מה קורה לי?

הרגע הזה שאמא שלך התקשרה אלייך כשהיית באמבטיה ולא ענית והיא כבר בדרך לבית חולים כי היא בטוחה שילדת (כי הרי אין עוד סיבות שבגללן לא תעני לטלפון ממנה מלבד לידה) #סיפור_אמיתי
כן, זה כבר ממש קרוב ולפעמים זה מרגיש שיש אנשים שמחכים לזה יותר ממך.

התחלת כבר במשחק הטוטו ניחושים? כל אחד מנחש מתי תחל הלידה והזוכה יקבל את הזכות לפנק אותך לפי פרס שתקבעי מראש, הנה כמה רעיונות >>

 


את בטח מרגישה שיש יותר קולסטרום - החלב הראשוני בשדיים שלך, הגוף שלך מכין את עצמו ללידה הקרובה ודואג לתינוק שלך, על מנת שתחכה לו בחוץ ארוחה טובה.
קולסטרום הוא החלב הראשוני שמיוצר אצלך מייד לאחר הלידה, זהו חלב ראשוני ועשיר מאוד והוא חשוב מאוד עבור התינוק שלך ואין לו תחליף. צבעו יותר צהוב מאשר לבן, אל תיבהלי למראה שלו - ככה זה בדיוק אמור להיות. לא סתם קוראים לו "זהב".

 

הוא מיוצר בכמות קטנה פשוט כיוון שהקיבה של התינוק שלך כשהוא רק נולד קטנה מאוד - והוא לא צריך יותר מזה. לאחר מספר ימים הקולסטרום מתחלף בחלב אם רגיל ולבן. אם את מתכננת להניק, הצטיידי בטלפון של יועצת הנקה טובה כבר עכשיו כדי שברגע האמת היא תהיה שם בשבילך, יש פעמים בהן ההנקה הולכת חלק כבר מההתחלה אבל פעמים רבות יולדות נתקלות בקשיים ופשוט צריכות את מי שתהיה שם, תכווין ותדריך.

כאן תוכלי לקרוא כמה תובנות מקסימות ונכונות על הנקה שיוכלו להכין אותך למה שצפוי לך ולתינוק וכדאי לדעת דווקא לפני הלידה.

 


ייתכן שעכשיו דווקא המחשבות, החששות וההתרגשות הם שגורמים לך יותר מכל לנדודי השינה. אם את קוראת את שורות אלו כי את לא מצליחה להרדם, אנחנו ממליצות לקרוא גם את כל הטיפים המופלאים שאספנו לך כאן >

אם מסיבה כלשהי את עתידה ללדת בניתוח קיסרי מתוכנן מראש, לרוב יקבעו לך תאריך בין שבוע 38-39 ולכן אלו הימים האחרונים להריונך. כאן תוכלי לקבל עוד קצת מידע אודות הניתוח >

יש סיכוי גדול שאת מוצאת את עצמך יוצאת וחוזרת ממיון יולדות בימים האחרונים. לפעמים קשה מאוד לדעת ולהבחין בין צירים אמיתיים לצירים שאינם מובילים ללידה וחוסר הוודאות והכאבים עלולים לתעתע. כך או כך, במקרה של ירידת מים, כאבים חזקים, דימום או צירים סדירים, פני בהקדם למיון יולדות.

 

במיון יבדקו את לחץ הדם שלך, דופק, חום, חלבון בשתן, יחברו אותך למוניטור ובמידת הצורך יעשו לך בדיקת אולטרהסאונד ויבדקו אם את בלידה פעילה. לאחר כל הבדיקות הללו יחליטו הרופאים אם עליך להישאר למעקב, לעבור בדיקות נוספות או יחליטו שהנה, הגיע הזמן ללדת. עוד אופציה סבירה היא שבכלל תשוחררי הביתה.

 

נושא נוסף שחשוב לנו להזכיר או לספר לך עליו במידה ולא שמעת עליו עד כה הוא מה קורה לאחר לידתו של התינוק בשעה טובה ומשמחת. אם חשבתן שכאן תהליך הלידה הסתיים, אז לא, יש עוד דבר אחד חשוב: לידת השליה מה?! כן, לידת שליה. אז על מה אנחנו מדברות בעצם? אז ככה - במידה והלידה שלך תהיה לידה וגינלית לאחר יציאת התינוק לאוויר העולם, השליה שהגנה והזינה את התינוק במשך כל תקופת ההיריון מהגוף מסיימת את תפקידה ויוצאת החוצה.

 

היא נפלטת מהגוף על ידי התכווצויות, ממש כמו צירי לידה. השליה צריכה לצאת מהגוף כשהיא שלמה לחלוטין ולכן לאחר שתצא החוצה המיילדת תשקול אותה ותבדוק אותה. חשוב לוודא שהיא שלמה כדי לדעת שלא נשארו שאריות ממנה ברחם מאחר והדבר יפריע לרחם להתכווץ בחזרה ועלול לגרום לדימומים מסוכנים. בסיום הלידה, במידה ועולה חשד כי יש שאריות נוספות ברחם, יהיה צורך להוציא אותן באמצעות פרוצדורה רפואית. רק לאחר יציאתה החוצה בהצלחה אפשר להגדיר את סיום הלידה ולהתפנות לתפקיד החדש והמשמח כאמא של תינוק שזה עתה נולד.

 

אם אפס הפרדה חשוב לך דעי שניתן לחלוטין (ואפילו מומלץ על ידי ארגון הבריאות העולמי) ללדת את השליה כשהתינוק נמצא עור לעור עליך. כמובן כתלות בהרגשתך ובהרגשתו. אך אם שניכם בטוב - אין עם זה שום בעיה!

 

הריון שבוע 39

 

 

מה קורה לעובר?
כרגע אורכו כ- 50 ס"מ והוא שוקל קצת יותר מ-3 ק"ג. כחלק מההכנה שלו ללידה, מערכת הבלוטות האמונה על ייצור ההורמונים מתכוננת לרגע הלידה אז יופרשו הורמוני לחץ. תפקיד ההורמונים לאחר יציאתו לעולם לסייע למערכות הגוף שלו להיות תחליף לשליה שלך. בשלב זה קצב הגדילה של העובר יורד והוא כבר מפותח דיו.

 

רוב רובה של פלומת השיער שכיסתה את גוף העובר ברחם כבר נשרה ונעלמה אך ייתכן ומעט ממנה יעלם רק אחרי הלידה ולכן אל תחששי אם פלומה מתוקה תכסה את אוזניו או את גבו כשתפגשי בו לראשונה.

 

 

מה ללבוש?
בשלב הזה את יכולה ללבוש חלוק בית חולים מצידנו. כל מה שנוח לך ומסייע לך לא להסתובב עירומה ברחובות - הולך.

 

אז מתי לעשות את כל הבדיקות? מה עובר על העובר שלך מדי שבוע?

כל זה ועוד בתוספת המלצות וטיפים לגוף, לנשמה ולסטייל

נא להכניס שם

נא להזין כתובת מייל

Invalid Input

לא יודעת מהו שבוע ההריון? כנסי למחשבון שלנו כדי לבדוק >

 

הריון שבוע 39

 

תכלס

- הצטיידי בטלפון של יועצת הנקה פרטית, שברגע האמת תבוא ותדריך אותך.


- מיד לאחר הלידה התינוק שלך (אם תרצי בכך) ינק משדייך קולסטרום, זהו חלב ראשוני, סמיך בצבע צהבהב עשיר מאוד ובכמות קטנה שמספיקה בדיוק למלא את קיבתו הקטנה של תינוקך.

 


- טיפ שלנו: קניתם סלקל, כדאי לקשור אותו כבר עכשיו בתוך האוטו כבר עכשיו ולא לעשות את זה בלחץ ועצבים מיותרים ביום השחרור מבית החולים עם תינוק קטנטן על הידיים.

- את לא בטוחה איך תזהי אם הלידה מתקרבת? אספנו לך כאן את הסימנים הכי משמעותיים המדוברים על ידי חברות הקבוצה הסודית שלנו.

- חשוב שתדעי! הלידה יכולה ליצור טלטלה בזוגיות ושלא תמיד הכל מתנהל בדיוק כמו שתכננת, עם הרבה פרפרים ורודים ברקע, כדי לתת לך כלים להתמודד עם המצב המשפחתי החדש, הקלטנו את פרק מס' 13 בפודקאסט שלנו, מוזמנת ללחוץ play >

 

 

את יותר ממוזמנת להצטרף לקבוצה הסודית שלנו בפייסבוק, היא חמה, נעימה ומחבקת עם המון טאצ׳ של סטייל - יש לנו תחושה שזה בדיוק מה שאת מחפשת >>

 

לשבוע הקודם >>

 

לשבוע הבא >>