מה קורה לי?

קיבלת וסת ואת מקווה להכנס להריון ואנחנו מחזיקות לך אצבעות חזק חזק! בד״כ הביוץ מתרחש כעבור 14 ימים בממוצע מיום קבלת הוסת במחזור חודשי האורך 28 ימים. יתכן ואורך המחזור החודשי קצר או ארוך יותר, מומלץ לקיים יחסים לא רק ביום ה-14, אלא גם כמה ימים לפני ואחרי.

 

(איך תוכלי לדעת את יום הביוץ המדוייק בהתאם למחזור החודשי שלך? כנסי לכאן ותגלי הכל)

 

מחשבון הריון 9instyle

 

 

 

מה קורה לעובר?

אז נכון שהתחלנו לספור את שבועות ההריון, אך ההפריה למעשה עוד לא התרחשה ולכן (עדיין) אין עובר.
אז למה סופרים את השבוע הזה? כי לא ניתן באמת לדעת מתי מתרחש הביוץ אבל כן ניתן לדעת מהו היום הראשון של הוסת האחרונה, אותו אפשר לזהות בוודאות.

 

המלצה שלנו: כדאי לנהל יומן וסת מסודר בו לרשום את היום הראשון בו קיבלתן כל וסת, כדי לסייע לכן לדייק בספירת שבועות ההריון, כאשר יקרה בשעה טובה. ניתן לעשות זאת גם באמצעות אפליקציות מתוך הנייד - לנוחות מקסימלית.

טיפ נוסף: את היום הראשון לוסת סופרים מהיום בו החל הדימום. לא הפרשות חומות אלא ממש דם אדום טרי.

 

מה ללבוש?
כל מה שעושה לנו מצב רוח טוב, שלווה וחיוך.
יש לך ג׳ינס אהוב? זה הזמן לחרוש עליו... למה? נדבר בשבוע 14...

 

 

פינת התכלס
- אם עדיין לא עשית את זה, עכשיו זה הזמן להפגש עם רופא הנשים שלך, לקבל הפניה לבדיקות דם מקדימות להריון ולסקר גנטי שלך ושל בן זוגך. הבדיקות משתנות בהתאם לפרופיל הזוג ומטרתן לבדוק האם העובר המשותף עלול להימצא בקבוצת סיכון לחלות במחלות תורשתיות (חמסה, חמסה, חמסה).

 

- חשוב להיפגש עם רופא שאת מרגישה איתו בנוח מאחר והוא ילווה אותך לכל אורך ההריון, אם אין לך רופא קבוע או שאינך מרגישה בנוח עם הרופא המטפל חפשי המלצות לרופא חדש שילווה אותך לאורך תהליך ההריון המרגש שעומד לפניך.

 

- במידה ואת לוקחת תרופות קבועות מומלץ לוודא עם הרופא שהן מותרות לשימוש במהלך ההריון ובמידה ועולה הצורך יש לחשוב על דרכי טיפול חלופיות.


- שימי לב לתזונה בריאה מאחר והיא עוזרת למהלך התקין של ההריון. תת משקל או עודף משקל בהריון עלולים לגרום לקשיים בכניסה להריון ולסיבוכים שונים במהלך ההריון והלידה כמו למשל סוכרת הריון, בעיות לחץ דם ועוד. בנוסף לכל הנאמר, הקפידי ליטול חומצה פולית אותה מומלץ לקחת לפחות שלושה חודשים לפני הכניסה להריון כדי למנוע בעיות ומומים שונים לעובר.

פרידה זמנית: תהני מסיגריה אחרונה, קוקטייל אהוב ויאללה ביי!

 

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך:

 

סימנים מקדימים להריון >>

 

בדיקת הריון ביתית >>

 

+++

 

לקריאה על השבוע הבא לחצי כאן >>