גן ילדים להשראה: 'פשוט גן'

21.07.17 יום ו'
מאת:

מי ידע שגן ילדים יכול להיות יפה ונעים כל כך? הגן שלפניכן נמצא ברמת השרון וקוראים לו ׳פשוט גן׳. הוא למעשה פרויקט בזק; גן חדש שהוחלט על פתיחתו ממש כחודש לפני תחילת שנת הלימודים ולכן העיצוב כולו נעשה תוך כדי תנועה והמשיך גם לאחר פתיחת שנת הלימודים.

 

 גן ילדים מעוצב פשוט גן

 

 

גן ילדים מעוצב פשוט גן

 

התכנון הראשוני היה שכל העיצוב יהיה מבוסס על נגרות ועץ ומתוך הכיוון הזה צצו ועלו רעיונות חדשים שהשתלבו בתוך המבנה. עבודות ההקמה והעיצוב נחלקו לשני שלבים:

 

בשלב הראשון, בחודש העבודה שהיה בטרם פתיחת הגן נוצר ה"שלד" על-ידי חלוקת חלל פרקטית לחלל מרכזי, חדר יצירה נפרד, מטבח, שירותים ואיזור החתלה לרבות אחסון. העבודות העיקריות היו בנייה, חשמל, תאורה, אינסטלציה וצבע.


בשלב השני, עם פתיחת הגן, מדי שבוע נכנסו פריטים חדשים: ספרייה, מדפים, רהיטים, דלת מיוחדת, אביזרים ועוד ועוד.

 

גן ילדים מעוצב פשוט גן

 

גן ילדים מעוצב פשוט גן

 

גן ילדים מעוצב פשוט גן

 

עיצוב גן ילדים


בכל פעם כשהגיע פריט חדש ומיוחד לגן כמו למשל הדלת המיוחדת, הילדים הסתובבו סביבה בהתרגשות והפידבק הזה של הילדים, היה אחד מנקודות השיא בתהליך העיצובי.

 

גן ילדים מעוצב פשוט גן

 

גן ילדים מעוצב פשוט גן

 

 

גן ילדים מעוצב פשוט גן

 

גן ילדים מעוצב פשוט גן

 

יש משהו קסום ומאוד אותנטי בתגובות של ילדים לעיצוב שנוצר במיוחד בשבילם. לא תמיד אנחנו יודעים מה הם יאהבו ולרוב אנחנו המבוגרים מתבססים על הטעם האישי שלנו ועל החזון שלנו כאדם בוגר.

 

היכולת לגשר על הפער התפיסתי בעיצוב בין עולם המבוגרים ויצירת עיצוב נכון לילדים, כזה שמשאיר אותם פעורי פה הוא אתגר אמיתי וכשמצליחים להביא את החזון לידי מימוש והקטנטנים מאושרים ומאשרים או אז אפשר לדעת כי המשימה הצליחה על הצד הטוב ביותר.

 

גן ילדים מעוצב פשוט גן

 

חלוקת החלל - מבט רחוק
מעבר לחלוקה הפרקטית של החלל לאזורים על-פי הפונקציות השונות, אחד הדברים שהיה הכי חשוב בתכנון וגם נוגע למוטו של הגן הוא שקיפות מלאה. היה חשוב שבכל פינה בגן ניתן יהיה לצפות על כל הגן, לכן נפערו 'חלונות הצצה' בקיר המחלק את החלל המרכזי, ובקיר של חדר היצירה. בנוסף, גם בחדר ההחתלה יש חלון גדול, בו ניתן לראות גם את החלל המרכזי וגם, מבעד ל'חלונות ההצצה', את חדר היצירה.

 

גן ילדים מעוצב פשוט גן

 

גן ילדים מעוצב פשוט גן

 

קונספט עיצובי מחבק
כל פרוייקט עיצובי דורש קונספט, רעיון מנחה אשר מכתיב שפה עיצובית. איילת זיו, האחראית על עיצוב הגן, מספרת שכאשר החלה לחשוב על קונספט לגן לפעוטות היא חיפשה דרך ליצור מקום 'מחבק'. גם המילה 'מפגש' התוותה את הקו העיצובי של הגן תוך מחשבה על הקטנטנים יושבים זה לצד זה וכולם חלק ממשהו גדול. שתי המילים האלו הביאו אותה לחשוב על הצורה עיגול והמשמעות שלו. צורה שחוזרת על עצמה רבות, בפרטי העיצוב בגן. כך למשל:


- באלמנט הספרייה יש חלל עגול אשר בתוכו ילד יוכל לשבת, להרגיש חלק מהספרייה, כאילו מחובק בתוכה. אהבנו מאוד שבסמוך לספריה יש שלושה מקומות ישיבה נוספים לילדים המופרדים זה מזה כך שכל ילד יוכל לקרוא בנחת וללא הפרעות מהסביבה.


- חלונות הצצה עגולים נפערו בין החלל המרכזי, לבין חדר היצירה.


- לוחות התוכן של הגן גם הם עגולים.


- רצפת ה-PVC עם שטח עגול אשר מגדיר על ידי צבע שונה את אזור המפגש.


- עיגולים אשר נחרטו בריהוט כרמז לקונספט.

החלטות צבעוניות
מאחר ומדובר בגן של פעוטות אשר ישנים בו, חשוב ליצור חלל מרגיע, עם צבעים נעימים אשר אינם גונבים את תשומת הלב. צבעים אשר אינם מתחרים בצעצועים ושלא יסיחו את הדעת בשעת מפגש. מאחר ורוב החברות שמייצרות או מייבאות רהיטים לגנים, משתמשות בצבעים עזים, הוחלט שכל רהיטי הגן ייבנו בנגרות פרטית ויצבעו בשלל צבעי פסטל, אשר נבחרו בקפידה, מתוך הנחה שהתאמה והרמוניה בין הצבעים מאחדת ומרגיעה.

 

גן ילדים מעוצב פשוט גן

 

 

גן ילדים מעוצב פשוט גן

 

גן ילדים מעוצב פשוט גן

 

גן ילדים מעוצב פשוט גן

 

אלמנטים עיצוביים
שימו לב לארונות האחסון היפהפיים בצורת הבתים הקטנטנים. פרקטיים, נגישים ומוסיפים אווירה מאוד נעימה לחדר. גם אופן התלייה של יצירות הילדים מקורי ונח במיוחד לשימוש ולתחלופה של ציורים ואפילו לייבוש היצירות.

 

גן ילדים מעוצב פשוט גן

 

גן ילדים מעוצב פשוט גן

 

 

גן ילדים מעוצב פשוט גן

 

גן ילדים מעוצב פשוט גן


בנוסף, אהבנו מאוד את חלוקת החלל המרכזי לאזורי משחק ועניין נפרדים כך שכל ילד או כל קבוצת ילדים קטנה תוכל למצוא את עצמה וליהנות מההיצע כך שיש מטבח גדול במיוחד למשחק לילדים, קוביות עץ גדולות לבניה עם הרבה שטח ריק סביבן, שולחן למשחקים וליצירה, פופים ומקומות ישיבה ועוד ועוד. כיף גדול!

 

גן ילדים מעוצב פשוט גן

 

גן ילדים מעוצב פשוט גן

 

גן ילדים מעוצב פשוט גן

 

משמח אותנו לראות שישנם גנים כאלה נפלאים בקרבתנו, המעוצבים באופן נגיש, מכבד ומתחשב בילדים (וגם בנו, ההורים).

 

גן ילדים מעוצב פשוט גן

 

גן ילדים מעוצב פשוט גן

 

גן ילדים מעוצב פשוט גןצילום תמונות הכתבה: טלי דברת

 


>> מהיכן כל דבר בגן <<


עיצוב: איילת זיו
צילום: טלי דברת
נגרות: חיים ארביב
רצפה: שרון PVC
אריחי שירותים: בוטיק קרמיק רמה"ש
טפט עץ: פוטוגרפיקס
וילונות: איקאה
שטיח ירוק: שטיחי איתמר
כיסא קש כחול: שוק הפישפשים
כרית ינשוף אפור, כרית כוכב: קוליקו
כרית ירוקה ציפור: GREAN GATE
פוף אפור עגול עם הכיתוב 1: מריונטה
פוף עיניים סגורות: צ'יקיטאס
פופים ירוק ורוד: מילגה
הדום פלסטיק דמוי קש: כתר
פוף/כרית אפורה עם הכיתוב 0: תמה
תיבת קש ורודה: מריונטה
גלובוס וגיטרה ורודה: ג'ולות
מכלים תלויים לצבעים: איקאה
קישוטי תקרה: איקאה
מתלים ליבוש ציורים: וו חיות בייצור פרטי ועליו קולב מאיקאה
אקססוריז: אוסף אישי

 

 

Save

Save

Save

ברוכות הבאות, נעים מאוד להכיר

שמי טל מאור זינגרמן, המייסדת והעורכת של ׳אמהות בסטייל׳.

על קצה המזלג - אני מעצבת, יזמית, אשת קהילות ותוכן, נשואה לשי ואמא גאה לשתי בנות שהן פשוט החיים שלי. כאן במגזין ובקהילות שלנו אני כותבת, מעצבת, ממליצה, קונה, מדברת, מלקטת וגם מארגנת לנו דילים שווים, איכותיים ומאוד משתלמים.

במהלך השנים האחרונות התאהבתי בחינוך המונטסורי ולאחרונה התחלתי ללמוד את הגישה באופן רשמי ב- AMI, איגוד המונטסורי העולמי מייסודה של ד״ר מריה מונטסורי וממשיכי דרכה. כיום אני בעלת תעודת מונטסורי אסיסטנט לגילי 0-3 וגם 6-12

אני מאמינה שתוכן טוב, יפה ואיכותי יכול לשדרג מהותית את חווית האימהות ובעיקר לגרום לכל אחת מאיתנו לא להרגיש לבד. ואם הגעת עד לכאן,
כנראה שאת מסכימה איתי ואת הכי מוזמנת להצטרף אלינו!


מחכה לך בקבוצה הסודית שלנו, בקבוצת עיצוב חדרי הילדים שלנו וגם באינסטגרם הפעיל שלי >

 

 

טל מאור זינגרמן
@imahotbstyle
הצטרפו אלינו באינסטגרם - הכי כיף איתנו!
אמהות בסטייל - המגזין