולבשתי. זה היה יפה, פשוט וקל אבל יחד עם זאת מעורר חששות. עם יד על הלב - לא ישנתי טוב באותו לילה, החששות להתעורר במיטה מלאת כתמי דם לא עזבו אותי אבל התעוררתי בבוקר לתחושה נעימה ולבגדים ולמצעים נקיים. ומאז אני ישנה איתם היטב בלילה ומתעוררת לבקרים צחורים :)

 

 

+++THINX VS MODIBODI VS FLUX+++

נתחיל עם טבלת אמ:לק לממהרות:

טבלת השוואה תחתוני מחזור ת׳ינקס מודיבודי פלוקס Thinx vs Modibodi vx Flux

רשימת הדגמים אותם סקרתי והמחיר של כל אחד מהם
(לא כולל עלויות המשלוח, נדבר על זה בהמשך)
סקירת השוואה אמהות בסטייל - תחתוני מחזור, מודיבודי
ביקיני סקסי - ספיגה גבוהה מאוד, דגם SENSUALHIGHWAISTBIKINI
148 ש״ח
ביקיני ללא תפרים - ספיגה גבוהה דגם SEAMFREEBIKINI
130 ש״ח
היפסטר קלאסי - ספיגה בינונית CLASSICFULLBRIEF
125 ש״ח

סקירת השוואה אמהות בסטייל - תחתוני מחזור, ת׳ינקס
Super Hiphugger
39$ (כ-127 ש״ח)
Hiphugger
34$ (כ-111 ש״ח)
air Hiphugger
32$ (כ-104 ש״ח)


סקירת השוואה אמהות בסטייל - תחתוני מחזור, פלוקס
דגם BIKINI
129 ש״ח
דגם BRIEF
99 ש״ח
דגם INVISIBLE CHEEKY BLACK
99 ש״ח
*לפלוקס יש מארזים שמוזילים את העלויות ברכישה מרוכזת*

עלות כוללת של ״סטאש״ כזה כמו שלי (לא כולל משלוח) כ-1072 ש״ח - לא זול ואני עדיין מרגישה שזה לא מדויק לצרכים שלי, מה שממחיש את נחיצותה של הסקירה הזאת.

באופן עקרוני ניתן לומר שככל שרמת הספיגה של התחתונים גבוהה יותר כך העלויות גבוהות יותר. כך שאם אתן זקוקות לספיגה ברמה גבוהה (כמוני) תצטרכו לשלם על כך יותר. בעיקר בחודשי החורף, בהם לוקח זמן לשכבה הפנימית של התחתונים להתייבש בתלייה באוויר. במידה ולא תשמרו על הוראות הכביסה הקפדניות יתכן והסטאש שלכן יתבלה מהר מהמובטח (כשנתיים עד שלוש בשימוש סביר).

 

אני ממליצה לכל אחת לעשות את החשבון האישי שלה של עלות לעומת תועלת ואני מאוד מקווה שסקירת ההשוואה הזו תסייע לכן להגיע להחלטה הצרכנית הכי נכונה שיש, עבורכן ועבור הבנות שלכן. עוד המלצה שיש לי לחיסכון בעלויות היא להתחיל מרכישה של זוג תחתונים אחד בלבד, בדרגת ספיגה גבוהה. ככה תוכלו להתנסות, לדייק את השימוש ולהבין את הצורך האישי שלכן.

 

1. נתחיל בקנקן ונבחן את ההבדלים בין המיתוג, השפה הצילומית והפרסומית

פריט הלבשה תחתונה המיועד לכלל הנשים - ראוי שיהיה מצולם על מגוון נשים ונערות מכל הסוגים והמידות, כולל קימורים, צלוליט, סימני מתיחה וצבעי עור. הלוואי וכל חברות האופנה היו נוקטות בקו הזה, אבל הנה, כאן בעולם תחתוני המחזור זו הנורמה והיא מאוד משמחת.
עוד דבר משמח - נוזל כחול? לא פה! דם הווסת מקבל ייצוג גרפי הגיוני בצבע אדום. כן, הדם שלנו אדום וככה הוא צריך להיראות.

סקירת השוואה אמהות בסטייל - תחתוני מחזור, מודיבודי

 

סקירת השוואה אמהות בסטייל - תחתוני מחזור, THINX

 

סקירת השוואה אמהות בסטייל - תחתוני מחזור, flux

 

2. נוכחות בישראל וחווית הרכישה והמשלוח

מודיבודי ישראל - לכניסה לאתר לחצו כאן >
מדובר כאמור בנציגות ישראלית של חברת מודיבודי האוסטרלית, כך שמדובר בעסק ישראלי לכל דבר (בבעלות נשית, שזה ממש חשוב!) הרכישה באתר נוחה ומאוד ידידותית, עם הרבה תמונות אווירה להמחשת המוצרים (תמצאו שם גם תמונות מקוריות של דוגמניות ומשפיעניות ישראליות) לצד הסברים מקיפים ומענה לכל השאלות הנפוצות. בחודשים האחרונים היו באתר בעיות מלאי, כאשר פריטים רבים לא היו זמינים לרכישה. אני מקווה שכעת בעיות אלו נפתרו והמלאי באתר יהיה יציב יותר כך שחווית הרכישה תהיה יותר נוחה ללא התפשרויות.  המשלוח כרגע מתבצע באמצעות משלוח עד הבית בעלות של 24 ש״ח, כאשר ברכישה של מעל שני תחתונים המשלוח חינם.

ניתן להזמין שירותי משלוח דחופים בתשלום נוסף, שזה יכול להיות מאוד שימושי במידת הצורך.
נקודת זכות חשובה ניתנת על האפשרות לקבלת החזר כספי מלא בתוך 60 ימים על זוג תחתונים אחד, מה שמאפשר רכישה בטוחה ללא כל חשש. הציצו כאן בתקנון >

 
ת׳ינקס - לכניסה לאתר לחצו כאן >
פועלים בזירה הבינ״ל ואין למותג נציגות ישראלית. הרכישה נעשית מאתר גלובאלי (אמריקאי) באנגלית ובדולרים.  האתר עצמו מאוד מושקע, בעל הדמיות 360 של כל המוצרים, מלא תמונות ומידע רב.
ההזמנה נשלחת לישראל מחו״ל ולכן כדי לא לשלם מיסים יש להגביל מראש את הרכישה לעד 75 דולר (שזה בערך מספיק לשני תחתונים). רף משלוח חינם בהזמנה ראשונה (משלוח רגיל עם זמן הגעה משוער של עד 14 ימים) הוא 99 דולר, מתחת לסכום זה נשלם 11 דולר על משלוח. משלוח מהיר עד פתח הבית יעלה 28 דולר דרך UPS.

בשורה התחתונה מדובר בחווית רכישת אונליין מאתגרת, במיוחד עם עלויות המשלוח, המיסים וההמתנה לחבילה. שירות הלקוחות מתבצע באנגלית, הוא יעיל ומהיר כמו שנהוג באתרים אמריקאיים, אבל אין ספק שזה פחות קולח להתייעץ בנושא הווסת שלנו למי שפחות שולטת בשפה האנגלית. ניתן לרכוש חלק מהדגמים גם דרך אסוס - אתר ידידותי ונגיש הרבה יותר לישראליות (המעניק גם הטבת משלוח חינם לישראל). לא ניסיתי באופן אישי אבל תוכלו לראות פה, איך זה נראה.

לגבי החזרות - נושא שעלה רבות בדיון בקבוצה הסודית, מדיניות ת׳ינקס, לפי הקו האמריקאי היעיל, מאפשרת החזרות עד 60 ימים בין אם בשל חוסר התאמה במידה, בגיזרה או חוסר שביעות כללי מהמוצר. אבל יש קאצ׳ - בתוך ארה״ב האיסוף ללא עלות, מישראל הרוכשת המחזירה צריכה לשאת בהוצאות המשלוח בחזרה לת׳ינקס מה שעלול להיות לא משתלם. בנוסף לא ניתן להחזיר מוצרים שנמכרו בסייל. למידע בנושא ההחזרות הקליקו פה >
עדכון נוסף:  חברה מהקהילה מספרת שכשפנתה לת׳ינקס כדי להחזיר הם פשוט זיכו אותה מבלי שהייתה צריכה לשלוח את התחתונים בחזרה לארה״ב - אז ממליצה לפנות לשירות הלקוחות לפני ביצוע ההחזרה.

פלוקס ישראל - לכניסה לאתר לחצו כאן >
נציגות ישראלית (וחדשה!) של חברת פלוקס הבריטית בישראל, כך שגם פה, מדובר בעסק ישראלי (בבעלות סיוון ברשף מצ׳ארלי בננה ישראל) גם כאן מדובר באתר ידידותי, נגיש ובעל המון מידע. לטעמי יש פחות מדי תמונות לכל עמוד מוצר ולמרות שבתמונות האווירה הכלליות של האתר יש ביטוי למגוון סוגי גוף, משקל וצבע, בתמונות שמצורפות לכל מוצר עצמם נראה סוג גוף אחיד ו״ייצוגי״ מה שפוגע באווירה הכללית. באינסטגרם לעומת זאת - יש חגיגה של ממש לגוף הנשי!
המשלוח נעשה באמצעות שליחות עד הבית בעלות של 18 ש״ח וחינם ברכישה מעל 249 ש״ח. ניתן לבצע איסוף עצמי ללא עלות מת״א.
גם פה יש נקודת זכות חשובה הניתנת על האפשרות לקבלת החזר כספי מלא בתוך 60 ימים על זוג תחתונים אחד - מודל פשוט מעולה המעורר ביטחון להתנסות. הכל מפורט כאן >

---

המלצה כללית שלי למי שחוששת בהתנסות ראשונית במוצר ורוצה להבין מראש במה כרוכה ההחזרה והזיכוי הכספי: לקרוא את כל האותיות הקטנות וההסברים של כל המותגים טרם הרכישה כדי לא להתאכזב.

3. פסולת
יש לי ציפיות גבוהות לגבי פסולת ממוצר שמטרתו למנוע יצירת פסולת מיותרת! אני מצפה שהמוצר יגיע אליי עם כמה שפחות פסולת מסביב (כן, גם כזו הניתנת למיחזור). זאת אומרת שאני מצפה למינימליזם מבחינת המארזים, השקיות, התוויות, המדבקות וכל מוצרי המיתוג שאני מאוד אוהבת כמעצבת גרפית, פחות כצרכנית מודעת. צילמתי את הפסולת שכל שלישיית תחתונים כזו הביאה אליי הביתה וגם כאן, אין כמו מראה עיניים:

סקירת השוואה תחתוני מחזור אמהות בסטייל - מודיבודי

כל מה שהגיע עם השליח של מודיבודי

 

סקירת השוואה תחתוני מחזור אמהות בסטייל - THINX

כל מה שהגיע עם השליח של ת׳ינקס

 

סקירת השוואה תחתוני מחזור אמהות בסטייל - flux

כל מה שהגיע עם השליח של פלוקס

 

4. עיצוב, גזרות, מידות, בדים וסטייל

הגענו לחלק הכיפי! שלושת המותגים מציעים מגוון גדול של גזרות, מידות, סגנונות וסטייל כך שכל אחת יכולה למצוא את מה שהיא אוהבת. תשעת הדגמים שאני בדקתי הם ממש כלום לעומת עשרות הדגמים שיש לשלושת המותגים באתר, אז כאן אני כותבת התרשמות שהיא מאוד כללית לגבי כל מותג.

מודיבודי
סקירת השוואה אמהות בסטייל - מודיבודי ישראל
כאן הצבע השחור האהוב שולט, לצד הבלחות של קרם אפרסק שימושי וטרנדי. גם פה החלק הפנימי תמיד יהיה שחור. קולקציית הנערות של המותג צבעונית מעט יותר וממש לאחרונה התעדכנו באתר דגמים נוספים, בצבעוניות ובטקסורות מעניינות. למודיבודי יש גזרות גבוהות ומאוד מחבקות, נוחות מאוד עבורי במיוחד בימי הוסת הראשונים. המידות מדויקות ויש שפע מהן, המתאים לכל מידה, לכל גיל ולכל גוף: החל מליין של ילדות ונערות (מידות 8-10) ועד 6XL (מקביל למידה  56 הישראלית).

ת׳ינקס
סקירת השוואה תחתוני מחזור - אמהות בסטייל THINX
מעבר לשחור הבייסקי והמתבקש, כמעט כל דגם ניתן למצוא בפלטת צבעים סופר טרנדית של בז׳, סגול מעושן, כחול רויאל ועוד, כאשר החלק הפנימי שחור בכל הדגמים. הגזרות מאוד מאוד יפות וסקסיות בעיניי והמידות מדויקות.
מבחינת טווחי מידות ניתן למצוא החל מ- XXS שמתאים לנערות ועד 3XL (מקביל ל-50-52  הישראלית).

 

פלוקס
תחתוני מחזור סקירת השוואה - אמהות בסטייל פלוקס ישראל
רוב הדגמים אחידים בצבעם השחור, יש מיעוט של דגמים אותם ניתן להשיג בצבעים נוספים כמו כחול, אפור, בורדו ובז׳. נקודה חשובה לציון: הבדים של פלוקס מאוד רכים ונעימים. כאן המידות גדולות וההמלצה של המותג היא לקחת מידה אחת למטה, מה שעלול להיות מעט מבלבל - מההתנסות האישית שלי הזמנתי XS ולא S (אני מידה 36) וזה מעט קטן לי. טווח המידות שזמינות כרגע באתר לרכישה מתחיל ב-32 ועד 54

6. הנקודה הטבעונית
מודיבודי
שכבת הספיגה המקורית של מודיבודי מכילה צמר לכן אינה יכולה להיקרא טבעונית. יש למותג קולקציה טבעונית (לא התנסיתי בה באופן אישי) והיא זמינה לרכישה גם בישראל, אם כי מספר הדגמים מצומצם יחסית לקולקציה הרגילה.
ת׳ינקס
מגדירים את עצמם כ-Cruelty Free וכך גם מצויין באתר PETA הבינ״ל
פלוקס
מגדירים את עצמם כ-100% בד ו-0% חיות כך שהם טבעוניים לגמרי

7. הנקודה הבריאותית
מודיבודי
בעלי תקן bluesign® ו- OEKO-Tex המחמירים. מתאים לשימוש גם על עור אלרגני, מגורה וכן מתאים למי שסובלת מעור רגיש, אטופיק דרמטיטיס וכו׳
ת׳ינקס
בחודש ינואר 2020 נחשף בארה״ב כי בבדיקת מעבדה נמצא בשכבת הבד הסופגת של תחתוני ת׳ינקס ריכוז של חומרים כימיים רעילים מסוג PFAS. בתגובה, ת׳ינקס שלחו את הדגם שנבדק לבדיקה נוספת, במעבדה בלתי תלויה בה לא נמצא אף ריכוז של PFAS. אני מציינת את זה כאן מכיוון שבשיחות בקבוצה הנושא הועלה ולכן חפרתי בנושא וקראתי כל מידע אפשרי. באופן אישי אני מרגישה בטוחה להשתמש בהם, אבל כל המידע מובא לפניכן, מוזמנות לקרוא כאן עוד על הנושא.

פלוקס
בעלי תקן OEKO-Tex המחמיר. מתאים לשימוש גם על עור אלרגני, מגורה וכן מתאים למי שסובלת מעור רגיש, אטופיק דרמטיטיס וכו׳

 

 8. ספיגה ונוחות השימוש
אוקיי, הגענו לחלק המאתגר וזה שהתכנסנו עבורו כאן. באופן עקרוני שלושת המותגים מחליפים באופן מלא שימוש כל אמצעי ספיגה אחר. זה הקסם שלהם והם עושים זאת מעולה. ההבדלים בינהם טמונים בהרכב הבדים של השכבה הפנימית וכן בווסת האישית של כל אחת מאיתנו. חשוב לזכור: כל אחת תחווה את זה אחרת, אנחנו שונות, הרגישויות שלנו שונות, הווסת שלנו שונה ומשתנה. מצאתי את עצמי ״דולפת״ בימים מאוד כבדים כמו גם שוכחת לגמרי שאני בווסת בימים אחרים. כן, היו ימים שהייתי צריכה להחליף תחתונים באמצע היום והיו ימים שלמים בהם מהמקלחת של הבוקר ועד הפיג׳מה של הערב נשארתי עם אותם תחתונים בתחושה נעימה ויבשה. וזה קרה *עם כולם ללא יוצא מן הכלל* ואינו מעיד על האיכות של אף אחד מהמותגים.

 

מהניסיון שלי אני יכולה להגיד באופן גורף: התחתונים בעלי הספיגה הגבוהה הם המאתגרים ביותר לשימוש ושם נמצא את מרבית החסרונות של המוצר. בתחתונים בעלי ספיגה בינונית ומטה - זה פשוט עולם אחר, הרבה יותר נוח.

כאן חשוב לציין שלמודיבודי יש דגם בעל ספיגה גבוהה במיוחד כשל 10 טמפונים. ניסיתי גם אותו (אחרי הסקירה המפורטת בכתבה) והוא אכן מאוד יעיל בהתמודדות עם הימים הכבדים. החיסרון שלו הוא זמן הייבוש הארוך (גם בקיץ), מה שהופך את השימוש בו למעט מסורבל.

גם לפלוקס יש את ה- SLEEPSHORT BLACK דגם שניסיתי (אחרי הסקירה) בעל ספיגה של עד 5 טמפונים, אך מצטיין בגזרתו המאסיבית ומהחוויה האישית שלי (וזו לא הבטחה של המותג, אלא התרשמות שלי) הוא עומד בגבורה בימים ולילות קשים ומכיוון שהוא דק משמעותית, הוא גם מתייבש יותר מהר.

 

ת׳ינקס

ההתרשמות שלי:
בתחתונים עם מידת הספיגה הגבוהה, הבד הפנימי עבה ומאוד מורגש. השכבה העליונה החשופה לעור עשויה חומר שמרגיש צמרי ולא נושם. ובימים חמים, בשילוב עם הדימום, עלולה להיווצר תחושת אי נוחות.  למרות שאני מקפידה שיא על הוראות הכביסה, לאחר שימוש של מספר חודשים, אוזר הספיגה של כל התחתונים שיש אצלי מעט התקשה, מה שפוגם בחווית השימוש.

 

מודיבודי

ההתרשמות שלי:
בתחתונים עם מידת הספיגה הבינונית והגבוהה הבד הפנימי עבה, אם כי פחות מת׳ינקס. המגע בין העור לשכבה העליונה נעים יותר, נושם יותר. גם לאחר חודשים של שימוש התחתונים נשארים רכים ונעימים, בדיוק כמו שהגיעו. בימי החורף הקרים חוויתי קושי בייבוש התחתונים - זה לוקח הרבה זמן! לפעמים זה לקח יומיים, יומיים קריטיים בהם הייתי זקוקה להם ולא יכולתי להשתמש כי הם לא התייבשו לגמרי. וכן, תליתי אותם על החבל כאשר הצד הפנימי מופנה למעלה כדי לזרז את הייבוש ולפעמים הכנסתי אותם לייבוש בתוך הבית. אני ממליצה לקחת את זה בחשבון בתכנון הכמות המתאימה לשימוש בחודשי החורף.

 

פלוקס

ההתרשמות שלי:
מבין שלושת המותגים, כאן מדובר בשכבה סופגת הדקיקה ביותר. כל כך דקיקה עד שזה עלול לעורר תחושת חוסר ביטחון ביכולת הספיגה בשימוש הראשוני. מהצד השני, מדובר בנוחות מקסימלית. התחושה של בד הפנימי מאוד דומה לתחושה של הבד החיצוני כך שמתקבלת הרגשה של לבישת תחתונים רגילים לגמרי. למרות החשש, כל ההבטחות לגבי הספיגה מתקיימות באופן מלא - הם סופגים ובצורה מעולה. לאחר שימוש של מספר חודשים, כל התחתונים נשמרו בצורה טובה כחדשים.

 

 9. ריחות

אין לי דרך נעימה לכתוב את זה ולייפות את המציאות, אז אני אומרת לעצמי שלוש ארבע ו… פשוט כותבת:
כל המותגים כולל כולם מבטיחים לנו שלא יהיו ריחות לא נעימים בזמן השימוש. אבל, לדם הווסת שלנו יש ריח ייחודי משלו המתעצם במגע עם האוויר ולמרות ההבטחה האוטופית על חוויה נטולת ניחוחות - אני לא יכולה להבטיח לכן שזו תהיה החוויה שלכן. אז כן, יחד עם הנוזלים הם סופגים בתוכם גם ריחות, כך שכל הסיפור דיסקרטי ואין אף אדם אחר בעולם שידע שאתן כרגע לובשות תחתוני מחזור. אבל לא, זה לא נטול ריחות וסת בכלל.

10. כביסה ונוחות הטיפול במוצר אחרי השימוש

 הטיפול בתחתונים זהה בכל המותגים ונחוץ לשמירה על עמידות התחתונים לאורך זמן וכדי לא לפגוע בעמידות שכבות הפטנט הסופגות. השימוש בכולם מתחיל בכביסה לפי ההוראות וייבוש מלא *לפני* השימוש הראשון.
לאחר השימוש יש לשטוף את התחתונים מתחת למים זורמים קרים (זה ממש חשוב שיהיו קרים, כי מים חמים מקבעים כתמים של דם, מים קרים מסירים אותם כמו קסם) ולשפשף אותם היטב כדי להוציא את כל הדם והנוזלים שנלכדו בשכבת הספיגה.

זה עיקר הקושי התפיסתי בעיניי בשימוש במוצר הזה - אנחנו אשכרה צריכות לגעת ולהרגיש את דם הווסת שלנו, משהו שמבחינה תרבותית וחברתית עלול להיות בעייתי ומרחיק. אבל אני יכולה להבטיח שזה הרבה יותר פשוט ממה שזה נראה (גם עבור מי שנרתעת מדם כמוני) ואני כבר לא יכולה לחכות כדי ללמד את הבנות שלי איך לעשות את זה עבור עצמן ולגדל אותן לעולם אחר מהעולם בו אני גדלתי.

השלב הבא בניקיון הוא כביסה בטמפרטורות נמוכות (עד 40 מעלות) וללא שימוש במרכך כביסה. אין לייבש במייבש, אלא לייבש בתלייה כשהשכבה העליונה כלפי מעלה. ניתן לכבס יחד עם בגדים נוספים של בני הבית, אני מפרידת צבעים סדרתית ולכן מכבסת רק עם בגדים שחורים / כהים נוספים. ולפעמים אני מפעילה תוכנית קצרה רק עבור התחתונים כדי לזרז את הכביסה והייבוש שלהם.

 11. חידושים והמצאות

כל המותגים חדשניים ועוסקים בפיתוח תמידי של מוצרים נוספים לטובת כל מי שזקוקה לפתרונות ספיגה מכל סוג שהוא. כך שגם אם קניתן סטאש ראשוני אני ממליצה לעקוב אחרי כולם ברשתות החברתיות ולהיות עם האצבע על הדופק.

לאינסטגרם של ת׳ינקס >

לאינסטגרם של מודיבודי ישראל >

לאינסטגרם של פלוקס ישראל >

עדכון: תחתוני המחזור של Bambody
לא נכנסו לסקירה מכיוון שמדובר בתחתוני מחזור עם רמת ספיגה אחת ויחידה (קלה-בינונית) אבל אחרי התנסות ממושכת ונעימה איתם ולאור המחיר המשתלם והנגיש שלהם (עם ובלי מבצעים) הרגשתי שאני פשוט חייבת לאזכר אותם כאן.
אז כאן תמצאו סקירה מלאה ומאוד מפורטת שכתבתי במגזין. תמצאו שם את כל הפרטים, המלצות שימוש והתאמה לאופי הווסת האישית והמחזור של כל אחת מאיתנו, טבלת מידות והכל.

ומי שישר רוצה לגשת לתכלס ולבדוק במה מדובר, מוזמנת >

 

 רוצות להתייעץ? להתלבט? לדבר על זה? מחכה לכן, באינסטגרם שלי

 

ברוכות הבאות, נעים מאוד להכיר

שמי טל מאור זינגרמן, המייסדת והעורכת של ׳אמהות בסטייל׳.

מעצבת, יזמית, אשת קהילות ותוכן, נשואה לשי ואמא גאה לשתי בנות שהן פשוט החיים שלי. בשנת 2010 פתחתי את הבלוג הראשון שלי ׳כלות אורבניות׳ ומאז אני לא מפסיקה לכתוב ולצלם. כאן במגזין ובקהילות שלנו אני משתפת את כל ההמלצות והתובנות שלי כאמא מכורת עיצוב ואסתטיקה וגם סוקרת שלל מוצרים מעולמות הלייף סטייל לאמהות וילדים.

במהלך השנים האחרונות התאהבתי בחינוך המונטסורי והחלטתי להתעמק באהבה האמיתית שלי: לבבות של ילדים והורים.
בשנת 2021 התחלתי ללמוד את הגישה באופן רשמי בארגון המונטסורי העולמי מייסודה של ד״ר מריה מונטסורי וממשיכי דרכה.
כיום אני בעלת תעודת מונטסורי אסיסטנט לגילי 0-3, 3-6 וגם 6-12

ובאוקטובר 2023 התחלתי ללמוד לקבלת תואר דיפלומה בינלאומי ולהפוך למדריכה מונטסורית מוסמכת AMI .

אני מאמינה שתוכן טוב, יפה ואיכותי יכול לשדרג מהותית את חווית האימהות ובעיקר לגרום לכל אחת מאיתנו לא להרגיש לבד.
ואם הגעת עד לכאן,
כנראה שאת מסכימה איתי ואת הכי מוזמנת להצטרף!


מחכה לך בקבוצה הסודית  בקבוצת עיצוב חדרי הילדים  וגם באינסטגרם הפעיל שלי >

 

 

טל מאור זינגרמן
@imahotbstyle
הצטרפו אלינו באינסטגרם - הכי כיף איתנו!
אמהות בסטייל - המגזין