וסת הריון ומה שביניהם, שבוע 1


מווסת עד להריון: מה זה אומר?


הווסת הגיעה והציפייה להריון גדלה, אנחנו מחזיקות אצבעות חזק שבסוף המחזור הזה הציפייה תתגשם. אחרי הווסת אנחנו ממש מחכות לביוץ, בד״כ הוא מתרחש  14 ימים מיום קבלת הווסת ומהביוץ אנחנו מחכות לשני הפסים הכי מרגשים שיש שמבשרים על הריון.
למה בד"כ?
כי המחזור החודשי שונה בין אישה לאישה. הממוצע הוא 28 ימים, יתכן ואורך המחזור החודשי קצר או ארוך יותר וכמוהו גם התזמון של הביוץ. לכן מומלץ לקיים יחסים לא רק ביום ה-14, אלא גם כמה ימים לפני ואחרי.


רוצות לדעת עוד על חישוב הביוץ?
ריכזנו את כל המידע כאן >

על שיטת המודעות לפוריות שמעתן? (או בקיצור שמ״פ)

זוהי שיטה המאפשרת לנו לעקוב אחר המחזור החודשי, להכיר גופנו והמחזוריות שלו, וסת, ביוץ. בעזרת שיטת המודעות לפוריות אפשר לחשב את הימים הפוריים והלא פוריים שלנו. אנחנו ממליצות להיכנס לכתבה המקיפה של מיכל שונברון שהיא בין החלוצות והמומחיות בתחום.

טיפים חשובים:
כדאי לנהל יומן וסת מסודר ולכתוב בו את היום הראשון בו קיבלתן וסת, כך תוכלו לחשב את יום הביוץ המשוער וגם לדייק בספירת שבועות הריון. ניתן לעשות זאת גם באמצעות אפליקציות ייעודיות - לנוחות מקסימלית.

ואת היום הראשון לווסת נספור מהיום בו החל הדימום, לא הפרשות חומות אלא ממש דם אדום טרי.
 מחשבון הריון 9instyle

המלצות סטייל וביוטי

 

כל מה שעושה לנו מצב רוח טוב, שלווה וחיוך.
יש לכן ג׳ינס אהוב? זה הזמן לחרוש עליו... למה? מבטיחות שנגיע לדבר על זה בשבוע 14.

כבר יצא לכן לשמוע על תחתוני מחזור? פתרון מושלם, נוח ואקולוגי לימי הווסת. בסטייל, בטח שבסטייל!

מחזיקות אצבעות שלא תזדקקו להם בקרוב עבור הווסת (טפו טפו טפו!) אבל כדאי לדעת שהם גם מתאימים להפרשות שונות שהולכות ומתגברות בזמן ההריון, לדליפות שתן וגם לדימום של אחרי הלידה.
בקיצור, זה הזמן להכיר, מוזמנות להיכנס לפרויקט ההשוואה המיוחד בין כמה מותגים נבחרים,זה ממש כאן >


סקירת השוואה של אמהות בסטייל - תחתוני מחזור

וסת עד הריון - פינת התכלס


- עכשיו זה הזמן להיפגש עם רופאת נשים שתלווה אתכן לאורך ההריון, לקבל הפניה לבדיקות דם מקדימות להריון ולבדיקות סקר גנטי שלכן ושל בן זוגכן. הבדיקות משתנות בהתאם לפרופיל הזוגי (רקע רפואי אישי ומשפחתי, מוצא ועוד...) מטרתן לבדוק האם העובר המשותף עלול להימצא בקבוצת סיכון לחלות במחלות תורשתיות (חמסה, חמסה, חמסה).

- חשוב להיפגש עם רופאה שאתן מרגישות איתה בנוח, היא תלווה אתכן לאורך ההריון. אם אין לכן רופאה קבועה או שאינכן מרגישות בנוח עם הרופאה המטפלת כדאי לחפש המלצות לרופאה חדשה שתלווה אתכן לאורך ההריון המרגש שעומד לפניכן.

- אם אתן נוטלות תרופות קבועות מומלץ לוודא עם הרופאה שהן מותרות לשימוש במהלך ההריון. במידה ועולה צורך לחשוב ביחד עם הרופאה על דרכי טיפול חלופיות שיתאימו לתקופת ההריון.

- שמעתן כבר על חומצה פולית? מומלץ להתחיל לקחת אותה לפחות שלושה חודשים לפני הכניסה להריון. לחיצה כאן תוביל אתכן להסבר מלא על החומצה הטובה הזאת.

- בדיקת דם לגילוי נוגדני אדמת, ממולץ לבצע את הבדיקה לפני הכניסה להריון. במידה ואתן לא יודעת אם חוסנתן בילדות נגד אדמת או שאין לכן נוגדנים ייתכן וימליצו להתחסן לאדמת לפני הכניסה להריון.


- הווסת הגיעה, הביוץ בדרך והציפייה להריון שיגיע בקרוב (מחזיקות איתך אצבעות!) מתעצמת, זה הזמן לקוקטייל אהוב, קרפצ׳יו, גבינות צרפתיות וסושי עם דגים.

 

 

סימנים מקדימים להריון >>

 

בדיקת הריון ביתית >>

 

+++

 

לקריאה על השבוע הבא לחצי כאן >

 

 

 

ברוכות הבאות, נעים מאוד להכיר

שמי טל מאור זינגרמן, המייסדת והעורכת של ׳אמהות בסטייל׳.

מעצבת, יזמית, אשת קהילות ותוכן, נשואה לשי ואמא גאה לשתי בנות שהן פשוט החיים שלי. בשנת 2010 פתחתי את הבלוג הראשון שלי ׳כלות אורבניות׳ ומאז אני לא מפסיקה לכתוב ולצלם. כאן במגזין ובקהילות שלנו אני משתפת את כל ההמלצות והתובנות שלי כאמא מכורת עיצוב ואסתטיקה וגם סוקרת שלל מוצרים מעולמות הלייף סטייל לאמהות וילדים.

במהלך השנים האחרונות התאהבתי בחינוך המונטסורי והחלטתי להתעמק באהבה האמיתית שלי: לבבות של ילדים והורים.
בשנת 2021 התחלתי ללמוד את הגישה באופן רשמי בארגון המונטסורי העולמי מייסודה של ד״ר מריה מונטסורי וממשיכי דרכה.
כיום אני בעלת תעודת מונטסורי אסיסטנט לגילי 0-3, 3-6 וגם 6-12

ובאוקטובר 2023 התחלתי ללמוד לקבלת תואר דיפלומה בינלאומי ולהפוך למדריכה מונטסורית מוסמכת AMI .

אני מאמינה שתוכן טוב, יפה ואיכותי יכול לשדרג מהותית את חווית האימהות ובעיקר לגרום לכל אחת מאיתנו לא להרגיש לבד.
ואם הגעת עד לכאן,
כנראה שאת מסכימה איתי ואת הכי מוזמנת להצטרף!


מחכה לך בקבוצה הסודית  בקבוצת עיצוב חדרי הילדים  וגם באינסטגרם הפעיל שלי >

 

 

טל מאור זינגרמן